DomůNovinkyRybáři budou bez oblíbeného revíru! Proč se bude nádrž na severu Čech...

Rybáři budou bez oblíbeného revíru! Proč se bude nádrž na severu Čech vypouštět?

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o tom, že v druhé půlce října začne platit zákaz rybolovu na oblíbené nádrži Očihovská. Tento revír bude po výlovu ryb vypuštěn, a následně na něm začne rekonstrukce výpustního zařízení. Severočeský územní svaz uvedl, že se rybáři na oblíbený revír budou moci vrátit na jaře 2023, kdy by mělo být hotovo.  

Foto: Severočeský ÚS

O plánované rekonstrukci na nádrži Očihovská informoval Severočeský územní svaz na svém webu. „Dovolujeme si vás informovat, že od 18. 10. 2021 platí zákaz rybolovu na nádrži Očihovská (441 074 Blšanka 2B, podrevír číslo 3),“ uvedli severočeští rybáři. Nádrž Očihovská je přes 7 hektarů velký rybářský revír, který leží nedaleko Blšan na severu Čech.

Proč vlastně dojde k vypuštění nádrže? „Zákaz rybolovu platí ode dne zahájení vypouštění této nádrže, na které po výlovu proběhne kompletní rekonstrukce výpustního zařízení, výměna potrubí a oprava bezpečnostního přelivu. Opětovné napuštění a zahájení rybolovu lze očekávat na jaře roku 2023,“ vysvětluje Severočeský územní svaz.

 

Bude se bagrovat bahno z nádrže?

Rybáři se následně ptali, proč nedojde rovnou i k vybagrování této lokality. Na to reagoval Jan Skalský, mluvčí Severočeského územního svazu: „Majitelem nádrže je Povodí Ohře. Důvody, proč nebude bagrováno nebo zda je vůbec třeba teď neřeknu, neznám je. Ovšem obecně je čištění nádrží s ohledem na legislativu poměrně složité, a především neskutečně finančně náročné.“

„Je třeba splnit velice přísné limity některých látek (u většiny nádrží nereálné se do limitů vejít), jinak je nutné veškerý vybagrovaný materiál uložit na skládku jako nebezpečný odpad. Náklady na skládkování jedné tuny nebezpečného odpadu je přibližně 2500 až 4000 korun. V případě podobně velkých nádrží mohou být náklady jen na skládkování v desítkách milionů korun, a to nepočítám náklady na lidi a techniku,“ dovysvětlil mluvčí Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -