DomůNovinkyDěláte tuhle chybu na rybách taky? Rybáři dělají často chybu v povolenkách

Děláte tuhle chybu na rybách taky? Rybáři dělají často chybu v povolenkách

- Reklama -

Český rybářský svaz upozorňuje rybářskou veřejnost na chyby v rybářských povolenkách. Rybáři častokrát mylně zapisují čísla revírů. Nejčastěji pak chybují rybáři z Prahy a ze Středočeského kraje. 

Ilustrační foto: InRybar.cz  

Český rybářský svaz si častého chybování všiml při zpracovávání statistiky úlovků za rok 2021. Právě tady si rybáři všimli, že nemalá část lovících zapisuje do povolenek špatně čísla revírů. Podle Českého rybářského svazu nejvíce chybují rybáři z Prahy a ze Středočeského územního svazu.

„Jedná se zejména o rybáře, kteří navštěvují revíry více uživatelů a používají tak čísla rybářských revírů napříč územními svazy ČRS. Vždy je nutné správně zapsat celé číslo revíru s důrazem na první trojčíslí rybářského revíru,“ uvedl Český rybářský svaz.

VIDEO: Proč je důležité zapisovat údaje do povolenky správně? Více ve videu

 

Proč jsou špatně zapsané revíry problém?

Český rybářský svaz upozorňuje na to, že při špatném zapsání revírů vznikají bizarní situace při sčítání úlovků. Typickým příkladem jsou například ÚN Slapy. Úlovky z tohoto velkého a významného revíru jsou potom vykazovány na malém potoce jiného uživatele revíru.

„Vtipné“ na tom je, že na tomto potoce není možné takových úlovků dostáhnout. Proto Český rybářský svaz například dbá na rybářskou stráž, aby rybářům důrazně kontrolovala správně zapsaná čísla revírů, na kterých loví.

 

ČRS vysvětluje: Dávejte bacha na první tři čísla

Chyby se například týkaly revírů Labe 20 a Labe 20A, kde je uživatelem Územní svaz města Prahy. Takže tady první trojčíslí v číslé rybářského revírů začíná 401. (Labe 20 je 401 029 a Labe 20A je 401 032).

Další chyby se například objevovaly u revírů Labe 19 a Labe 21, kdy jsou uživatelem MO Čelákovice a MO Nymburk. U těchto revírů pak trojčíslí začíná 411, takže Labe 19 má číslo 411 051 a Labe 21 je označeno číslem 411 053.

A dalším revírem, na kterém rybáři při zapisování jeho čísla do povolenky chybují, jsou už zmíněné Slapy. Slapy, tedy revír Vltava 10-14, mají uživatele revíru Územní svaz města Prahy, takže správný zápis vypadá 401 022.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den
    Můžu říct že, jsem z toho jelen. Protože sám zápis po x letech chytání nechápu? Příklad: chytám na krajskou povolenku napíšu číslo revíru kterému náleží x podrevírů přijde rybářská stráž a stačí číslo a vše je ok. Na konci sezóny při součtu chtějí vědět kde jsem ulovil a počet docházek. Pokud sám nezaznamenám kde jsem přivlastnil na konci je to pouze loterie a přesné informace stejně nezískám. Hlavně když sedí papír jak je v této zemi pravidlem. Zkráceně revír 451030 odnesu ryby a na konci napíšu třeba z Labe?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -