DomůOstatníRybářská publicistikaRybáři do svazových vod nasadili 3000 sumců, krásné štiky, ale také kapry

Rybáři do svazových vod nasadili 3000 sumců, krásné štiky, ale také kapry

- Reklama -

S nástupem podzimu se obvykle zvyšuje také množství nasazovaných ryb. Rybáři napříč Českým rybářským svazem začínají „zvyšovat obrátky“, takže do revírů nasazují větší množství ryb.

Ilustrační foto: Severočeský ÚS a Středočeský ÚS

Každého rybáře jistě potěší, že informace o násadách se nebudou „točit“ jen okolo kaprů. Rybáři totiž nasadili i velké množství ostatních ryb. Do svazových vod se „podívali“ třeba amuři nebo líni, ale samozřejmě pak i dravé ryby (sumci a štiky). Rybáři ale zarybňovali i proudné revíry…

 

Severočeský ÚS: 3000 sumců, nejvíce do Nechranic

Na začátku druhé půlky září Severočeský územní svaz do svazových revírů rozvezl velké množství ryb, například tisíce kilogramů kaprů. Konkrétně šlo o 3000 kilo kaprů o průměrné váze 2 kg/ks, a pak 2500 kilogramů kaprů o průměrné hmotnosti 1,3 kg/ks.

Několik dní předtím pak ještě Severočeský územní svaz informoval o tom, že do svazových vod nasadili 8200 kilogramů kaprů o průměrné hmotnosti 1,4 kg/ks. Kromě kaprů pak rybáři nasadili ještě 110 kilo amurů.

Rybáři ale nasazovali také dravce. Ve zmíněné zářijovém termínu nasadili 100 kilogramů štiky o průměrné váze 0,3 kg/ks. Na konci srpna pak ještě severočeští rybáři nasadili i 3000 kusů malých sumců o velikosti 10 cm/ks. Hned třetina malých sumců byla nasazena do ÚN Nechranice.

„Objem distribuovaných ryb i druhová pestrost se budou postupně zvyšovat s ohledem na průběh sezóny podzimních výlovů (nejdříve se loví zpravidla menší nádrže, až při výlovech větších lze následně očekávat i vyšší množství ryb jako např. lín, štika, candát, okoun apod.),“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Východočeský ÚS: Tuny nových kaprů do revírů

Velké množství ryb začali v posledním období nasazovat také východočeští rybáři. Ti v termínu od 12. do 18. září nasadili třeba 4630 kilogramů kaprů o kusové hmotnosti od 1,2 do 2,5 kilogramů. Kromě toho pak rybáři v tomto termínu nasadili i 500 kilo krásných amurů o kusové hmotnosti 2 kg/ks.

Nechyběli ani dravci, protože Východočeský územní svaz vysadil i 950 kusů štik (roček) a 33 kilogramů násady štiky (tržní). Kromě toho pak rybáři ještě zarybnili pstruhové revíry, do kterých nasadili 400 kilo „duháků“ a 5000 kusů pstruhů potočních (3/4 roček).

O týden dříve, tedy v období od 5. do 11. září 2022 rybáři nasadili 5600 kilogramů kaprů o kusové hmotnosti od 2,2 do 2,8 kilogramů. Nechyběli ani amuři – těch rybáři rozvezli hned 7000 kusů o průměrné hmotnosti 10 centimetrů. Kromě kaprů pak rybáři ještě rozvezli 160 kilo sivenů o hmotnosti 0,40 kg/ks a 600 kilo pstruhů duhových o váze 0,30/ks.

 

Středočeský ÚS: Krásní kapři o váze přes 3 kilogramy

Nádhernou násadu kaprů a línů dneska rozvezli středočeští rybáři. Ti jednak nasadili do rakovnických svazovek 1000 kilo kaprů, zároveň pak ale po tamních místních organizacích distribuovali 470 kilogramů línů.

Co se týče kaprů, tak v polovině září Středočeský územní svaz nasadil 1230 kilogramů kaprů do pískovny Písková Lhota. Průměrná kusová hmotnost byla slušných 3,2 kilogramů. Další kapry v první půlce září nasadili i do nádrže Záhorská (300 kilo kaprů) a do revíru Brodský 2 (300 kg kaprů). Průměrná hmotnost těchto ryb byla 2,4 kg/ks.

Další kapry rybáři nasadili hned na začátku září, kdy do pískovny Písková Lhota putovalo 1500 kg kaprů, do revíru Borovice pak dalších 500 kg kaprů. Kusová hmotnost této násady kaprů byla 1,5 kg/ks.

Rybáři ze Středočeského ÚS ale pochopitelně myslí i jiné druhy ryb. Například na začátku září středočeští rybáři celkově rozvezli 16 800 ks tloušťů, kdy průměrná velikost těchto ryb byla od 6 do 8 centimetrů. Dále pak rybáři nasadili 8500 ks „bílé ryby“ o velikosti 6 až 7 centimetrů.

 

Moravskoslezský ÚS: Široké spektrum rybích druhů

Informace o nasazování nových ryb proudí také ze severu Moravy a Slezska. Právě tady například rybáři na začátku září nasazovali významné množství štiky, zejména pak do tamního největšího revíru – tedy do Slezského Harty. Konkrétně šlo o 320 kilogramů štiky (350 ks).

Krásnou násadu kaprů a línů pak nasadili do revírů rybáři z MO Javorník. Ti sice neuvedli, o jak velké množství ryb šlo, ale z přiložených fotografií je patrné, že šlo o vzhledově opravdu nádherné ryby.

Makali také rybáři z Opavy. Ti totiž na začátku září do Žimrovického náhonu nasadili hned 3000 krásných lipanů, kteří měli velikost 8 až 12 centimetrů. „Při zarážce v létě 2023 bude obsádka náhonu přesazena do hlavního toku Moravice,“ upřesnili opavští rybáři.

Rybáři ze severu Moravy a Slezska ale mysleli i na další druhy ryb. Například dneska informovali o tom, že do Odry, Olše a Opavy nasadili hned 50 000 jednoletých ostroretek. Kromě „ostrých“ pak rybáři nasadili i 30 000 tloušťů a 20 000 podouství. Tyto ryby zamířily do Bečvy a Odry.

 

Jak se nasazovalo v minulých týdnech?

Pokud vás zajímá, jak se nasazuje zrovna ve vašem územním svazu, pak se podívejte na přehled nasazovaných ryb do svazových revírů. Právě tady najdete hromadu informací o nasazovaných ryb do svazových revírů.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Dobrý den. Vysazování rybek je krásná věc pokud to ale má význam. Je chválihodné jak jsme informováni o Bečvě, ale o Sázavě ani zmínka. Tak to napravím. U Sázavy žiji bezmála 70 let a 60 let chodím na ryby. Za tu dobu je z řeky otrávená stoka. Vyhubeny byly v. rostliny, řasy,jepice,mikrofauna a řádově 85 procent původních druhů ryb. V letošním roce přibyla ouklej obecná a dokonce i nově nasazení kapříci. Mohl bych psát i o tom, jak někdo chytrý vysadil sumce, atd.. Tak zase někdy jindy Tonda. P.S. Sázava 3

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -