DomůNovinkyRybáři hledají nového profi strážného. Zájemci mají šanci do listopadu

Rybáři hledají nového profi strážného. Zájemci mají šanci do listopadu

- Reklama -

Pro některé rybáře je snem pracovat v rybářství. A někdy se naskytne příležitost, která takovým lidem dává šanci na změnu. Jako třeba teď! Západočeský územní svaz totiž hledá nového profi strážného.

O výběrovém řízení informoval Západočeský územní svaz na webu. Ten rovnou uvedl i několik podmínek, které od zájemce na výkon práce profi rybářské stráže očekává. Všichni zájemci pak mají čas do poloviny listopadu.

 

Jaké jsou požadavky na nového profi strážného?

Koho Západočeský územní svaz hledá? Rybáři potřebují někoho, kdo splňuje podmínky pro výkon funkce rybářské stráže (dle § 14 odst. 2 písm. a) až d) zák. č. 99/2004 Sb.) To v překladu znamená, že uchazeč o práci profesionálního strážného musí mít minimálně 21 let, musí být bezúhonný, a také musí být způsobilý k právním úkonům.

Kromě toho ale pak západočeští rybáři mají i další požadavky. Uchazeč o práci profi strážného má být držitelem řidičského průkazu skupiny B, a zároveň musí mít vlastní osobní automobil. Dále pak také musí mít k dispozici vlastní počítač a mobilní telefon.

Ještě před samotným podpisem smlouvy pak bude důležité, aby nový člen profi rybářské stráže doložil doklad o ustanovení do funkce rybářské stráže. A také aby předložil živnostenský list na živnost volnou (Služby pro zemědělství – rybářství).

 

Šance je do poloviny listopadu

Západočeští rybáři pak uvedli, že nový člen profi rybářské stráže bude pracovat v oblasti Chebska. Do této oblasti spadá Aš, Kraslice, Sokolov, Mariánské Lázně a Teplá. Právě v těchto místech bude úspěšný zájemce provádět kontrolní činnosti.

Všichni zájemci, kteří mají o zmíněnou pracovní nabídku zájem, mají čas do 15. listopadu 2023. Právě do tohoto dne mohou uchazeči zasílat žádost doplněnou o strukturovaný životopis rybářskému technikovi Západočeského územního svazu Petrovi Dimitrovovi.

„O výsledku výběrového řízení bude každý uchazeč informován,“ dodal Západočeský územní svaz.

 

Západočeská profi stráž zkontrolovala přes 10 000 povolenek

Západočeský územní svaz v únoru 2023 zveřejnil data z kontrolní činnosti, kterou v roce 2022 prováděla tamní profesionální rybářská stráž. V sezóně 2022 na západočeských vodách kontrolovalo 6 členů profesionální rybářské stráže.

A právě tito strážní celkem vykonali 5020 návštěv západočeských revírů, na kterých zkontrolovali 10 936 povolenek. Profi strážní pak v loňské sezóně rozdali 759 napomenutí. Nemálo provinění ale skončilo zadržením povolenky – celkem ve 131 případech.

Profesionální rybářská stráž pak při kontrolní činnosti zadržela i pytláky. Celkem jich v roce 2022 profi strážní zadrželi 39. K tomu pak západočeská profi stráž zabavila ještě 10 rybářských udic.

„Činnost každého člena profi RS je monitorována GPS přístrojem se čtečkou čárových kódů, který eviduje pohyb stráže v terénu a zaznamenává číslo každé kontrolované povolenky,“ uvedli v únoru 2023 západočeští rybáři.

Zdroj: Západočeský ÚS, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -