DomůNovinkyRybáři jen nadávají, účast na úklidech revíru je ale tristní. Pomáhat budou...

Rybáři jen nadávají, účast na úklidech revíru je ale tristní. Pomáhat budou i hasiči

- Reklama -

Severočeský územní svaz pro dvouleté odmlce pořádá tradiční úklid Nechranické přehrady. Územní svaz ale trápí, že účast rybářů je poměrně nízká. A to i přesto, že nepořádek u vody je pořád téma. 

Ilustrační foto: Severočeský územní svaz.

Dva roky na Nechranické přehradě nemohla probíhat tradiční úklidová akce, a to kvůli opatřením proti COVID-19. Letos to ale už konečně možné je! Rybáři ze Severočeského územního svazu tak zvou všechny zájemce do obce Poláky, která leží na březích Nechranické přehrady.

„Na úklidu dlouhodobě spolupracujeme s Povodí Ohře, jehož pracovníci zajistí svoz a likvidaci sebraného odpadu, to včetně svezení odpadu z pláží. Hladina je aktuálně poměrně vysoko, ale co si budeme povídat, po dvou letech je třeba uklidit, co jen bude možné,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

 

Rybáři jen nadávají, pomáhat se jim nechce

Problematika ohledně nepořádku na našich vodách netěší nejednoho rybáře. Jenže těch skutečných srdcařů, kteří chtějí přiložit ruku k dílu, není mnoho. A proto se rybáři neobejdou bez pomoci nerybářů.

„Situace je poměrně smutná, mnozí rybáři i na sítích nadávají na nepořádek kolem vod. Ve chvíli, kdy ale úklidové akce uspořádáme, je účast ze strany členské základny i přes propagace až tristní,“ štve mluvčího severočeských rybářů Jana Skalského.

O to více pak mrzí mnohé reakce na internetu, kdy rybáři jen „prskají“ na internetu, že je zapotřebí s nepořádkem něco dělat. „Dlouhodobě platí, že vám každý rád poradí na síti, případně zkritizuje, ale jak jde o práci, ta mnohé doslova až děsí. I proto o to více děkujeme desítkám rybářů i nerybářů, kterým jejich okolí není lhostejné a dokáží přiložit ruku k dílu,“ dodává Jan Skalský. Kromě rybářů na Nechranické přehradě pomáhají třeba dobrovolní hasiči.

 

Úklid Nechranické přehrady začíná zítra

Severočeský územní svaz všechny dobrovolníky svolal do obce Poláky, která leží na březích Nechranické přehrady. „Touto akcí pomáháme především ochraně vodních zdrojů, přírody a snížení vlivu člověka na vodní ekosystém,“ uvádí severočeští rybáři.

Rybáři plánují, že odpadky se vysbírají v obcích Tušimice, Poláky, Víska, Malé Krhhovice, a dále na Lomazickém výběžku a severním zavázání hráze. Rybáři pro všechny dobrovolníky zajistili potřebné ochranné pomůcky, a také občerstvení.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Kam jdou ty peníze za brigády co vyberete ? Zrušíteje zhrábnete love a pak se dívíte, že nikdo nedojde.Podívejte se jaké tresty jste vymysleli za nepořádek na lovném místě to je k smíchu.Jen naše MO má 1500 členů za brigády chcou 600kč tak se starejte.Po sobě a ostatních si bordel na lovném místě vždy uklidím sám, ale brat za něco love a stěžovat si, že nikdo nepřijde zadarmo pracovat se mi zdá nějaky divný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -