DomůNovinkySouboj s rybou, který trval 5 hodin: Rybář vytáhl z moře 370 kilogramového tuňáka

Souboj s rybou, který trval 5 hodin: Rybář vytáhl z moře 370 kilogramového tuňáka

- Reklama -

Rybář Devin Sarvert zažil nezapomenutelný okamžik, který do smrti nezapomene. Tomuto lovci se povedlo v Mexickém zálivu zdolat tuňáka, který vážil více jak 370 kilo. Souboj trval bezmála 5 hodin. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybář Devin Sarvert spolu s jeho kolegou Jettem Tolbertem se vydali na ryby do Mexického zálivu. Na rybářské lodi pod vedením kapitána Jakea Matneyho se vydali z přístavního městečka Destin na širou vodu, na které se snažili najít velkou rybu. A to se povedlo více než náramně!

 

Životní souboj, který trval skoro 5 hodin

To, že lov tuňáků není žádný med, prozrazuje hledání těchto ryb. Kapitán spolu s rybáři hledali velkou rybu několik hodin, při kterých najezdili více než 250 kilometrů. Ale pak to přišlo! Na udici zabrala obrovská ryba, která ukázala svou sílu. Agresivita tuňáka při zdolávání byla taková, že rybáři se museli za prutem střídat.

Tohle rybářské martýrium, které si vyžádalo několikanásobné střídání rybářů za prutem, trvalo bezmála 5 hodin. Jenže stálo to za to! Po tomto neskutečně dlouhém zdolávání se u lodě objevil obrovský tuňák. A jeho váha vyrazil všem dech!

Další den nechali rybáři velkou rybu v přístavním městě Destin zvážit. A všem po zobrazení váhy „spadla brada“. Obrovský tuňák totiž vážil 832,2 liber, což je v přepočtu asi 378 kilogramů. Pro rybáře Devina Sarverta a jeho rybářské kolegy bylo o to sladší, že dosavadní rekord z této lokality činil 375 kilo.

 

Rybářský ráj na březích Mexického zálivu

Městečko Destin, které leží na Floridě na březích Mexického zálivu, patří k oblíbeným turistickým lokalitám. A to třeba už jen proto, že pláže tohoto města nabízí unikátní bílý písek, který patří k nejbělejším na světě.

Město je pochopitelně i vyhledávanou rybářskou destinací ve Spojených státech, ve které se každý říjen koná například „Destin Fishing Rodeo“. Tohoto rybářského závodu se účastní desetitisíce rybářů z nejrůznějších koutů světa. Vítěz závodu si kromě hmotných darů odnese i tučný šek. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -