DomůNovinkyRybáři kritizují porybné za kontroly v noci, více povolenek ale zadrží ve dne

Rybáři kritizují porybné za kontroly v noci, více povolenek ale zadrží ve dne

- Reklama -

Nejen rybářská stráž na Nových Mlýnech čelí kritickým poznámkám o tom, že porybní kontrolují především v noci, aby „měli splněno“. To ale třeba novomlýnská rybářská stráž vyvrací jasnými daty. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Příspěvek o činnosti rybářské stráže opět zveřejnil novomlýnský rybář Rudolf z Dobrovolníků Pálavy, který je známý díky aktivitám, kterými se snaží zlepšit podmínky pro rybáře na této věhlasné lokalitě.

Známý rybář zveřejnil přehledná data o zadržených povolenkách na Nových Mlýnech v květnu 2022, která mu zaslala sama novomlýnská rybářská stráž. A z nich vyplývá hned několik zajímavostí…

 

Rybářská stráž kontroluje hlavně ve dne

Snad v každé diskusi o rybářské stráži se objeví rybáři, kteří porybné kritizují za to, že kontrolují „hlavně v noci“, aniž by to podložili jasnými čísly. A právě tento nesmysl se rozhodla pálavská rybářská stráž vyvrátit.

„Z kritických příspěvků často zaznívá, že rybářská stráž se vyloženě zaměřuje na kontroly po půlnoci a přehlíží jiné, vážnější přestupky, zejména v lokalitách oplocených pozemků a tam, kde jsou trvale umístěné karavany. V těchto místech bylo během května zadrženo 6 povolenek, tedy asi třetina zadržených a kontroly v těchto lokalitách jsou velmi časté,“ popisuje novomlýnská rybářská stráž.

 

Za co rybářská stráž zadržela povolenky?

Je pravda, že rybářská stráž na Nových Mlýnech zadrží procentuálně nemalý počet povolenek za porušení denní doby lovu, ovšem více povolenek zadrží během dne. A to za různé přestupky. V květnu rybářská stráž na Nových Mlýnech zadržela celkem 19 povolenek, a poté ještě 2 pytláky.

„Podíl času věnovaného kontrolám mimo povolenou dobu lovu je výrazně nižší (cca 10 až 15 %), než těm denním. 8 povolenek bylo zadrženo za lov mimo povolenou dobu lovu, 7 povolenek za lov na více prutů a 4 povolenky za jiné přestupky – delší nepřítomnost u prutů, označování lovného místa PET lahví a nešetrné zacházení s ulovenou rybou. Tedy 8 povolenek při nočních kontrolách a 11 povolenek při kontrolní činnosti během dne,“ uvádí novomlýnská rybářská stráž.

 

Jak pomoci rybářské stráži? 

Samozřejmě, rybářská stráž nemůže být úplně všude. Třeba Nové Mlýny jsou obrovskou rybářskou lokalitou, kterou nejde bez pomoci rybářů uhlídat. Pokud ale u vody uvidíte nějaké porušování rybářských pravidel, nezůstávejte nečiní.

Zvedněte telefon, a prosím, kontaktujte rybářskou stráž nebo policisty. Seznam kontaktů (nejen) na novomlýnské porybné najdete na webu Moravského rybářského svazu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Zdravím, je úplně jasný že rádoby rybáři budou pindat, že je RS kontroluje, je to vpořadku, jen ať kontroluji, od toho RS je a ti co neumí dodržet RŘ nu vody potažmo na rybách nemají co dělat. Dodržujte pravidla a nemusíte mít z ničeho strach, takhle jednoduchý to je. Jo a přečtěte si někdy ten RŘ, většina z vás ani nepozná druhy ryb, to si říkáte rybáři, hnus. A o zacházení s rybami se bavit vůbec nemusíme, to je na useknuti pazour. Tak přemýšlejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -