DomůNovinkyRybáři měli v pytlech podmírové amury a mrtvé kapry, chytili je porybní

Rybáři měli v pytlech podmírové amury a mrtvé kapry, chytili je porybní

- Reklama -

Hodně „výživnou“ kontrolu prožili porybní ze Středočeského územního svazu, kteří jsou pověření kontrolou vodních ploch. Na lokalitě Jelito kontrola narazila na rybáře, kteří nerespektovali pravidla. 

Foto: Středočeský územní svaz

O kontrole na vodní ploše Jelito informoval Středočeský územní svaz na webu. Právě na něm středočeští rybáři uvedli, že ve středu 27. července 2022 provedla rybářská stráž s pověřením kontrol na vodních plochách kontrolu na svazové vodě Jelito. A kontrola odhalila hrubé porušování pravidel…

 

Rybáři měli v pytli chycené ryby

To, že něco není v pořádku, prozradilo už prvotní chování kontrolovaných rybářů. Dva z nich totiž měli „až moc naspěch“. Rybářská stráž se tak zaměřila na jejich kontrolu, kdy rybáře požádala o předložení potřebných dokladů.

Následně si porybní všimli, že na místě jsou igelitové pytle, kdy se některé „hýbaly“. Když rybářská stráž po požádání nakoukla dovnitř, tak v jednom pytli našla dva mrtvé kapry s živým amurem. Rybář neměl ulovené kapry zapsané v povolence, rybář se hájil, že je chtěl zapsat „až potom“. Kromě toho ponechaný amur neměl míru.

V druhém pytli pak rybářská stráž při kontrole taky našla ulovené ryby. Kromě mrtvého kapra byl v pytli i amur, který neměl míru, takže rybář jej musel pustit. To ale neudělal! Rybářská stráž na nic nečekala a podměrečné amury vrátila zpátky do vody…

 

Jiní rybáři, stejné problémy

Rybáři sice měli povolenky k lovu, ale při rybaření na vodní ploše Jelito neměli oprávnění. I přesto si ale s těmito hříšníky Středočeský územní svaz „poradí“. Dvojice rybářů si totiž v budoucnu nebudou moci zmíněné oprávnění stáhnout. „Celou věc hodláme ještě dále řešit,“ uvedl Středočeský územní svaz.

Aby toho nebylo málo, tak rybářská stráž pak narazila na další dvojici rybářů, kteří neměli oprávnění k odlovu na vodní ploše Jelito. A dále pak rybářská stráž opět narazila na lovce, který si ponechal amura, který neměl míru, takže ho musel pustit, což ale neudělal.

 

Pytláci trápí rybáře i na jihu Moravy

Situaci s kradením ryb ze svazových vod ze strany pytláků intenzivně řeší také na jihu Moravy, konkrétně na revírech pobočného spolku Brno 2. Právě tady rybářská stráž dokázala zadržet už v průběhu jara přes 10 pytláků. Posledního pytláka chytili nedávno, a přispěly k tomu i děti z rybářského tábora.

Právě ty si totiž všimly muže, který nelegálně rybařil v zakázaném úseku přímo u cedule. Ta jasně upozorňovala na to, že se v těchto místech nesmí rybařit. Pytlák navíc ulovil 2 kapry, které se snažil ukrýt v kufru vozidla. Díky pozornosti zmíněných dětí se ale tento rybářský lup pytlákovi nezdařil. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Měly by děti dostat aspoň nějakou drobnou odměnu…Opravdu je třeba řádění některých takzvaných rybářů vymýtit…Opět je to o lidech..

  2. Děti se zachovaly skvěle, porybni odvedli dobrou práci. Ale ten titulek: Rybáři měli v pytlech podmírové amury a mrtvé kapry, chytili je porybní. Kdo ty ryby teda chytl? 😂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -