DomůNovinkyRybáři na podzim otevřeli nádherné svazové revíry: kde tyto vody najdete?

Rybáři na podzim otevřeli nádherné svazové revíry: kde tyto vody najdete?

- Reklama -

Severočeský územní svaz byl na podzim pořádně aktivní. Právě ten totiž na podzim otevřel hned několik krásných revírů. Územní svaz potěšil jak rybáře s mimopstruhovými, tak pstruhovými povolenkami.

Foto: Severočeský územní svaz

O otevření nových svazových revírů informoval Severočeský územní svaz na webu. Právě severočeští rybáři během podzimu otevřeli hned několik krásných nádrží, které potěší každého rybáře. A je z čeho vybírat!

 

Krásné „mimopstruhovky“ nabízí parádní rybaření

První otevřeným svazovým revírem je nádrž Jarmila. Tato vodní plocha je zasazena do unikátní krajiny, která nabízí nezapomenutelný požitek při rybaření. 2hektarová voda leží nedaleko Bíliny. Jde o mimopstruhový revír.

„Nádrž se nachází na Radovesické výsypce a doplňuje další nedávno otevřené revíry v tomto území jako jsou Jirásek, Syčivka, Hetov, Kostomlaty II nebo Vršíček. V území je nutné dbát pokynů pro dopravu (vjezd pro výkon rybářského práva povolen) a dodržovat ostatní pokyny,“ uvedl Severočeský územní svaz.

Dalším severočeským, mimopstruhovým revírem, který rybáři nedávno otevřeli, je Rumburská Cihelna. Jak název napovídá, tak tuto vodu rybáři najdou nedaleko Rumburka. Tato vodní plocha rovněž nabízí krásné prostředí, velikosti plochy je 1,1 hektaru.

Na tomto revíru platí zákaz rybaření z levého břehu – úsek je vyznačený cedulemi, takže rybáři nemusí mít obavu, že by si toho úseku nevšimli. Na revíru pak také platí omezení pro ponechání úlovků kapra: „Lovící si smí ponechat 3 ks kapra obecného v kalendářním týdnu, vyjma měsíců července a srpna,“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Rybáři otevřeli také novou „pstruhovku“

Kromě zmíněných mimopstruhových vod rybáře ze Severočeského územního svazu otevřeli také novou pstruhovou nádrž. Jde o revír Pavlínka (Grieselův rybník), který má velikost 1 hektar. A jde opravdu o pohádkové místo!

Severočeští rybáři upozorňují, že automobily je nutné ponechávat na určených plochách. U revíru je zákazová cedule, od které rybáři musí jít k revíru 250 metrů pěšky. „Při lovu na položenou nebo na plavanou si lovící smí ponechat úlovek lososovité ryby,“ dodává k pravidlům Severočeský územní svaz.

 

Další revír se otevře na jaře

Kromě všech otevřených revírů Severočeský územní svaz ještě otevře další svazovou vodu. To se stane na jaře roku 2023. Teď je zapotřebí na něm dodělat ještě několik úprav. O jakou vodu se jedná? Rybáři na jaře otevřou nádrž Karlovka o rozloze 1,5 hektaru.

„Nádrž územní svaz před několika lety zakoupil, nyní byla dokončena rekonstrukce hráze, včetně vybudování nového požeráku a bezpečnostního přelivu,“ informoval Severočeský územní svaz. A právě jeho zaměstnanci na vodní ploše ještě musí odstranit náletové dřeviny, aby vše bylo připraveno na jarní sezónu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -