Domů Novinky Rybáři neumí pravidla? Porybný zadržel 5 povolenek za malé nástražní rybičky

Rybáři neumí pravidla? Porybný zadržel 5 povolenek za malé nástražní rybičky

- Reklama -

Letošní sezóna dravců je už několik dní v plném proudu. Jenže! Jak se zdá, tak někteří milovníci dravých ryb si před samotným rybařením pořádně nepřečetli pravidla. Jak jinak si vysvětlit, že jeden porybný zadržel na několika moravskoslezských revírech povolenky za chytání na dvojháčky s příliš malými rybičkami? Rybáři při chytání na rybičky o délce menší než 15 centimetrů chytali na dvojháčky, což aktuální severomoravská pravidla zakazují…

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

Rybářský řád pro moravskoslezské revíry hovoří jasně: Při lovu na nástražní rybku (nebo její část) o délce do 15 centimetrů se smí použít jen jeden jednoháček. Jednoduché pravidlo ale zřejmě někteří rybáři nepochopili, anebo si ho ani před začátkem lovu nepřečetli. Protože jen jeden člen profesionální rybářské stráže zadržel 5 povolenek kvůli porušení tohoto pravidla.

„Jeden z našich členů profi stráže jen za první dva dny od odhájení dravců již zadržel 5 povolenek k lovu ryb,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. „Lovící, jimž byly zadrženy povolenky, byli členové místních organizací Orlové (2 členové), Jablunkov, Havířov a Vrbna pod Pradědem,“ upřesnilo vedení moravskoslezských rybářů. Kde porybný povolenky zadržel?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné přístřešky pro rybáře za nejnižší ceny!

Hned na zahájení dravců, tedy 16. června, zadržel člen rybářské stráže dvě povolenky na revíru Lučina 2A (471 043), kdy rybáři chytali na rybičky o délce 12 a 13 centimetrů na dvojháčky. Další 2 povolenky pak porybný zadržel i na revíru Orlovský potok (Liberďok, 471 101), kdy rybáři rovněž chytali na rybičky o délce 12 a 13 centimetrů na dvojháčky.

Ještě v ten samý den pak člen rybářské stráže zadržel povolenku na Větrově (471 084), kdy rybář chytal na okouna o velikosti 13 centimetrů, kterého prošil na dvojháček. Takže tady se rybář dopustil navíc toho, že chytal na rybu, která nedosáhla zákonné míry. A plus chytal na dvojháček s rybkou, která nedosahovala 15 centimetrové délky.

 

Bacha na další nová pravidla!

Rybáři, kteří chytají na moravskoslezských revírech, by si měli dávat pozor mimo jiné i na to, že na těchto vodách se zvyšovala míra u štiky a candáta. Ano! V rybářské řádu pro severomoravské vody se píše: Nejmenší lovná míra štiky obecné je 60 centimetrů, candáta obecného 50 centimetrů.  

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné přístřešky pro rybáře za nejnižší ceny!

Ať už se chystáte na jakýkoliv svazový revír, tak je pochopitelně zcela žádoucí, abyste si přečetli platná pravidla. Jen tak předejdete možnému předčasnému konci rybářské sezóny, který je mnohdy naprosto zbytečný! Dávejte si na tohle bacha!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

24 KOMENTÁŘE

 1. Za mě rybářské stráži 👍👍👍👍👋👋👋👋. Jen tak dál. Pořádně kontrolovat. Je třeba vymýtit ty rádoby rybáře.

  • Jen by mě zajímalo jak dlouho chytáte? Já už chytám nějakej rok a kdyby měli pravidla jasně dane a hlídali to hned od začátku , tak to nemusí to furt měnit ják kokoti proto se aspoň unás JMK, aby se v tom prase vyznalo kolikrát. Co šou podle vás rádoby rybáři, jen aby stě nebyl jeden znich , když to tak píšete

   • Já jezdím po světě ale taky bordel co se týče rybaření v moravskoslezském kraji nikde není i v Čechách se nakupují nové revíry tady naopak se zakazuje příklad velký kališok plno zákazu a nakonec rybářské závody!! Ale jináč nesmíte používat ani krmítko a chytat jen kapry nechápu ! A při závodech tam nahází metraky futra!!!!

 2. Ubozak jako kdyby nestačila rozumna domluva a vysvětlení dej blbci odznak a povolenku zadarmo a on tě za drobne porušení předpisů zastřelí

  • Stačí si pročíst pravidla, jak jednoduché, ty nejsou na to že se s toho škube list misto wc papíru. Za mě palec nahoru. Koupíte si povolenky, nic o tom nevíte a pak nadáváte.

 3. To je spravně když jsou řady vydané tak je dodržojeme ale co se děje okolo Harty to je jedna paní povídala zda se že je toto jen kapric. Dnes je 21,6a ještě není nic vyvěšeno ani poslano rybařům ani není vyznačena plavební dráha jak to ma někdo dodržovat.

 4. Harta je kapitola sama pro sebe. A je dobře že RS kontroluje, lidi si dělají co chtějí a akorát tím úmyslně likvidujou podmerecny candaty a štiky. Takže za mne je to dobře že to hlídají.

  • Harta je Harta, když si dáš do třetiny bojku dle všech předpisů tak ti ji převozník sejme. Žádné zákony pro něho neplatí. Hlavně že ušetří baterie.

 5. Severni morava je kapitola sama o sobe.Nejdrahsi povolenka, ale jen jeden revir kde se muze chytat od 16.6 nonstop.. Co vic k tomu dodat

 6. Za tohle bych povolenky určitě neodebíral. Ano je to porušení pravidel, to je bez debat, ale možná by to líp vyřešila pokuta např. v hodnotě 500 kč do svazové kasy. Rybář by si příště dal pozor, svaz by byl o 500 kč bohatší. Za jedno špatné parkování vám taky nikdo řidičák nesebere….můj názor.

   • RS pokuty nedává ale MŮŽE!! Je to jen o její lenosti. Pokud jako jediný prostředek pro vyřízení přestupku je sebrat papíry, a ještě pokuta na městě tak je něco špatně!! Ano je přestupek a přestupek, jak už někdo uvedl pokuta(rozumná!!) a záznam by měla větší výchovný a preventivní efekt. Jistě že pokud se to opakuje sebrat papíry. Ale bohužel najdou se i horlivci v RS kteří by za kdejakou blbost nejraději stříleli ( nadsázka)

 7. Pravidla platí pro všechny, je to na ochranu dravců . a kdo nečte dodatky a rybářský řád nemá u vody co dělat. Jen tak dál. Jde vidět že Rybářská stráž neleží doma ale funguje tak jak má 👍👍👍👍👍👍👍👍

 8. Myslím že pokuta a záznam do přestupků by mohli úplně stačit.
  A jestli mu tam přibyde záznamů , tak nazdar …

 9. Plně souhlasím s odebráním povolenek.Poslední roky se vyrojilo tolik „rybářů“,že je div,že ještě nějaké ryby jsou.
  Prostě lidé,kteří si cenu povolenky chtějí od vody odnést v rybách. A to je špatně. Rybářský řád je pro ně cár papíru.

 10. Toto se děje jen proto že , rybářský svaz bezhlavě prodává povolenky všem kdo na to má. Jde jenom o peníze. Nikoho z nich nezajímá jestli mají nějaké znalosti. Kdyby se opravdu dělali zkoušky jako na auto tak by je to během několika let položilo. Pak posílají své bodigardy neboli porybný aby buzerovali všechny. Ponechat ryby si každý může podle místního řádu organizace. Všechno jde stejně do p—-e. Petrův zdar.

 11. Za mě to porýbní kolikrát brutálně přehánějí, jde fakt o úplnou blbost a je to ubohost, jestli se za tohle berou papíry, tak je něco hodně v nepořádku. Fakt by úplně v pohodě stačila domluva. Kdysi před 20 lety, žádný takový nesmysly nebyly. Je mi fakt líto těch rybářů a ti rádobi profi porybní by asi neměli s takovým přístupem vůbec vykonávat funkci stráže. Člověk za to dá takový peníze a pak tohle…hnus

 12. Chytám už spoustu let ale takový zmatek jaký panuje posledních několik let je hrůza kdy si každý kraj každá organizace určuje svoje pravidla tak nechápu proč existuje Český rybářský svaz dřív byl jeden rybářský řád a znali ho všichni a platil pro celou republiku teď je v tom akorát zmatek a Moravskoslezský kraj je unikát

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -