DomůNovinkyRybáři otevřeli novou svazovou vodu. Nemůže se na ní používat krmení

Rybáři otevřeli novou svazovou vodu. Nemůže se na ní používat krmení

- Reklama -

Nádhernou svazovou lokalitu otevřeli rybáři z Územního svazu města Prahy v Příbrami. Jedná se o Vokačovský rybník, který je zasazený do malebného prostředí. Na revíru platí některá omezení.

O otevření nové svazové vody informoval Územní svaz města Prahy. Právě ten uvedl, že rybáři mohou od konce září rybařit na Vokačovském rybníku (Drožďák) v Příbrami. Ovšem před samotným rybolovem se rybář musí důkladně seznámit s pravidly kvůli některým omezením.

 

Zákaz lovu na rybičku a používání krmení

Na 7hektarovém Vokáčovském rybníku mohou rybařit všichni rybáři, kteří mají mimopstruhovou povolenku Územního svazu města Prahy, anebo mimopstruhovou celosvazovou či celorepublikovou povolenku.

„Územní svaz města Prahy ve spolupráci s MO ČRS Bohutín získal do užívání další rybník ke sportovnímu rybolovu a zařadil jej mezi rybníky s lovem ryb na udici, kde platí stejná pravidla pro lov ryb jako na ostatních pražských mimopstruhových revírech,“ uvedli rybáři na webu.

Rybáři se tak před samotným rybařením na Vokačovském rybníku musí seznámit s některými omezeními. Třeba s tím, že na této vodě se zakazuje lov na živou či mrtvou rybku. Dalším z omezení je třeba zákaz používání krmení a používání krmítek.

Lovící, kteří se na tuto vodu vydají rybařit, musí také počítat s tím, že pravidla upravují použité montáže. „Při lovu ryb na položenou lze použít pouze montáž s průběžným olůvkem, opatřenou pouze jedním návazcem s jedním jednoháčkem,“ uvedli rybáři z Prahy.

 

Rybník je zarybněný krásnými kapry

Rybáři pak žádají rybářskou veřejnost k ohleduplnému chování ke krajině. To v překladu znamená, že u vody platí přísný zákaz rozdělávání ohňů. Zároveň rybáři žádají, aby lovící odstavovali auta na pouze na odstavném místě.  

Územní svaz města Prahy pak rybáře láká na Vokáčovský rybník na bohatou rybí obsádku. Třeba několik dní před spuštěním rybolovu na této vodě rybáři do rybníku nasadili slušnou porci nových kaprů.

„V pátek 22. 9. 2023 bylo provedeno prvotní zarybnění Vokačovského rybníka vysazením 700 kilogramů tržních kaprů,“ uvedl Územní svaz města Prahy. „Výbor ČRS Územního svazu města Prahy přeje všem rybářům příjemně strávené podzimní dny při sportovním rybolovu na pražských vodách,“ dodalo vedení pražských rybářů.

Zdroj: ÚS města Prahy, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Klasika Pražáci bojují proti srkacce a vnadeni. Takze kdo si nasype pri krmení kachen kyblik zradla do vody zachyta. Kdo nezakrmi bude sedet a obdivovat komary. Pretizenej splavek uz paternoster nebo srkajda byt muze v pohode.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -