DomůNovinkyObrovský jeseter o váze 33 kilogramů. Nádherný úlovek ze svazové vody

Obrovský jeseter o váze 33 kilogramů. Nádherný úlovek ze svazové vody

- Reklama -

Není tomu tak dávno, co jsme informovali o tom, že Středočeský územní svaz nasadil jesetery do svazové vody Písková Lhota. A jednoho z tamních krásných jeseterů nedávno ulovili rybáři.

Písková Lhota je malebná svazová voda, na které hospodaří Středočeský územní svaz. A právě do této už tak bohatě zarybněné vody středočeští rybáři pustili nové jesetery. Mezi těmito rybami pak byly i velmi pěkné kousky. Jednu takovou rybu nedávno rybáři chytili…

 

Obrovský jeseter se jmenuje Karel

O úlovku nádherného jesetera jadranského informoval Středočeský územní svaz na sociálních sítích. Středočeští rybáři uvedli, že obrovský jeseter dostal jméno Karel, a právě tato ryba byla po vypuštění do pískovny poprvé ulovena

Nádherný úlovek ze svazové vody Písková Lhota

„Jeseter jadranský, kterého jsme při vysazení pokřtili jménem Karel, a svést s ním souboj si přeje nejeden rybář navštěvující pískovnu, byl poprvé ulovený. Karel neodolal nástrahám kluků z českého method feedrového týmu,“ informoval Středočeský územní svaz.

Rybáři se připravovali na pískovně Písková Lhota na rybářské závody, když v tom dostali parádní záběr. A začalo nefalšované rybářské eldorádo! Naštěstí ale celé zdolávání obrovské ryby dopadlo na výbornou, takže rybáři se mohli potěšit z úžasného úlovku.

Obrovský jeseter jadranský vážil neuvěřitelných 33 kilogramů! Takový úlovek ze svazové vody je rozhodně velmi cennou „rybářskou trofejí“. „Karel je v pořádku, trošku změnil zabarvení a po nezbytném pózování byl vrácen do pískovny,“ dodali středočeští rybáři.

 

Video z nasazování krásných jeseterů

O nasazování velkých jeseterů do svazové vody Písková Lhota jsme informovali v první polovině října. Rybáři do pískovny nasadili celkem 308,7 kilogramů těchto rybářsky atraktivních ryb. O jaké druhy se jednalo? Středočeští rybáři uvedli, že násada se skládala z jeseterů ruských a jadranských.

„Jesetera ruského bylo vysazeno 21 ks o hmotnosti od 12 do 17 kilogramů. Jeseter jadranský byl vysazený jeden, jeho hmotnost byla 33 kilogramů a pokřtěn byl jménem Karel. Věříme, že ten přinese lovícím spoustu zážitků,“ informovali rybáři o nasazených jeseterech.

Rybáři, kteří se na jesetery na Pískovou Lhotu vydají, musí počítat s přísnými pravidly ohledně manipulace s těmito rybami.

„Na pískovně platí zákaz manipulace s uloveným jeseterem na břehu, všechny úkony budou prováděny pouze ve vodě. Pověřená rybářská stráž bude v tomto směru nekompromisní, a to i vzhledem k výši investice, kterou jsme pro návštěvníky pískovny učinili,“ upozorňuje Středočeský ÚS.

Zdroj: Středočeský ÚS, foto: Středočeský ÚS (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -