DomůNovinkyRybáři otevřeli svazovou vodu, musí se tam používat navlhčené podložky pod ryby

Rybáři otevřeli svazovou vodu, musí se tam používat navlhčené podložky pod ryby

- Reklama -

Středočeský územní svaz informoval o tom, že od 1. srpna se otevřela svazová lokalita Hostokryje. Na vodní ploše platí přísnější pravidla pro rybáře, ti musí používat navlhčené podložky pod ryby. 

Foto: Středočeský územní svaz

O zahájení rybolovu na vodní ploše Hostokryje od 1. srpna informoval Středočeský územní svaz na webu. „Rybník je zarybněný, břehy posekány, parkovací plocha vyznačena,“ zve všechny rybáře Středočeský územní svaz na příjemný rybolov.

Důležitou informací je, že na Hostokryjích se neplatí místenky a je povinnost mít u sebe vytisknuté oprávnění k odlovu! Tato vodní plocha má rozlohu 3,16 hektarů, obhospodařuje ji místní organizace v Rakovníku.

Nádrž se nachází nedaleko malebné Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a Rakovníku. Rybářská lokalita je pak „na dojezd“ jak z Prahy, tak například i z Plzně.

 

Na svazové vodě platí přísnější pravidla

Při pročítání rybářských pravidel, která platí na nádrži Hostokryje, asi každého rybáře „praští do očí“ některé přísnější podmínky. Třeba na lokalitě platí K60, kdy rybáři, kteří uloví kapra o velikosti 60 a více centimetrů, jej musí bez prodlení pustit zpátky do svazové vody.

Některé rybáře pak „nadzvedla ze židle“ povinnost používat navlhčené podložky pod ryby v tom případě, kdy rybář manipuluje s ulovenou rybou na břehu. Další přísnější podmínka se pak týká montáží.

Rybáři, kteří budou lovit na Hostokryjích, mohou používat pouze takové montáže, na kterých po utrhnutí nezůstane zátěž. A další přísnější podmínkou je používání jednoháčků, a to i při chytání dravců (kromě lovu na přívlač).

 

Novinky ze Středočeského ÚS: Upytlačení amuři

Zajímá vás, co se děje ve Středočeském územním svazu? V posledním textu jsme se například věnovali zásahu rybářské stráže, která zadržela několik rybářů, kteří si ponechali podmírové amury. Kromě toho jsme ale informovali také o jinému děni ve středu Čech. Prohlédněte si zajímavosti ze Středočeského územního svazu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

 1. A proč. Vůbec to není o podložce ale o chování se k rybě. Viděl jsem spoustu ryb dobytých z podložek které byly na šutrech a ryby z nich vyskákaly rovnou na ně. Když to jde vyháčit ve vodě. Jinak pěkná tráva bohatě postačí

  • Je fajn zpřísnit, tráva někde stačí, ale i spousta „ostřílených“ rybářů se ne vždy chová k rybám šetrně…
   Navíc přibylo docela dost nových „rádoby rybářů“ , kteří ryby jako takové vůbec neřeší, hlavně že mají zápis v povolence, nebo fotku na Facebooku

  • Já bych to asi neřešila, ať je to mokrá tráva,nebo podložka, ti co chytají normálně a ohleduplně to nijak řešit nemusí

  • No asi jsem blond,ale uniká mi pointa… Podložku má přece každý, a když ne, tak stojí zhruba 200 a voda na pokropení je zdarma. A jednohácek je levnější než dvoj a trojhacek 😉 míň železa 😂
   Tak co je na tom pro bohaté 🤣🤔

    • Není k tomu důvod. Jde o přístup jednotlivce k rybě. Někdo chce podložku ať si ji dá. Kdo nechce a chová se šetrně tak proč by ji měl mít. Za mě úplná zbytečnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -