DomůNovinkyRybáři pozvali děti z Jedličkova ústavu na ryby: dětem se nechtělo domů

Rybáři pozvali děti z Jedličkova ústavu na ryby: dětem se nechtělo domů

- Reklama -

Vodní plochou Písková Lhota se rozléhal dětský smích. Vodu totiž navštívily děti z mateřské školy, která je součástí Jedličkova ústavu. Ty si zde díky středočeským rybářům užily den plný zážitků.

Tato akce navazuje na loňskou radostnou návštěvu mateřské školy. Jedná se o děti s opožděným vývojem řeči, vývojovou dysfázií a dalšími speciálními vzdělávacími potřebami.

 

Na břeh se podívali i krásní kapři

Středočeští rybáři vysvětlili dětem základy rybolovu a ukázali jim ryby, jaké v pískovně žijí, a jaké mohou koneckonců ulovit. Následně se děti rozdělily do skupinek a šly na věc. Každá ulovená rybka vzbudila velkou radost. Na břeh se podívalo i pár krásných kaprů z Pískové Lhoty.

Malé děti se mohly podívat i na slušnější ryby

„Když vidíme nadšení dětí, jak jsou šťastné, a jak paní učitelky a doprovodný personál o děti pečují, chceme dál v této naší činnosti pokračovat. Věřím, že vytváříme trvalou spolupráci, která obohatí nejen děti o nové zážitky, ale i nás,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner, který všechny na pískovně přivítal.

Dopoledne uběhlo jako voda, a některým dětem se ani nechtělo domů. Rybáři pro děti připravili i občerstvení: byl připravený pitný režim v podobě džusů a vody. Na oběd dostaly děti hranolky s hamburgerem a bonbóny. Každé dítě také obdrželo tašku s propagačními předměty Středočeského územního svazu.

Bezprostřední radost děti z mateřské školy Jedličkova ústavu byla nakažlivá
Radost a nevšední zážitky byly hlavními náplněmi akce Středočeského územního svazu

„Za sebe jsem absolutně spokojený s tím, jak toto setkání proběhlo, už dlouho jsem se tak nepobavil. Děti i paní učitelky byly skvělé,“ komentoval akci předseda Dušan Hýbner. Na závěr také poděkoval všem členům Středočeského územního svazu, kteří se na akci podíleli, a kteří se dětem věnovali s velkou trpělivostí.

 

Středočeští rybáři zaslouží velkou pochvalu

„Vzniká tu ideální tým lidí pro tyto akce. Není jednoduché s těmito dětmi komunikovat, ale kluci to zvládli bravurně a dětem splnili vše, s čím za nimi přišly,“ nešetřil chválou předseda Dušan Hýbner.

Obrovskou pochvalu si zaslouží všichni středočeští rybáři, kteří na akci pomáhali
Děti jen nekoukaly, ale také si vyzkoušely rybaření

Děti na oplátku jako poděkování za vydařené rybaření přinesly rybářům keramického kapra, kterého vyrobily. Tento dárek bude vystaven v sídle Středočeského územního svazu. Na úspěšnou akci budou chtít rybáři navázat ihned po prázdninách – a to v září, kdy je plánována další návštěva dětí z Jedličkova ústavu.

Na tenhle den děti jen tak nezapomenou…

Zdroj: Středočeský ÚS, foto: Středočeský ÚS (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -