DomůNovinkyRybáři vyhráli 108 miliónů korun na závodech, chytili rybu o váze 35...

Rybáři vyhráli 108 miliónů korun na závodech, chytili rybu o váze 35 kilo

- Reklama -

Rybářské závody jsou velkým fenoménem poslední doby. Opravdu velké akce pro rybáře se konají třeba ve Spojených státech amerických. Nedávno tam rybáři vyhráli 108 miliónů korun. Jak k penězům přišli?

Ilustrační foto: InRybar.cz

O obrovské výhře informoval web sportfishingmag.com. V americkém Ocean City v Marylandu se koná tradiční závod White Marlin Open (WMO). Jde o populární rybářské závody, ve kterých se chytá o obrovský balík peněz. Letos byly celkové prize money ve výši 8,6 miliónů dolarů, což je v přepočtu více jak 206 000 000 korun.

 

Miliónová ryba přišla několik hodin před koncem

Letošní ročník prestižního závodu White Marlin Open vyhráli rybáři Jeremy Duffie a jeho bratr Jon Duffie. Právě těm se povedlo ulovit marlína bílého o váze 77,5 liber, což je asi 35 kilogramů váhy. Nastala nefalšovaná radost, protože rybáři v tu chvíli věděli, že jsou z nich milionáři.

Dvojice si celkem odnesla šek na 4,5 miliónů dolarů, což je přibližně 108 000 000 korun. „Na White Marlin Open lovíme od roku 1996,“ nechal se slyšet vítězný rybář Jeremy Duffie. Dlouhá léta mu hlavní cena unikala, ale teď se dočkal.

Letošního závodu v Americe se účastnilo 408 rybářských lodí, které měly spadeno především na marlíny bílé. Tyto ryby jsou totiž v závodu nejlépe hodnocené. 

 

Závod může vyhrát každý

Tento závod je velmi populární proto, že hlavní cenu může vyhrát opravdu každý. Proč? Nejvíce hodnotným úlovkem je největší marlín bílý. A ten při troše štěstí může skočit na háček i úplnému amatérovi.

„Vyhrát může každý. Měli jsme už vítěze, kteří byli naprostými amatéry, několikrát vyhráli kluci se svým prvním uloveným marlínem,“ řekl ředitel turnaje Jim Motsko. Tento závod je tak definicí „amerického snu“, protože při troše štěstí může přijít k obrovskému balíku úplně každý.

VIDEO: Vážení velkého marlína bílého. Takhle ryba udělala z rybářů milionáře

Rybáři chtějí chytit především největšího marlína bílého, ale peníze se vyplácí i za jiné druhy ryb. Do kategorie „největších marlínů bílých“ se kvalifikují pouze ryby o váze přes 70 liber (asi 31,7 kilogramů). Menší marlíny je potom nutné okamžitě pustit na svobodu.

Díky tomuto pravidlu tak rybáři do cílového přístavu dovezou pouze trofejní ryby, takže se nedecimují populace těchto ryb. „Rybáři během závodu průměrně pustí 97 % ulovených ryb,“ dodává ředitel Motsko.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -