DomůNovinkyRybáři vysazovali do svazovek trofejní sumce: někteří měli přes 2 metry

Rybáři vysazovali do svazovek trofejní sumce: někteří měli přes 2 metry

- Reklama -

Mezi rybáři často koluje fáma, že se do svazových vod nasazují pouze malé ryby. Není tomu tak! Třeba Západočeský územní svaz do revírů nasazoval i sumce nebo kapry, kdy některé ryby byly trofejní. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O atraktivních násadách informoval sám Západočeský územní svaz na webu. Tamní rybáři uvedli, že v letošním roce do západočeských svazových vod nasadili i krásné sumce nebo kapry. Velká část urostlých sumců putovala třeba do údolní nádrže Litice.

 

Vysazený sumec o váze 75 kilo

Západočeští rybáři ale nevysazovali pouze velké sumce, ale také ostatní druhy ryb. Rybáři tak do svazových revírů nasadili třeba trofejní štiky, kapry, amury, líny, ale také okouny. Velké „emoce“ ale budí už zmínění sumci.

„Od firmy Dobřanská ryba, která darovala velké ryby do ZOO Plzeň, bylo vysazeno 28 kusů kapra o průměrné hmotnosti 10 kg a sumec o velikosti 215 cm a hmotnosti 75 kg,“ sdělil Západočeský územní svaz na svém webu.

Další nádherné sumce pak rybáři vypustili také do údolní nádrže Litice. Právě tady nasadili skoro 40 krásných sumců, kdy průměrná hmotnost těchto dravců byla 22 kilogramů.

A právě nádrž Litice (431 043, Radbuza 1B) byla v letošním roce jedním z nejlepších sumcových revírů. „Ulovilo se zde několik desítek ryb větších 200 centimetrů,“ napsali západočeští rybáři.

 

Rybáři nasadili i krásné kapry nebo amury

Jak jsme výše zmínili, tak rybáři ze Západočeské územního svazu nenasazovali pouze krásné sumce, ale například i kapry. Třeba největší vysazený kapr vážil 13,8 kilogramů. Západočeští rybáři tak potvrdili, že nenasazují pouze „typické násaďáky“.

Kromě kaprů ale nasadili například krásné amury, kdy ten nejtěžší měl 9,3 kilogramů. Velkou radost pak Západočeský územní svaz udělal i milovníkům lovu dravých ryb na přívlač nebo rybičku. Proč? Protože rybáři nasadili krásné okouny! „Okouny se podařilo zajistit ve velikostech +35 centimetrů,“ prozradili západočeští rybáři.

Právě Západočeský územní svaz se těmito rybami snaží ještě více zatraktivnit tamní rybářské revíry. „Věříme, že vysazením trofejních ryb jsme zatraktivnili rybářské revíry a řada z vás se dočká svého třeba i životního úlovku,“ uvedli západočeští rybáři. Na fotografie vysazených trofejních ryb se můžete podívat na webu Západočeského územního svazu.

 

Rybáři velké ryby vypouštěli i jinde

Snaha o ještě větší zatraktivnění revírů byla letos k vidění i v jiných územních svazech. Třeba moravskoslezští rybáři v letošním roce informovali o tom, že do tamních svazovek také vypustili nádherné kapry přes 70 čísel délky.

„Některé hospodařící místní organizace dle požadavků hradily nákup těchto ryb z vlastních zdrojů,“ přiblížili moravskoslezští rybáři. Šlo o organizace z Orlové nebo Rýmařova.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -