DomůOstatníRybářská publicistikaNasazování velkých kaprů: Rybáři do svazovek nasazovali ryby přes 70 centimetrů

Nasazování velkých kaprů: Rybáři do svazovek nasazovali ryby přes 70 centimetrů

- Reklama -

Nádherné ryby nasazovali rybáři z Moravskoslezského územního svazu. Ti do několika revírů nasadili kapry přes 70 centimetrů délky. Násady ale rozváží rybáři napříč Českým rybářským svazem.

Foto: Severočeský ÚS a Středočeský ÚS

Kromě Moravskoslezského územního svazu nasazovali kapry třeba rybáři ze Středočeského územního svazu. Tady taky nasazovali „urostlé“ ryby o průměrné kusové hmotnosti 3 kilogramy, které zamířily hned do několika svazových vod.

Ale rybáři nenasazovali jenom kapry. Například na východu Čech rybáři rozváželi malé amury nebo candáty. Hodně se také nasazovali pstruzi do pstruhových revírů.

 

Severočeský ÚS: Kapři a „duháci“

Rybáři ze Severočeského územního svazu myslí i na pstruhové revíry, do kterých na začátku srpna nasadili 1200 kilogramů pstruhů duhových. A šlo o skutečně krásnou násadu, neboť hned 800 kilo ryb mělo průměrnou hmotnost 1 kg/ks. Dalších 400 kilo ryb mělo průměrnou hmotnosti 0,35 kg/ks.  

V polovině července severočeští rybáři dosazovali ryby do pstruhových revírů. Celkem šlo o 750 kilogramů pstruhů duhových o průměrné hmotnosti 0,4 kg/ks.

Na konci července pak Severočeský územní svaz ještě informoval o tom, že rybáři nasadili celkem 700 kilo krásných kaprů. Ryby byly v perfektní kondici, průměrná hmotnost ryb se pohybovala okolo 1,6 kg/ks.

Jinou várku kaprů o celkové hmotnosti 6000 kilogramů rybáři rozvezli už v polovině července. 3000 kusů kaprů mělo průměrnou hmotnost 2 kg/ks a zbylých 3000 kusů kaprů pak vážilo 1,7 kg/ks. „Postupně se daří dohánět jistý skluz z jara způsobený nedostatkem ryb na trhu,“ těšilo severočeské rybáře.

 

Východočeský ÚS: Tuny nových kaprů

Rybáři z Východočeského územního svazu v období od 1. srpna do 7. srpna nasadili celkem 5700 kilogramů kapra o průměrné hmotnosti 2 až 2,6 kg/ks. Kromě toho rozvezli i 150 kilo pstruhů duhových nebo 36 000 kusů amurů ročka o velikosti 5 centimetrů.

Týden předtím pak východočeští rybáři nasadili celkem 6200 kilogramů kaprů, kdy ryby měly průměrnou hmotnost 2 až 2,6 kg/ks. Dále pak Východočeský územní svaz rozvezl 6000 kusů candátů (roček), ale také 200 kilo pstruhů duhových nebo 41 800 kusů amurů o průměrné velikosti 5 centimetrů.

V období od 18. do 24. července východočeské rybáře trápily vysoké teploty, které jejich práci hodně komplikovaly. Kvůli vysokým teplotám například není možné přikrmovat v takovém množství, v jakém by rybáři potřebovali. I tak ale rybáři z východu Čech odlovili 4250 kilo kaprů o kusové hmotnost 1,6 až 1,8 kilogramů, které rozvezli po místních organizacích.

 

Středočeský ÚS: Krásní kapři do svazových vod

Rybáři ze Středočeského územního svazu informovali, že 3. srpna nasadili 470 kilo kaprů o průměrné hmotnosti 3 kg/ks do rybníku Slon. Den předtím pak takové 3kilogramové ryby nasadili do pískovny Písková Lhota. Tentokrát šlo ale o 1170 kilogramů kaprů.

Dalších 1000 kilo kaprů rybáři nasadili 2. srpna. Kapři o průměrné kusové hmotnosti 2,1 kg/ks putovali do MO Kladno a MO Slaný. Na konci července pak středočeští rybáři nasadili 950 kilogramů kaprů o kusové hmotnosti 2,1 kg/ks do MO Kladno.

Dne 28. července rybáři zase nasazovali kapry. Šlo o 790 kilogramů ryb o průměrné kusové hmotnosti 2,5 kg/ks. Ryby rybáři nasadili do Smilovic a Dvorců. A dalších 600 kilo kaprů o průměrné hmotnosti 2,2 kg/ks pak rybáři ještě nasadili do Pískové Lhoty.

V druhé polovině července – dne 21. 7. 2022 – pak rybáři nasadili 1000 kilo kaprů o kusové hmotnosti 2 kg/ks do Božkova, a dva dny před tím ještě rozvezli 1060 kilo kaprů o průměrné hmotnosti 2 kg/ks do MO Beroun.

 

Západočeský ÚS: Příprava na podzim

Krásnou násadu kapra rozvezli na začátku srpna i západočeští rybáři, kteří nasadili 1700 kilogramů kaprů o průměrné hmotnosti 1,3 kilogramů. „Kapři byli v dobré kondici a byli vyloveni v rámci letních odlovů na chovných rybnících Klatovského rybářství. Přejeme všem rybářům bohaté úlovky a příjemné zážitky na revírech Západočeského územního svazu,“ uvedli západočeští rybáři.

Rybáři ze Západočeského územního svazu pak na konci července rozváželi další várky kaprů. Celkem šlo o 2900 kilogramů těchto ryb, kdy průměrná hmotnost kaprů byla 1,21 kilogramů. Ryby skončily hned v několika revírech.

A ještě zprávy ze západočeských pstruhových vod: Dne 21. července 2022 západočeští rybáři do revírů na řece Mži nasadili celkem 1250 kusů pstruhů duhových, kdy celková váha těchto ryb byla 500 kilogramů. Dalších 250 kusů pstruhů duhových o hmotnosti 100 kilo západočeští rybáři nasadili do Úhlavy.

„Na sádkách máme rovněž připraveno 70 000 kusů pstruhů obecných a 53 000 kusů lipanů podhorních, které vysadíme začátkem září,“ informoval Západočeský územní svaz.  

 

Jihočeský ÚS: „Potočáci“, „duháci“ a kapři

Rybáři z Jihočeského územního svazu informovali o tom, že ve dnech 13. a 14. července 2022 celkem rozvezli 100 kilo pstruhů duhových, 100 kilo pstruhů obecných, a poté 3300 kilogramů kapra.

Předtím ještě ve dnech 7. a 8. července 2022 rybáři z jihu Čech vysadili 200 kilo pstruhů duhových, 100 kilo pstruhů obecných a 1000 kilo kapra.

 

Moravskoslezský ÚS: Kapři přes 70 centimetrů

Opravdu nádhernou násadu kaprů pak zajistili rybáři z Moravskoslezského územního svazu. Tady hned do několika revírů rozvezli ryby nad 70 čísel délky. „Některé hospodařící místní organizace dle požadavků hradily nákup těchto ryb z vlastních zdrojů,“ přiblížili moravskoslezští rybáři. Šlo o organizace z Orlové nebo Rýmařova.

Kromě krásných kaprů ale rybáři z tohoto územního svazu informovali také o odlovu nádherných lipanů. „Po odlovu jsou všechny ryby převezeny do hlavní části revíru Moravice 2,“ informovali rybáři z Opavy.

A ještě jedna zpráva z moravskoslezských pstruhovek: Právě tam totiž na konci července rybáři nasadili hned 1200 kilo pstruhů duhových o průměrné hmotnosti 0,28 kg/ks.  „Vysazeno s ohledem na blížící se ukončení vláčkařské sezóny na pstruhových revírech,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

 

Jak se nasazovalo v předešlých týdnech?

Zajímá vás, kde všude a jaké ryby se nasazovaly v předešlém období? Pak se podívejte na náš přehled nasazování do svazových revírů. Snažíme se sbírat co nejvíce zpráv, dat a informací o rybích násadách do svazových vod.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -