DomůNovinkyRybářka Simona má nemocné plíce a pojišťovna nechce pomoct! Vyberou peníze rybáři?

Rybářka Simona má nemocné plíce a pojišťovna nechce pomoct! Vyberou peníze rybáři?

- Reklama -

Ne každý má takové štěstí, aby si mohl zajít na ryby kdykoliv se mu zachce. Bohužel, tento případ se týká i rybářky Simony, která trpí nemocí CHOPN. Jedná se o onemocnění průdušek a plic, kdy pacient nemůže zdravě dýchat, takže potřebuje léky a dýchací přístroj. Rybář Jakub Gieszman chce ale rybářské kamarádce Simoně pomoci! Vydal se proto na 30denní výpravu na Labe, skrze kterou chce vybrat pro rybářku peníze na nutné vybavení a léky.

Ilustrační foto: Jakub Gieszman

Rybář Jakub Gieszman se prostřednictvím projektu 30 dní v proudu snaží vybrat peníze pro kamarádku Simonu. S dobročinností má Kuba už zkušenosti. „Simona není první člověk, kterému se snažím pomoci. Některým z nás není lhostejné pomáhat slabším lidem ve svém okolí,“ řekl pro magazín InRybar.cz rybář Jakub.  

Transparentní účet: Každá stovka pomůže! Tady můžete Simonu podpořit

Rybář se vydal na Labe, odkud vydává videa z výpravy. A prostřednictvím tohoto projektu se snaží oslovit další rybáře, kteří přispívají na transparentní účet. „Cílem mé výpravy je samozřejmě užít si parádní „rybačku“, a přitom vybrat dostatek financí na potřebné pomůcky, které Simoně usnadní život,“ přeje si rybář, který aktuálně chytá na Labi.

 

Peníze půjdou na léky a vybavení!

Jak se s vybranými penězi naloží? Rybář Jakub Gieszman plánuje, že se za ně koupí léky, a chtěl by pořídit i dýchací přístroj. „Po ukončení akce objednáme potřebné pomůcky na dýchání a Simoně je předáme. Záleží na tom, kolik se vybere peněz, ale můj plán byl, že chci z těchto peněz uhradit roční náklady na léky a přenosný dýchací přístroj, plus nějaké inhalátory. Bohužel se mi to ale zatím nedaří a peněz tolik není, ale věřím, že se to povede! Mám před sebou ještě 15 dní,“ zní odhodlaně Jakub.

VIDEO: Krásný kapr z Labe, kterého Jakub chytil během charitativní výpravy

Transparentní účet: Každá stovka pomůže! Tady můžete Simonu podpořit

Některé rybáře by mohlo zaskočit, že transparentní účet není veden přímo na Jakuba, ale na jeho kamaráda. Co k tomu rybáře vedlo? „Je pravdou, že transparentní účet pro Simonu založil můj kamarád Jirka K. Protože začátek akce byl už na spadnutí, a už nebylo v mojí moci to všechno stihnout bez pomoci kamaráda,“ vysvětluje Jakub.

 

Projekt podporují i známí rybáři!

Do akce se zapojují i ostatní rybáři, kteří se například hecují prostřednictvím videí na sociálních sítích. „Tato výzva s videi nás napadla společně, protože jsem věděl, že jsou kluci taky na rybách a již od začátku tuto akci podporují. Přišli s nápadem, že taky dají live s rybou a já jsem to hnedka pojal jako výzvu a čekal, jsem, že se ozve víc rybářů – ale opět jsem se mýlil, zřejmě mají strach, že by museli do Labe, což byla odplata za neuloveného kapra,“ říká s nadsázkou labský rybář.

VIDEO: Hecování kamarádů! Bez uloveného kapra do vody

Charitativní výprava zaujala i známí rybářské tváře, které přijely Jakuba na Labe navštívit. „Přijel mě podpořit z TropicFishing Honza Hubka. Dále čekám hosty jako je Aleš „Rafan“ Moc. Za HobbyG mě navštíví Lukáš Grof. A pak človíček, kterého bych chtěl obzvlášť zdůraznit je David Fořt, který se ujal spolupráce a pomoci na jedničku s hvězdičkou. Všem moc děkuji a samozřejmě i celé mojí rodině, která mě podporuje v mě rybařině úplně nejvíc!“ děkuje Jakub Gieszman.

VIDEO: Jakuba přijel podpořit i známý rybář Honza Hubka

 

Rybář už chytil i několik krásných ryb!

A jak se Jakubovi při výpravě vlastně daří chytat kapry? „Za první polovinu výpravy se mi povedlo zdolat víc jak 15 kaprů, kdy většina přesahuje hmotnost 10 kilogramů. Největší je zatím šupinač o váze 17 kilo. Nejcennější pro mě byl ale lysec o váze 13 kilogramů, protože to je první společná ryba s mým 4letým synem,“ raduje se Jakub.

Rybář chytá na Labi, které má zaryté v srdci. „Původně jsem chtěl vytvořit český rekord, ale někde jsem se dočetl, že je to 70 dní, a to už by bylo moc, tak jsem zvolil 30 dní. Jsem „Labák Prouďák“, proto lovím na řece Labi, kde je poslední zdymadlo v Ústí nad Labem a další až někde v Německu. Občas to fakt docela „teče“ (smích),“ zakončuje Jakub Gieszman.

Transparentní účet: Každá stovka pomůže! Tady můžete Simonu podpořit

Co je to CHOPN? Chronická obstrukční plicní nemoc: Jedná se o onemocnění, kdy vlivem trvalého zánětu dochází k zúžení dýchacích cest (průdušek). Nemoc také postihuje plíce, kdy dochází k destrukci plicní tkáně.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -