DomůNovinkyŠílenost! Rybář si nechal 12 podměrečných kaprů! Utekl před policií

Šílenost! Rybář si nechal 12 podměrečných kaprů! Utekl před policií

- Reklama -

Naprosto nechutný případ se stal na svazovém revíru Litavka 5! Rybářská stráž na něm zadržela povolenku rybáře, u kterého měla podezření z hrubého porušování rybářských pravidel. Porybní si byli dokonce nuceni přivolat hlídku policie, aby zkontrolovala kufr vozidla daného rybáře. Existovalo totiž podezření, že rybář do auta schovává ulovené ryby. Rybář nakonec před policií utekl. O případu informoval Český rybářský svaz. 

Foto: Český rybářský svaz

„Rybářská stráž o dvou členech provedla dne 13. 6. 2021 v 19:14 kontrolu lovícího rybáře na revíru 411 061 Litavka 5. V povolence k lovu ryb neměl lovící zapsaný žádný úlovek, rybářská stráž však měla informaci, že tento rybář si odnáší ulovené ryby do zaparkovaného vozidla u rybníka,“ uvedl Tibor Bartoš, předseda MO Jince.

Rybářská stráž tak na nic nevyčkávala a na místo přivolala policii. „PČR byla telefonicky požádána o součinnost k provedení kontroly motorového vozidla s podezřením, že se v kufru vozidla nacházejí ulovené ryby. Kontrolovaný rybář nepočkal na příjezd motorizované hlídky a z revíru i s rybářským vybavením utekl. PČR se nepodařilo prchajícího rybáře zadržet,“ popisuje předseda rybářů z Jince.

Levný camping: Přístřešek pro rybáře za pár korun, který postavíte během minuty

Prchající rybář ale celou věc „nedomyslel“, protože odevzdal své doklady do rukou rybářské stráže. „Členská legitimace, rybářský lístek a povolenka k lovu tak zůstaly v držení rybářské stráže včetně zpracovaného Oznámení o přestupku proti rybářství bez vyjádření kontrolovaného rybáře,“ dodal předseda.

Rybářská stráž bohužel po rybářovi našla neskutečnou spoušť, kdy v tašce bylo 12 podměrečných kaprů. „Na základě podnětu provedl předseda a jeden člen rybářské stráže kontrolu místa u nedalekých kontejnerů. Vedle nich byla položena plastová nádoba přikrytá igelitovou taškou s osobitým logem. Člen rybářské stráže, který provedl kontrolu dne 13. 6. 2021, potvrdil, že igelitová taška je totožná s taškou, kterou měl toho dne kontrolovaný rybář. V plastové nádobě bylo nalezeno 12 kaprů, ale pouze jeden měl míru 42 cm. Na rybách bylo patrno, že by nebyly usmrceny,“ přiblížil předseda Tibor Bartoš.

Bohužel, z povolenky tohoto rybáře je patrné, že na danou vodu chodil opakovaně. „Kontrolovaný rybář měl zapsanou docházku na tomto revíru 6. 6., 8. 6., 10. 6., 11. 6. a 13. 6. 2021 bez jediného zápisu o ulovené (ponechané) rybě. Vítáme všechny slušné rybáře, kteří dodržují BPVRP a přijdou si zalovit ryby na tomto revíru. Rybáře, jako je tento kontrolovaný, však na našem revíru nechceme!“ zdůrazňuje předseda Bartoš.

Důležitou součástí při této práci je, aby byli na pozoru i ostatní rybáři, anebo i pozorní občané. „Děkujeme občanům městyse Jince, kteří nám pomohli svými informacemi k objasnění tohoto případu. Prvním krokem bylo informování široké rybářské veřejnosti o podezření ze spáchání přestupků (nezapsání přisvojené ryby stanoveným způsobem a lov vybraných druhů ryb, které nedosáhly nejmenší lovné míry z důvodu ochrany těchto druhů ryb) a podezření ze spáchání deliktů dle BPVRP (před zahájením lovu neproškrtnutí volné kolonky v povolence k lovu ryb, oddílu II povolenky k lovu, evidence docházky a úlovků a uchování živých ryb nedovoleným způsobem/…nechat uhynout nezabitou rybu…/). Dalším krokem bude odeslání Oznámení o přestupku proti rybářství příslušné domovské organizaci a dalším zainteresovaným stranám,“ ukončuje předseda Tibor Bartoš.

Levný camping: Přístřešek pro rybáře za pár korun, který postavíte během minuty

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak doufám, že to prase bude nadobro vyloučeno, bez moznosti navratu. A soud mu to týraní řádně spočítá. 😡😡😡

  2. Je to hnus a je to čím dál horší. Lukáši asi je to RS Plzeň jedno ze jim tam drancuji reviry, já bydlel nějakou dobu v dobrá nech a chodil jsem lovit na Radbuzu. Za 3 roky mě kontrolovala RS jen 1x. Mimochodem nádherná říčka, žádný úplně velký ryby jsem tam nechytal ale o to více tam bylo těch menších takže jsem si tam vždy zachytal moc pěkně a nevzal jsem si ani šupinu z radbuzi, škoda že takových ricek a míst ubývá. Je to balzám na duši a at si každý mysli co chce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -