DomůNovinkyRybářka ulovila pstruha o délce skoro 1 metr: ryba mohla vážit až...

Rybářka ulovila pstruha o délce skoro 1 metr: ryba mohla vážit až 9 kilo

- Reklama -

Neuvěřitelnou rybu ulovila americká rybářka Hailey Thomasová. Té se povedlo ve státe Idahu ulovit gigantického pstruha o délce přes 90 centimetrů. Rybářka tak tímto pstruhem vytvořila nový rekord.

Foto: IDFG Idaho

O obrovském úlovku informovala vládní organizace Idaho Fish and Game. Ta uvedla, že ulovený pstruh byl kříženec mezi pstruhem duhovým a pstruhem potočním. Organizace zároveň potvrdila, že jde o nový rekord státu Idaho.

 

Gigantický pstruh zabral na poslední chvíli

Rybářka se s rodinou vydala na populární jezero Henrys na východě státu Idaho. Jde o dobře známou rybářskou lokalitu, která nabízí opravdu nádherné ryby. Rybářka vzala na ryby manžela Shanea a dvě děti, kdy rodina chtěla ulovit několik pěkných pstruhů. To asi ale ještě netušili, jaký úlovek se jim povede.

Zprvu to vypadalo, že ryby nebudou aktivní. Počasí sice bylo nádherné, ovšem aktivita ryb nebyla nijak zajímavá. Rybářská rodina se tak rozhodla, že změní místo. Ve chvíli, kdy se chystali odplout jinam, přišel Hailey tvrdý záběr.

Následoval těžký souboj s velkou rybou, ve kterém si ale rybářka počínala velmi zkušeně. „Hailey odvedla fenomenální práci při zdolávání ryby. Asi po minutě stresu jsem se natáhl a rybu vylovil. Síťka, kterou obvykle používám na lov kaprů, vypadala tak malá, protože se do ní ryba sotva vešla,“ citoval web idfg.idaho.org manžela úspěšné rybářky.

 

Pstruh mohl vážit až 9 kilogramů

Když měl manžel úspěšné rybářky pstruha v podběráku, tak řekl: „To je největší pstruh, jakého jsem kdy viděl!“ Už v tu chvíli bylo všem jasné, že Hailey chytila výjimečnou rybu. Proto pstruha dali do nádoby s vodou, aby se ryba „vzpamatovala“.

VIDEO: Takto vypadal rekordní pstruh od americké rybářky

Před vypuštěním rekordní ryby došlo ke změření ryby a vyfotografování obrovského úlovku. Míra ukázala délku 36 palců, což je v přepočtu okolo 91 centimetrů. Web idfg.idaho.org pak uvedl, že ryba mohla vážit mezi 7,7 až 9 kilogramy. Po vyfocení putoval pstruh zpátky do vody.

 

Jezero Henrys je TOP lokalitou pro rybáře

Velké jezero na východě státu Idaho je domovem nádherných pstruhů, což dokazuje i nedávný úlovek americké rybářky. Tato lokalita je mezi rybáři velmi populární i proto, že v jezeře žijí třeba původní yellowstonští pstruzi. Ale právě i velcí kříženci pstruhů duchových a pstruhů potočních.

Jezero Henrys je pro tyto ryby jako stvořené. Ty v něm mají ideální podmínky pro život, ale hlavně pro rychlý růst. Hlavní rybářská sezóna na této lokalitě je na jaře a na podzim.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Superrybářka,měla velkou úctu k rybě a dala ji zpět život! Tak to má být a zvláště u kapitálních ryb!!! Skvělé!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -