DomůNovinkyRybářská jednička z Ameriky koupila velkou evropskou firmu! Získala známé značky

Rybářská jednička z Ameriky koupila velkou evropskou firmu! Získala známé značky

- Reklama -

Na půdě rybářské byznysu došlo k velkému zemětřesení! Americká společnost Pure Fishing, která se řadí k největším rybářským firmám na světě, koupila velkou evropskou společnost. O obrovskému byznysu informovala světová rybářská média.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Tohle je teda něco! Americký gigant Pure Fishing, který je významným dodavatelem rybářského vybavení na celém světě, koupil jinou významnou společnost. Američané si udělali zálusk na evropskou firmu Svendsen Sport, pod kterou patří celá řada známých značek.

„Akvizice společnosti Svendsen Sport posiluje pozici společnosti Pure Fishing jako světového lídra v rostoucím odvětví rekreačního rybolovu,“ citoval Angling International Jana Mertense, obchodního ředitele Pure Fishing pro Evropu.

 

Americká firma získala významné značky

Mitchell, Abu Garcia, Berkley nebo Penn. Tohle jsou značky, se kterými se setkávají i čeští a slovenští rybáři v rybářských obchodech. Právě tento výčet populárních brandů patří do stáje Pure Fishing ze Spojených států. Jenže! Tahle řádka oblíbených rybářských značek se nyní rozšířila.

„Nákup nám poskytuje několik dobře známých a široce distribuovaných značek na evropském trhu, širší pokrytí prodeje a doplňkové možnosti vývoje produktů a marketingu, abychom splnili globální cíle při expanzi společnosti,“ uvedl Jan Mertens. Jaké značky americká společnost získala?

Jelikož Američané koupili evropského giganta Svendsen Sport, tak se pod jejich „střechou“ objeví takové značky jako Savage Gear nebo Prologic. Velmi významným brandem, který nově patří americké společnosti, je i německá firma DAM a její „odnože“ (MAD, MADCAT, Effzett).

 

Za jakých podmínek k prodeji došlo? Nezveřejněno!

Společnost Svendsen Sport, jejíž sídlo je v Dánsku, patří k předním evropským firmám v rybářském byznysu. Proto logicky nastává tušení, že tento obchod musel být hodně zajímavý po finanční stránce. O akvizici sice informovala rybářská média z celého světa, ovšem částka nikde není k dohledání. „Konečné podmínky prodeje nebyly zveřejněny,“ uvedl web SGB Media.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -