DomůNovinkyRybářská stráž na Berounce má pohotovost! Rybáři odnášejí hájené druhy ryb

Rybářská stráž na Berounce má pohotovost! Rybáři odnášejí hájené druhy ryb

- Reklama -

Rybářská stráž, která kontroluje dodržování rybářských pravidel na Berounce, apeluje na všechny rybáře, aby si pořádně pročetli platná pravidla. Nedávno totiž porybní na této legendární řece zadrželi hned několik povolenek kvůli tomu, že si rybáři ponechali hájené druhy ryb. Rybářská stráž dokonce zveřejnila i fotografie zabitých ryb, které rybáři měli správně pustit zpátky na svobodu. Bohužel, některé ryby kvůli nešetrnému zacházení ani nešlo vrátit zpátky do řeky.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Rybáři Berounka

„Jelikož se nám v těchto dnech množí případy neznalosti rybářského řádu a bližších podmínek výkonu rybářského práva dovolujeme si apelovat na vás, abyste se vždy s těmito podmínkami řádně obeznámili. Máme na mysli teď v tuto dobu hájení určitých druhů ryb,“ uvedla rybářská stráž z Berounky.

Nejlevnější boilies na trhu? Česká firma představila kuličky za 60 korun/kilo!

Rybářská stráž při kontrole Berounky narazila hned na několik případů, kdy rybáři hrubě porušili rybářská pravidla. „Při kontrole jsme museli přistoupit k zadržení několika povolenek za hrubé porušení rybářského řádu a BPVRP. Jak uvidíte na přiložených fotkách došlo lovícími rybáři k přisvojení a usmrcení hájených druhů ryb, a to konkrétně cejna velkého a jelce tlouště,“ vysvětluje rybářská stráž.

Rybářská stráž kontrolující na Berounce rybářům připomíná: „Jelec tloušť je hájen dle §13, odstavec 3, písmeno b), vyhlášky č. 197/2004 Sb. a cejn velký dle dodatku BPVRP Územního svazu města Prahy §13, odstavec 9, zákona č. 99/2004 Sb. na revírech ČRS, Územního svazu města Prahy: bod: 10) U vybraných rybářských revírů – označených symbolem (H) za názvem revíru – jsou na hlavním toku v období od 16. 3. (včetně) do 31. 5. (včetně) hájeni PERLÍN OSTROBŘICHÝ, JELEC PROUDNÍK, CEJN VELKÝ a PLOTICE OBECNÁ.“

Kde vlastně k přivlastňování hájených ryb došlo? „V tomto konkrétním případě se jednalo o revír 401 001 Berounka 1, kde jsme byli svědky nejen přivlastnění výše jmenovaných druhů ryb, ale i nešetrného zacházení s ulovenými rybami, kdy tyto ryby byly zbaveny šupin ještě před jejich usmrcením,“ popisuje rybářská stráž z Berounky.

Nejlevnější boilies na trhu? Česká firma představila kuličky za 60 korun/kilo!

A právě i velmi nešetrné zacházení s ulovenými rybami bylo důvodem, proč rybářská stráž nemohla hájené druhy vrátit zpátky do Berounky. „V době kontroly jsme ryby objevili v taškách, kdy nás na sebe upozornily mrskáním jak zoufale a z posledních sil zkoušely bojovat o život. To jsme ale netušili, v jakém stavu je nalezneme! Pokud by nebyly zbaveny šupin mohli jsme se pokusit vrátit je do revíru, ale v tomto stavu jsme s pocitem zmaru jen přihlíželi jejich smutnému konci,“ zakončila rybářská stráž z Berounky.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

10 KOMENTÁŘE

  1. kdyby ty ryby nebily hájeny tak by stejně ty rybáři měly o povolenku přijít za takovou prasárnu (oškrábat šupiny za živa no fuj fuj)

  2. Pročetl sem. Celý rybářský řád i s dodatkem, mám Středočeskou mimopstruhovou a o tom cejnovy se proste nikde nepíše…….. Docela mne to zajímá abych se případně něčeho nedopustil, nějak ten rád Teda nechápu

    • V článku se píše blissi podmínky svazu města Prahy……. Ale na prahu ta povolenka vůbec neplatí a ten revír nemá z Prahou nic společného……. Vážně tomu nerozumím………. Tím se nezaostávám Ukacek co skrabou živé ryby…… Jen bych tomu chtěl porozumět

  3. Chápu, že někdo si třeba nezjistí, jaké ryby jsou tam hájeny. Za pár cejnů bych povolenku nebral, ale za to odšupinování zaživa povolenku samozřejmě okamžitě zabavit + pokuta za týrání zvířat.

    • Každopádně by měl dostat za ty cejny pokutu…a samozřejmě za odšupinování papiry + pokuta
      Lidi kradou co se dá…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -