DomůOstatníRybářská publicistikaNasazování ryb do revírů: Tuny nových kaprů, ale i desetitisíce candátů

Nasazování ryb do revírů: Tuny nových kaprů, ale i desetitisíce candátů

- Reklama -

Rybářská sezóna se začíná pomalu přehupovat do její letní části. Toto období sice není tolik intenzivní, co se nasazování ryb týče. To ale neznamená, že by rybáři nenasazovali nové ryby vůbec.

Foto: Severočeský územní svaz a Středočeský územní svaz

Rybáři pracují napříč celým Českým rybářským svazem. Například na severu Čech rybáři rozváželi krásnou násadu lipanů podhorních. Velmi dobrou zprávou je, že severočeští rybáři pravděpodobně u tohoto rybího druhu výrazně přesáhnou zarybňovací plán.

V hodně územních svazech se také pracovalo s candátem. Rybáři buďto do svazových revírů nasazovali rychlené candáty, ale také i větší ryby. A samozřejmě se rozvážely také tuny nových kaprů. Kde se nasazují ryby? 

 

Severočeský ÚS: Vynikající zprávy ohledně lipana

Severočeský územní svaz nedávno nasadil dalších 1510 kilogramů kapra o průměrné váze 1,6 kg/ks. Jen v letošním roce severočeští rybáři do tamních svazových revírů nasadili 60 000 kusů kaprů.

Kromě kaprů pak rybáři nasazovali i 14 000 kusů rychlených candátů, které rybáři vylovili z rybochovné zařízení v Chabařovicích. O tomto důležitém místě pro severočeské rybáře, kde „vyrábí“ ryby za milióny korun, jsme psali v tomto článku.

Rybáři ze Severočeského územního svazu pak ještě informovali o významné násadě lipanů do pstruhových revírů. Během jediného dne rybáři nasadili 9840 lipanů o průměrné délce 16 cm/ks. Celkově tak Severočeský územní svaz v letošním roce nasadil 24 840 lipanů.

„Dostáváme se na čísla podobná minulému roku, kdy byl zarybňovací plán v případě tohoto druhu výrazně překročen, nejinak tomu bude letos,“ okomentoval zarybňování lipanem Severočeský územní svaz.

 

Východočeský ÚS: 70 000 rychlených candátů

Rybáři z východu Čech od 6. do 12. června nasadili celou řadu rybích druhů. Například 4700 kusů lipanů podhorních o celkové hmotnosti 177 kilogramů. Do pstruhových vod pak ještě rybáři rozvezli 850 kilo pstruhů duhových.

Východočeští rybáři pak ještě dále rozvezli 1020 kilo kaprů o průměrné kusové hmotnosti 1,8 kg/ks. A rybáři k tomu rozvezli významnou násadu rychleného candáta v množství 30 000 kusů a 6000 odkrmených okounů.

Týden předtím, tedy v období od 30. května do 5. června, východočeští rybáři rozvezli 40 000 kusů rychlených candátů. Dále pak ještě v tomto období Východočeský územní svaz nasadil 2500 kilogramů kapra o průměrné kusové hmotnosti 1,8 kg/ks, a dále 1250 kilogramů pstruha duhového o průměrné hmotnosti 0,35 kg/ks.

 

Středočeský ÚS: Rozvoz candátů, okounů a línů

Pstruzi duhoví se nasazovali také ve Středočeském územním svazu. Právě tady do nádrže Kamýk rybáři dovezli 500 kilo těchto ryb. Průměrná kusová hmotnost byla 0,4 kg/ks.

Do svazových vod pak středočeští rybáři rozvezli i 5000 kusů rozkrmených okounů, a dále 216 000 kusů váčkového plůdku lína. K této krásné násadě pak ještě středočeští rybáři přidali 17 000 rozkrmených candátů.

 

Západočeský ÚS: Velké množství pstruhů duhových

Západočeští rybáři informovali o tom, že do řeky Úhlavy doplnili nové pstruhy duhové. Celkově šlo o 200 kilogramů těchto ryb o průměrné váze 0,4 kg/ks. Dalších 291 kilo pstruha duhového rybáři nasadili do řeky Teplé, kdy průměrná váha ryb byla 0,33 kg/ks.

Další ryby pak západočeští rybáři rozvezli do revíru Úhlava 2, kam putovalo 200 kilo pstruhů duhových. Rybáři pak ještě nasadili 125 kilo „duháků“ do Svatavy, 275 kilo do Chodovského potoka 3 a 500 kilo do řeky Střely.

 

Jihočeský ÚS: Přes 200 kilo candátů

Rybáři na jihu Čech na začátku června doplnili pstruhy duhové v tekoucích vodách. Do Malše 7 nasadili 100 kilo těchto ryb, do Vltavy 25 pak 200 kilo „duháků“.

Další pstruhy duhové Jihočeský územní svaz nasazoval na konci května. Do revírů rybáři nasadili 640 kilo pstruhů duhových, 200 kilo sivenů amerických, a pak ještě 10 000 kusů pstruhů obecných (rybáři nespecifikovali velikosti ryb).

Kromě pstruhů ale Jihočeský územní svaz na konci května nasadil ještě 1800 kilo kaprů a 238 kilo candátů.

 

Jak se nasazovalo v předešlých týdnech?

Zajímá vás, jak rybáři nasazovali v minulých týdnech? Pak se podívejte na náš přehled nasazování ryb do svazových revírů, do kterého se snažíme dostat co nejvíce informací o nasazovaných rybách napříč Český rybářským svazem.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -