DomůTrendyRybářská výprava snů: Český rybář chytil okouna přes 50 centimetrů a váze...

Rybářská výprava snů: Český rybář chytil okouna přes 50 centimetrů a váze 2,66 kilo

- Reklama -

Známý rybář Radek Filip dal o sobě zase pořádně vědět! Vrátil se z rybářské výpravy do Nizozemska, kde zažil s kamarády nefalšované rybářské eldorádo. Rybáři nachytali okouny přes 50 centimetrů. 

Foto: Radek Filip

Čeští rybáři vyrazili na rybářskou výpravu do Nizozemska, které je rájem pro všechny milovníky dravců. Právě tady totiž žijí třeba obrovští okouni, na které měla spadeno i česká rybářská parta. „Vyrazil jsem sem průvodcovat partu rybářů Pampalini Brothers – Pavel Sofron, Petr Sofron, Filip Mátl, kteří snili o úlovku 50 centimetrového okouna,“ řekl magazínu InRybar.cz Radek Filip.

 

První velký okoun českých rybářů

Ten, kdo si myslí, že lov dravců na nizozemských vodách je jednoduchá záležitost, ten by se spletl. Ryby je prostě nutné pracně hledat. K úspěšnému pátrání po velkých dravcích rybářům pomohl například echolot – čeští rybáři konkrétně použili živou sondu Lowrance ActiveTarget. A úspěch se nakonec dostavil!

Tomuto okounovi chyběl do 50 centimetrové hranice jen kousíček

„Celé první dopoledne jsme byli bez záběru. To se změnilo někdy ve 13 hodin odpoledne, kdy jsme objevili velké hejno cejnů, u kterých se okouni často sdružují. Filip Mátl tu vytáhl monstrózního okouna o hmotnosti 2,58 kilogramů. Na délku mu chyběly jenom milimetry do bájné 50 centimetrové velikosti. Euforie byla obrovská,“ popisuje Radek Filip.

Druhého velkého okouna chytil Petr Sofron další den lovu. Po několika hodinách se mu povedlo ulovit velkého okouna o délce 47 centimetrů a váze 2,34 kilogramů. „K tomu jsem přidali další 4 velké okouny, několik candátů, štik a bolena. Byl to tak náš na počet ryb nejúspěšnější den,“ řekl Radek Filip.

 

Největší okouni přišli třetí den

To nefalšované „pruhované monstrum“ přišlo českým rybářům třetí den nizozemské výpravy. Nejprve rybáři chytili několik velmi slušných kusů o váze nad 2 kila. A pak přišla „nizozemská královna“, kterou český rybář chytil na woblera Westin BabyBite SR.

Gigantický okoun o délce 51 centimetrů a váze 2,66 kilogramů, kterého chytil český rybář Filip Mátl

„Třetí den byl dnem splněných rybářských snů. Chytili jsme několik okounů nad 2 kilogramy. Těm dal korunu Filip Mátl úlovkem okouní jikernačky o délce 51 čísel, která měla díky plnému břichu hmotnost dokonce 2,66 kilogramu,“ podělil se o výjimečný rybářský zážitek Radek Filip.

 

Rybaření v Nizozemsku: Jak to funguje?

Známý rybář Radek Filip jezdí za dravci do Nizozemska pravidelně. Jde o to, že v této zemi trvá dravcová sezóna podstatně déle než v České republice. „Narozdíl od České republiky v Nizozemsku hájí ryby, tak jak by to mělo být, jenom v době jejich tření, takže sezóna nekončí v prosinci ale až na konci března a opět začíná poslední víkend v květnu,“ vysvětluje Radek Filip.

Radek Filip a jeho obrovský okoun!

I přes kratší dobu hájení ale dravců není v Nizozemsku méně, spíše naopak. „Přes mnohem kratší hájení tu mají dravců několikanásobně více. Dají se tak zažít fantastické únorové a březnové lovy, kdy jsou okouni na svojí maximální hmotnosti plní jiker a mlíčí. Je tu reálná šance chytit bájného okona nad 2,5 nebo dokonce 3 kg. U nás se okouni nad 2 kg prakticky nechytají,“ porovnává Radek Filip.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Ten, kdo si myslí, že lov dravců na nizozemských vodách je jednoduchá záležitost, ten by se spletl. Ulovit v Nizozemsku okouna 50+ o váze víc jak 2kg je asi tak milionkrát lehčí, než v ČR. Kecy o tom, jak je to těžký si nechte pro blbce

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -