DomůNovinkyU řeky Ohře vzniknou nové úseky cyklostezky, letos se bude stavět pod...

U řeky Ohře vzniknou nové úseky cyklostezky, letos se bude stavět pod Nechranicemi

- Reklama -

Další úseky Cyklostezky Ohře plánuje letos stavět Ústecký kraj. Krajský úřad se nechal slyšet, že pro letošní rok vyčlenil 20 miliónů korun. Stavět se bude třeba pod Nechranicemi, anebo u Litoměřic. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Ústecký kraj na svém webu uvedl, že schválil další část výstavby Cyklostezky Ohře. Krajští zastupitelé odhlasovali celkově 22 úseků v délce 42,6 kilometrů, které vyjdou na 250 miliónů korun. Tyto úseky tak budou součástí Cyklostezky Ohře, která sleduje tok řeky Ohře až po soutok s Labem v Litoměřicích – celková délka trasy na ústeckém území bude 135 kilometrů.

Trasa povede jak po cyklostezkách, tak i na málo frekventovaných komunikacích. Zmíněné peníze na stavbu ale nepůjdou jenom z krajské kasy, počítá se s tím, že významným zdrojem budou evropské peníze.

 

Letos se bude stavět na několika místech

V letošním roce plánuje Ústecký kraj použít 20 miliónů korun pro stavbu cyklotrasy na několika místech. Počítá se například s úsekem pod Nechranickou přehradou v Libočanech. Další trasa se bude stavět z Litoměřic na Bohušovice nad Ohří.

„Pro letošní rok máme v rozpočtu schválených 20 miliónů korun, které budou použity na projektovou přípravu a zahájení realizace úseků Litoměřice – Bohušovice nad Ohří a Libočany – Přívlaky,“ nechal se slyšet radní pro oblast regionálního rozvoje Michal Kučera.

 

Cyklostezka Ohře propojuje Ústecko s Německem

Tato trasa pro cyklisty bude atraktivní třeba i proto, že bude jednak propojovat Ústecký s Karlovarským krajem, ale také s Bavorskem. Ústecký kraj v takovém projektu vidí například příležitost pro turistický ruch.

„Jsem přesvědčen o tom, že Cyklostezka Ohře nebude pouze novou stezkou pro cyklisty, ale zlepší také podmínky pro volnočasové vyžití obyvatel obcí a přispěje k rozvoji podnikání. Je před námi ještě hodně práce, ale už teď se těším na projížďku po nových úsecích,“ dodal Michal Kučera.

 

Další cyklostezky: U Labe v Kolíně nebo okolo Slezské Harty

Ohledně nových cyklostezek v blízkosti populárních rybářských lokalit se ale nemluví pouze v Ústeckém kraji. Stavby pro cyklisty se třeba připravují i v Kolíně. Právě tady se plánuje stavba cyklostezky podél Labe. Jak je možné, že povede v blízkosti toku? Stavbaři počítají s tím, že významná část stezky povede po pozemcích Povodí Labe.

Další cyklostezka se pak objeví i na březích Slezské Harty. Právě ta se stala velmi vyhledávanou turistickou oblastí, a možná i proto se rozhodlo o stavbě cyklostezky okolo tohoto významného vodního díla. O obou cyklostezkách si můžete přečíst v našich starších zprávách.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -