DomůNovinkyRybářská vysoká škola pomůže ukrajinským studentům, udělí jim stipendia

Rybářská vysoká škola pomůže ukrajinským studentům, udělí jim stipendia

- Reklama -

Konflikt na Ukrajině vyvolal vlnu solidarity. K ní se přidala Jihočeská univerzita, pod kterou „spadá“ i Fakulta rybářství a ochrany vod, která pomůže ukrajinským studentům. Jak bude pomoc vypadat?

Ilustrační foto: InRybar.cz

Informace o pomoci ukrajinským občanům sdílela rybářská fakulta, která je součástí Jihočeské univerzity, na sociálních sítích. Rektor Jihočeské univerzity Bohumil Jiroušek uvedl, že škola je připravena pomoci. S obdobnou pomocí má univerzita zkušenosti už z krize v Bělorusku.  

„Tak jako dříve Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabídla pomoc běloruským kolegům z řad studentů a zaměstnanců, tak podobným způsobem je univerzita připravena pomoci našim kolegům z Ukrajiny. Naše univerzita jako veřejná vysoká škola se hlásí k principům demokracie, svobody, k podpoře nedotknutelnosti územní celistvosti Ukrajiny stejně jako nedotknutelnosti území všech států,“ uvedl rektor Bohumil Jiroušek.

 

Jak bude pomoc fungovat?

Redakce InRybar.cz kontaktovala Fakultu rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity s tím dotazem, jak bude pomoc ukrajinským občanům vypadat.

„Z předešlých zkušeností se situací v Bělorusku lze předpokládat nakloněnost vůči mimořádné finanční pomoci studentům (stipendia) a jednoznačně podporu administrativní, ať už ze zahraničních či studijních oddělení,“ řekla pro magazín InRybar.cz Klára Šmíd Nachlingerová z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.

„Konkrétní body tedy budou projednávány a uváděny „do provozu“ postupně, nicméně to nelze nějak jednoduše generalizovat. Často půjde o naprosto individuální přístup a pochopitelně vše bude probíhat na více úrovních i v závislosti na přístupu státu, jednotlivých ministerstev atd. Velmi často se s případy budou potýkat přímo fakulty, například mimořádnými pracovními smlouvami, ubytováním, komunikací s ambasádami, podporou při vyřizování víz,“ doplnila Klára Šmíd Nachlingerová.

 

Studenti Jihočeské univerzity spustí transparentní účet

Pomoci bude chtít i Studentská unie Jihočeské univerzity. Právě ta bude v pondělí 28. února 2022 spouštět transparentní účet, kam bude možné zasílat finanční pomoc pro ukrajinské studenty.

„Pomoc bude putovat registrovaným studentům rovným dílem, a to přímo na účet Kolejí a menz JU. Finanční prostředky budou určeny k částečnému pokrytí nákladů na ubytování a jídlo,“ uvedla unie na sociálních sítích.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -