DomůAkční nabídkaZápach játry je magnet na kapry: „Kouřící“ nástraha z jater pracuje i ve...

Zápach játry je magnet na kapry: „Kouřící“ nástraha z jater pracuje i ve studené vodě

- Reklama -

Játrové nástrahy na kapry jsou v rybářských kruzích oblíbené. Důvod je jednoduchý: Při lovu kapra fungují. Znáte játrové nugety na kapry, které i ve studené vodě vypouští silnou pachovou stopu?

Ilustrační foto: InRybar.cz

Jen málo nástrah dokáže ve vodním prostředí vytvořit tak silnou pachovou stopu. Nástrahy s obsahem játry to ale umí. Je to logické: Játrové složky v nástrahách mají opravdu silný živočišný odér, a kapři velmi rychle poznají, že v jejich blízkosti je nutričně zajímavá potrava. Proto tak spolehlivě fungují.

Na trhu je celá řada nástrah, které obsahují nějaké extrakty a suroviny z jater. Jde především o boilies a pelety, které rybáři rádi používají. Další jsou potom nejrůznější boostery, anebo rovnou tekutá játra. Co ale použít do studené vody? Mrkněte třeba na játrové nugety na kapry, které jsou do těchto podmínek jako dělané.

Jak pracují játrové nugety ve vodě?

 

Játrové nugety na kapry (Smoked Liver)

Hodně zajímavá návnada a nástraha s vysokým obsahem játry, která je k dostání na e-shopu LK Baits . Musíme začít samotným chováním této nástrahy ve vodním prostředí. O čem to mluvíme? Jde o to, že nugety na kapry začnou ihned po vhození do vodního prostředí vypouštět koncentrovaný „mrak“ drobounkých částeček a silnou pachovou stopu (viz video výše). Tohle kapry spolehlivě zaujme!

Játrové nugety na kapry v balení

Důležitým faktem je, že tyto nugety skvěle pracují i v hodně studené vodě, a proto je rybáři velmi rádi používají i na začátku sezóny. Původně byly nugety vymyšleny jako atraktivní krmení pro rychlé přilákání kaprů, ovšem rybáři na nugety i přímo chytají (jako na pelety). A výsledky jsou hodně zajímavé…

Játrové nugety na kapry vypouští látky ve vodě a vzadu jsou halibutové pelety na kapry

Jasně viditelný rozdíl: Výrazná pachová stopa u nuget. U pelet něco takového k vidění není

Jelikož játrové nugety obsahují vysoký podíl této živočišné „suroviny“, tak návnada a nástraha má opravdu koncentrovaný živočišný odér. Zase: Ten se skvěle šíří i za nízkých teplot, třeba na začátku sezóny. Proto jsou játrové nugety na kapry velmi vhodné při prvních vycházkách k vodě na položenou, ale i feeder.

 

Jak na nugety chytat?

Výše jsem uvedl, že játrové nugety byly původně zamýšleny jako návnada na kapry. Ovšem! Díky velmi atraktivnímu uvolňovaní silné pachové stopy je rybáři začali nastražovat přímo pod háčky jako pelety. Důležité ale je, aby rybáři při chytání na nugety použili klasické zarážky na pelety, aby měkčí nástraha vydržela třeba švihnutí při nahození.

Nastražená peleta s žížalami pod háčkem

Oblíbená kombinace s klasickou žížalou. Může být něco lákavějšího?

Játrové nugety na kapry jsou velmi vhodné pro rychlé chytání, kdy rybář nemá tolik času. K tomu napomáhá jak „agresivní“ chování ve vodě, tak ale například i atraktivní průměr. Nugety na kapry mají cca 10 a 17 mm velikost, které jsou pro rychlejší rybaření jako dělané.

K nugetám doporučujeme do PVA nebo do krmení na krmítko přidávat nalámané části nugety. Právě díky tomu vznikne „kouřové krmné místo“, které bude vysílat silné potravní signály. Tohle zaujme i pasivnější ryby na začátku sezóny.

Játrové nugety obalené v živočišném prášku na kapry

Obalené nugety v masovém prášku mají ještě silnější efekt při lovu kaprů…

Samozřejmě, z této nástrahy lze velmi jednoduše a rychle vytvořit i „balanční sousto“ pro kapry. K nugetě je možné přidat například půlku nebo celou kuličku plovoucího biolies (záleží na velikosti). Rázem tak vznikne nástraha, která se bude vznášet nad nánosy na dně. Tohle funguje!

Pokud si chcete na začátku rybářské sezóny hlavně zachytat, pak se podívejte na tyto játrové nugety na kapry se silným živočišným odérem. Tato nástraha a návnada spolehlivě pracuje i za nízkých teplot, a kaprům prostě chutná. Vyzkoušejte játrové nugety na kapry, které jsou k vidění na e-shopu LK Baits .

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -