Domů Rybářské rady Rybaření v zahraničí VIDEO: Lov kaprů ve Francii s Jakubem Fabianem! Rybaření na věhlasném Lac du...

VIDEO: Lov kaprů ve Francii s Jakubem Fabianem! Rybaření na věhlasném Lac du Salagou

- Reklama -

Rybářská vášeň je nekonečná! Někteří rybářští nadšenci neváhají kvůli nezapomenutelným rybářským zážitkům cestovat přes půlku Evropy, aby si potěžkali některého z tamních kapřích gigantů. Tak jako například Jakub Fabian, který se ze Slovenska vydal až na jih Francie. Cesta, která trvala přes 20 hodin, ale stála za to! Jakub Fabian se totiž vydal na věhlasné a magické jezero Lac du Salagou, které jistojistě znají všichni příznivci kaprařiny. Mrkněte se na to, jak tato nádherná voda vypadá a jak se na ní rybaří! Jakub Fabian z této lokality natočil bezvadné video… 

Do tohohle jezera se musí každý rybář okamžitě zamilovat! Jedná se o zcela unikátní vodní plochu, která je zasazena do rudě zbarvené krajiny. Ne nadarmo se této vodě přezdívá i Ďáblovo jezero. Ten název je prostě všeříkající! Jezero je velmi členité – do kopcovité krajiny se „zařezává“ hned několik zátok. Podle některých zdrojů má jezero Lac du Salagou rozlohu 700 hektarů, hloubka pak dosahuje i 50 metrů.

Samozřejmě, tato vodní plocha nevydá žádný kapří „poklad“ zadarmo. Naopak! Tohle jezero je známé svými ostrými poryvy větru, které dokážou zlomit psychiku nejednoho rybáře. Vítr kromě „řádění“ na břehu rodí i obrovské vlny na hladině jezera, které jsou životu nebezpečné. Další obrovskou překážou jsou potom vodní rostliny, které se v jezeře nachází.

Jakub Fabian se rozhodl, že bude chytat na břehu, kde foukal zmíněný silný vítr. Důvod je jasný: Silný vítr dokáže „naplavit“ ryby právě na návětrnou stranu. Ano, skutečně, povodní proudy tohle opravdu dokážou. Navíc s sebou strhávají i potravu, za kterou ryby následně míří. Proto pamatujte na to, že lov kaprů je na směru větru opravdu hodně závislý. A kolikrát se vyplatí chytat tam, kde míří právě směr větru.

Lac du Salagou je skutečně nádherná voda. Ze záběrů od Jakuba Fabiana jde vidět, o jak unikátní lokalitu jde. Červené břehy, které obsypávají zeleně zbarvená ostrovy vegetace, vypadají magicky. No, řekněte sami, jeli byste na tuhle vodu?

Jakub Fabian na prvním místě nedokázal udělat rybu. Sice jeho kolega chytil dva jelce, jenže kapr nepřišel. Bylo třeba změnit místo! Jakub tak zamířil do další zátoky, ve které očekával výskyt kaprů. Šlo o úsek, kam se tamní kapři jezdili třít. Tak proč to nevyzkoušet tady? Navíc, Jakub a jeho kolegové dostali informace, že právě zde byly uloveny nějaké ryby. Není na co čekat!

A nakonec to přišlo! Kamarádovi Ferovi se podařilo ulovit nádherného lysce z magického jezera Lac du Salagou. Ano, jistě – kapr svými rozměry neatakoval nějakou magickou hranici, ale všimněte si, jak krásná ryba to je. Jak je kapr nádherně zbarvený! Tohle je prostě paráda! A pak ještě zabodoval druhý Jakubův kamarád Matúš, který ulovil dalšího nádherného lysce! Krásné ryby z jezera Lac de Salagou!

Do tohohle neuvěřitelně nádherného jezera na jihu Francie se prostě zamiluje každý rybář. Není proto divu, že se Jakub Fabian na tuto vodu v budoucnu zase vydá. Tentokrát ale na delší dobu. A my už se moc těšíme na další parádní video, které potěší srdce každého milovníka rybařiny…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové bivaky Giants Fishing za rozumné peníze si prohlédněte ZDE

Autor videa: Jakub Fabian

Text: redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -