DomůRybářské radyRybaření v zahraničíZachytáme s Rybostrojem: v televizi dávají nový nadupaný seriál pro rybáře

Zachytáme s Rybostrojem: v televizi dávají nový nadupaný seriál pro rybáře

- Reklama -

Zdeněk Řeřucha patří k známým rybářům, který je autorem mnoha zajímavých videí s rybářskou tématikou. Teď se tvorba tohoto šikovného rybáře dostala i do televize. Zkoukněte nový seriál o rybách.

Nový seriál o rybaření se jmenuje Zachytáme s Rybostrojem. A diváci v něm mohou vidět spoustu napínavých rybářských soubojů a nádherných scenérií od vody. Kde lze nový seriál Zachytáme s rybostrojem vidět? Na kanálech Arena Sport 1 a Arena Sport 2. Koukněte na program vysílání rybářského pořadu . Co v tomto seriálu uvidíte?

 

Norsko virtuální, nebo skutečné?

Kouzlo neznámých vod je pro rybáře vždy něčím lákavým a často také velkou výzvou. Pokud si nejste jisti, zda se odhodláte vyrazit do rybářského ráje, jakým Norsko bezesporu je, nebo zvolit jiný cíl, zhlédněte videa z naší série „Zachytáme s Rybostrojem“.

Uděláte si o chytání v Norsku mnohem lepší představu, než jakou byste měli z útržků vyprávění několika přátel, kteří už tuhle zemi s prutem v ruce navštívili a pokud se k výletu na sever odhodláte, nepojedete tam nepřipraveni.

Z našich rybářských filmů si totiž neodnesete jen pohled na romantická místa u vody a napínavé zdolávání různých druhů ryb, dozvíte se totiž mnohem více. Ne, nebudeme naše filmy natáčet jako přírodopisné dokumenty ani jako cestopisy, zaměříme se především na výběr vhodných lovných míst, volbu těch správných nástrah podle cílové ryby a samozřejmě na volbu i sestavení nejvhodnějšího náčiní a na lov samotný.

Ono to totiž není vůbec tak jednoduché, jak by se člověku na první pohled mohlo zdát. Věnujeme se také správnému zdolávání různých druhů ryb nejrůznějších velikostí až po jejich vylovení.

 

Ze břehu nebo z lodi?

I na tuhle ošidnou otázku najdete v našich rybářských filmech odpověď, buďte bez obav. Ze břehu sice lze v Norsku také chytat a často velmi úspěšně, ovšem ne všude, a ne za každého počasí, úrovně mořské hladiny, a především je třeba vědět kdy a na co.

Pochopitelně se bude jednat (až na vzácné, ale možné výjimky) o řádově menší ryby než při lovu z lodi, ale pokud si loď zrovna nezajistíte, nemusíte zoufat a můžete to zkusit třeba z mola nebo z vhodného pobřežního místa.

Zajímavé je pochopitelně i chytání ve fjordech, tedy v místech, kde řeka vtéká do moře a kde se dá často najít velké množství ryb jak mořských, které sem najíždějí za potravou, tak i říčních, kterým jen mírně slaná brakická voda také vyhovuje a tato místa v určitých obdobích roku vyhledávají.

Kdy a kde? I tomuhle tématu se v našich rybářských filmech věnujeme a znalosti se mohou určitě hodit. Navíc nejen v Norsku, poznatky lze využít i při lovu v dalších zahraničních nebo i v některých domácích lokalitách. Takže zase jeden z důvodů, proč zhlédnout naše filmy ze série „Zachytáme s Rybostrojem“.

Co se týče lovu z lodí, které si například v hasvågském kempu můžete vypůjčit, ovšem ne každé počasí je pro mořský rybolov vhodné a bezpečné. Také o tom se v našich filmech dozvíte a poradíme vám i řešení, pro případ, že to zrovna na moři nepůjde…

Ovšem když budete mít štěstí a bude možné vyplout za trofejními úlovky, to je pak moc fajn pocit. Ale zase to není úplně jednoduché, moře je přece jen rozsáhlá vodní plocha a jak vytipovat ta správná místa, kde se ryby budou zdržovat a snad i budou při chuti? Ano, už se opakuju, ale i na tohle najdete v sérii filmů „Zachytáme s Rybostrojem“ (z nichž mnoho už je natočeno a jsou divákům dostupné) odpovědi.

 

S Rybostrojem za platýzy, pstruhy a lososy

Lov mořských pstruhů (kteří vytahují z moře do řek a dosahují značné velikosti) nebo dokonce lososů, kteří jsou pro mnohé rybáře životním snem, to je velké lákadlo. Přitom již v nevelké vzdálenosti od kempu Hasvåg je možné tyto ryby úspěšně lovit.

V místech, kde řeky ústí do moře, lze často lovit i bez povolenky, aniž byste riskovali nějaký právní postih, to je další velká výhoda norského systému sportovního rybolovu. Kdybych vám to tady nenapsal nebo byste se nepodívali na filmy o rybaření v Norsku, věděli byste to? Asi ne, ale už k tomu nebudu nic podotýkat.

Je možné zaměřit i na platýze, další velmi zajímavou rybu, která se v Norsku hojně vyskytuje ve výše zmíněných místech. Jakou zvolit nástrahu? Ne, nevyzradím vám, co nabídli rybám natěšení rybáři ve filmu, podívejte se na něj a uvidíte.

Je pravda, že platýze můžete stáhnout na zvolené lovné místo podobně jako u nás doma třeba kapry? Neodolám a prozradím, že tomu tak je. Ale detaily už vyzrazovat nebudu, ve filmu se dozvíte všechno podrobně a uvidíte přípravu krmení od A do Z, jak se říká. A umíte třeba správně nastražit krevetku? I to je další důvod, proč naše videa zkouknout.

Pak už je čas na volbu vhodného místa, což mnohdy výrazně ovlivní výsledek celého lovu. I když neznáte přesně profil dna a spodní proudění, časem se naučíte „číst vodu“ a vybrat s velkou pravděpodobností to optimální místo. Zda byla vaše volba správná, to se někdy ukáže během chvilky, jindy si musíte nějakou dobu počkat, ale to už k rybařině patří, nemám pravdu?

 

Co takhle vyrazit na tuňáky?

Jasné je, že tyhle ryby ze břehu nenachytáte. Takže hurá na loďku a už můžete ta stříbřitá torpéda vyhlížet. Chce to důkladné vybavení a pochopitelně i trochu trpělivosti, tuňáci se za vámi nevydají, musíte za nimi tedy vyrazit vy.

Pokud nemáte to správné vybavení, nevěšte hlavu, můžete si ho v kempu vypůjčit, pokud se domníváte, že by šlo o jednorázovou investici a nechce se vám do ní. Ovšem i s důkladným vláčecím náčiním, které se u nás doma používá při lovu velkých dravců si můžete na tuňáky bez obav troufnout, protože mutiplikátor a mořský prut není podmínkou.

Dobrou zprávou je i to, že stavy tuňáků na severu Evropy se v posledních letech zvýšily a tyhle ryby už nejsou jen ojedinělým a vysoko ceněným úlovkem. Tedy, co se týče cenění si takového úlovku, dostat pořádného tuňáka – tomu se vyrovná jen máloco. Ale šance máte větší než před nějakými deseti lety.

Díky tomu, že lodě jsou vybaveny spolehlivými moderními echoloty, má rybář velmi dobrou představu o tom, jak vypadá profil tajemné hlubiny pod ním. Vyvstává samozřejmě ošemetná otázka, co velkým tuňákům nabídnout…

Jasně, uhodli jste, rybka bude tou nejlepší variantou. A pak už začíná skutečné drama. Věřím, že se vám zvedne adrenalin i při sledování lovu na televizní obrazovce, zkuste si tedy představit, jak je asi rybářům na lodi! Člověku to nedá a musí bojujícího tuňáka mimoděk obdivovat, tahle ryba je opravdu neskutečný bojovník.

Tenhle souboj nebývá o desítkách minut, často jde o několik hodin, než ryba vůbec začne trochu polevovat v odporu. A když si rybář může myslet, že už bude mít navrch, co myslíte, že udělá takový velký tuňák, která má možná skoro ke dvěma metrákům?

Jako by se žádné přetahování ještě nekonalo, prostě použije další trik, který by mu mohl přinést svobodu. Vyrazí totiž nekompromisně směrem ke dnu a klidně se potopí až do více než sto metrů, jako by se nic nedělo.

Při souboji s velkou mořskou rybou jsou rybáři ve výhodě, že se mohou v „přetahování“ občas vystřídat, ale pokud je tuňák v kondici, i tak se rybáři dostávají až na hranici svých sil. A teď si představte, že když ryba opravdu lehce sníží tah, dojde k něčemu, co nikdo nečekal, ale občas se to prostě stane…

Ano, i pevný a odolný prut na velké ryby se může zlomit. Najednou rybář nemá možnost využívat jeho pružnost a když mu zůstane v ruce jen rukojeť a torzo prutu s jediným vývodním očkem, začíná to vypadat dost bledě. A jak to dopadlo? Kdepak, neprozradím, podívejte se na napínavé video a uvidíte, jak to bylo dál…

 

Kam se podíváme příště?

Se svými sny a rybářskou zvědavostí samozřejmě nebudou diváci omezeni jen na Norsko, byť je to jistě slibný materiál přinejmenším na několik dalších rybářských filmů. V sérii „Zachytáme s Rybostrojem“ se v brzké době prostřednictvím televizního programu můžete vydat také například za revíry ve Francii, ve Španělsku nebo navštívit vyhlášené i méně známě revíry v České republice nebo na Slovensku.

Ono je občas krásně i kousek „za humny“, jak se říká, jen je třeba vědět kdy, a hlavně kam se vydat, kde si zajistit povolenku, ubytování a vědět i něco o tom, na jaké ryby se zaměřit, co jim nabídnout a být prostě „v obraze“.

Nebojte se, máme v plánu natočit zajímavé rybářské filmy z nejrůznějších revírů a lokalit, takže si své znalosti určitě můžete rozšířit a nepochybně vás některý z našich tipů na rybářskou výpravu zaujme. A pokud ne, poznáte více i méně vzdálené vody aspoň prostřednictvím našich filmů. A to má také něco do sebe, nemyslíte?

Text: Zdeněk Řeřucha a InRybar.cz, foto: Zdeněk Řeřucha

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Ne jednou reklama o pořadu ohledně rybaření a pak 70 procent jen o tom jaké krmení na nady a vibava já ka firma virobce v čem je to super bomba atd pak ještě k tomu lov na moři já už na takové pořady se nedívám dává se to v Čechách a lov převážně kde se z nás málo kdo dostane i na satelitních programech ohledně rybaření už se nedívám to je jen sama reklama virobcu rybářim cca 60let párkrát jsem skusil různé návnady zakrmeni a výsledek v podstatě stejnéj ne li horší rybářim po svém návnady domácí atd takže i finančně jsem na tom líp co já kolikrát slisim vidím co vše dá aj a kolik zakrmujou různé návnady drahita nic nechytne a nadávají že zaplatil 1500kc jiní daleko víc jen se smeju takže pánové nejlepší pokud jste jen trošku šikovní a párkrát si to skusit nebát se toho že se vám to na poprvé po druhé nepovede nenechte se odradit receptu je dost a hlavně neprekrmovat místa ryba má hledat a bejt hladová s poz lovu zdar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -