DomůRybářské radyRybářská legislativaŽIVOT PORYBNÉHO: O tom, proč by zákaz bivakování měl platit na všech...

ŽIVOT PORYBNÉHO: O tom, proč by zákaz bivakování měl platit na všech svazovkách!

- Reklama -

Slovo redakce na úvod: Tento seriál publikuje na InRybar.cz člen rybářské stráže. Jedná se tak o „přímá svědectví“, která prožívá při kontrolách u našich revírů. Tento seriál publikujeme především proto, abychom poukázali na to, že ne vždy je u našich vod všechno v pořádku. A bohužel, představitelé svazu na podobné případy nereagují. Doufáme, že tento seriál napomůže ke změně. Výměnou za zveřejněné texty jsme danému pisateli přislíbili naprostou anonymitu.

Téma zákazu bivakování na řadě svazových vod pořádně rezonuje rybářskou veřejností. Ale ono se není čemu divit. V poslední době těchto omezení značně přibývá. Na spoustě revírů rybáři už nemohou nocovat. Tím nejhlavnějším důvodem, proč se tomu tak děje, je bezesporu nepořádek, který po rybářích zůstává. Proto obce přistupují k ráznému řešení, kdy rybářům znemožňují dlouhodobý pobyt u vody.

 

Červenec/srpen 2014

Letní sezóna je tady. Tlak rybářů ze zahájení už opadl, teď nás ale čeká další zatěžkávací zkouška – „prázdninoví“ rybáři. U vody se nyní objeví hromady rybářů s dětmi, kteří budou na březích revíru bivakovat. Bivaky budou jednoduše všude.

Procházím s kolegou hustým lesním porostem. Těžkej letní vzduch se „lepí“ na plíce a hrubý podrážky bot se boří do vlhký půdy. Navíc, život nám otravují houfy komárů. Lány kopřiv a pichlavýho křoví jsou „nekonečný“! Je to k zešílení! Z tohoto popisu by se mohlo zdát, že se nacházíme v nějaký bažině, ale přitom jsme na jednom z nejlepších úseků na celým revíru, kterej kontrolujeme.

Zarostlý břehy slibují docela dobrej úkryt před ostrým sluncem. Ale co je hlavní? Tenhle úsek nabízí perfektní místa pro lov těch největších kaprů. Proto není divu, že je tady taková „tlačenka“. Všechny místa jsou obsazený. Všude jsou kapraři se svejma bivakama. Tady na nějakýho plavce nenarazíte. Břeh je totiž taky plný smrdutýho bahna. Jsou tu jenom milovníci kaprařiny.

I když by se mohlo zdát, že kapraři si budou tento úsek hlídat, není tomu tak. Haldy bordelu v igelitových pytlích se vždycky někde objeví. Nejhorší na tom je, že každý podzim tohle smetí odvážíme. Nic naplat. Za rok je tady znovu.

„Dobrej den, rybářská stráž. Předložte prosím doklady ke kontrole,“ říkám dvojici rybářů, která tu bivakuje.

Chlapi mi podávaj papíry. „Pánové, na tomhle úseku to děláme tak, že vždy nafotíme povolenky se jmény a dalšími údaji. Je to pro naši interní potřebu, nikomu to ukazovat nebudeme. Teď tu máte čisto, nikde žádnej bordel. Ale pokud odjedete a zůstane tady po vás nepořádek, a vy se tu ještě někdy ukážete, tak vám ty doklady příště sebereme. Rozumíme si?“ říkám dvojici.

Rybáři ze začátku na nás nevěřícně koukaj, ale nakonec s naším postupem nemaj nejmenší problém. Na závěr se ještě dáváme do diskuze o zdejších kaprech.

Narovinu: Vůbec netuším, jestli toto ofocení povolenky je „legální“. Přiznávám se, že to nevím. Ale za ty roky praxe jsme přišli na to, že toto je jediná cesta, jak rybářům ukázat, že si tohle setsakramentsky hlídáme. V drtivé většině případů si rybáři dávaj majzla, protože ví, že pokud odjedou a nechaj u vody binec, zůstane jim u jména velkej, černej puntík. Ale přesto, nic není stoprocentní. Takže kolikrát po nějakejch prasatech zůstane neuvěřitelná kupa smetí. Tihle jedinci se ale už na tomhle úseku prostě neukážou. Takže přichází na řadu úklid.

 

Co oči vidí, to srdce bolí

Dvě věci mám ohledně týhle problematiky na srdci. Tou první je, že prokázat někomu, že je ten bordel jeho, je prakticky nemožný. Jasný, v řádu je napsáno, že je rybář povinnen si uklidit místo. Ale co je to lovný místo? Jak je velký? A je bordel to, že ten nepořádek leží na zemi, anebo že pytle visí na stromech? V tomhle jsou pravidla strašně nejednoznačný a snadno napadnutelný. Navíc, perličkou je, že v letošních pravidlech (dodatek pro Severní Moravu a Slezsko) je napsáno VLASTNÍ obaly, což celou situaci ještě více komplikuje.

A pak je tu ta druhá věc. Za ty roky, co chodím kolem vody, jsem zjistil, že smetí u vody nechává hrstka prasat. Příklad: Ze sto bivaků nechaj bordel u vody jen dva. Přesto tihle dva dokážou udělat takovej čurbes, že obce zaváděj nejrůznější omezení. A tohle mě štve. Jenže lidi z vedení zdejších obcí jednohlasně říkají: Za úklid břehů platíme desetitisíce korun!

Často slýchávám, že nepořádek u vody nechávaj koupající se lidé. No, část asi jo. Ale pytle plné bince člověk vytvoří až po nějakým čase. Třeba za týden „intenzivního žití“ u vody. Takže tady to hodně padá na vrub právě rybářům.

A rybáři jsou prostě první na ráně. Na revíru, kterej kontroluju, se „mohlo“ ještě v roce 2014 v klidu bivakovat. Pak ale došlo v roce 2015 ke kompletnímu zákazu. Bivaky se směly objevit pouze v kempech. Kdo neuposlechne, čeká ho pokuta od policajtů. A ty pokuty jsou fakt mastný. Co je na tom ten největší paradox? To, že v roce, kdy se bivakování zakázalo, ubylo obrovské množství odpadu. Břehy jsou citelně čistější. Bohužel, tohle je dostatečný argument pro obce, aby bivakovaní už nepovolily. Rybáři tak mají smůlu. A na tomhle revíru se už nesmí třetím rokem bivakovat.

 

Neuklidíš? Zaplatíš!

Opravdu je jen otázkou času, kdy se rybáři začnou hromadněji vyhánět z břehů našich svazovejch revírů. Zní to naprosto děsně, ale z velký části si za to mohou rybáři sami. Takhle, může za to malá část rybářskejch prasat, která nehledí kolem a dělá neuvěřitelnej čurbes. Jenže ta většina mlčky přihlíží! A to je špatně!

Jako rybář tyhle zákazy neschvaluju. Vadí mi, že rybařina přichází o obrovský kouzlo. Vždyť pobyt u vody v noci patří k nejkrásnějším chvílím v rybářským životě. Jenže! Jako prybnej tyhle omezení vítám. Došlo k výraznýmu zlepšení celý situace. Pravda, přiznávám, že ubylo samotných rybářů, kteří se přestěhovali na revíry, kde se bivakovat (zatím) může. Takže k vyřešení problému tak úplně nedošlo, což je na tom úplně to nejhorší!

Štve mě to, kam se celá situace dostala. Jenže v současnosti mě prostě nenapadá jiný řešení. Vás jo? Kdyžtak se podělte o vaše nápady v diskuzi pod článkem. Díky!

Autor: Rybářskej Šerif

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

34 KOMENTÁŘE

 1. Když si může kus přehrady pronajmout podnikatel s karavany pro rybáře,proč si nemůže kus pronajmout i samotný rybář,oproti třeba nějaké vratné kauci? Ne každý je fanda hromadného rybolovu,kde se stejně více chlastá než chytá.Jenže obcím z toho kape do rozpočtu,můj názor.To je třeba na Žermanické přehradě na Soběšovické straně a je taky zajímavé,že vetšinu těch karavanů má v pronájmu člen ryb. stráže,občan Soběšovic a má tam to v pronájmu víc,od parkoviště,občerstvní atd..Něco tam zapáchá!

  • Jezdim na Žermanickou z vychodnich čech 5 roku a nevim co je tam za problem jenom prachobyčejna zavist jistych lidi ten dotyčny plati daně nevim kdo by ten kemp udržel v tom stavu jaky je zajimavé je že jemu to nikdo neřekne akorad po straně.Že tam něco zapácha zajimavé je že se nechyta ryba nebere ale večer všichni opikaj a grilujou. Jinač když by měl pisatel předemnou zajem tak shaněj do kempu zpravce muže se předvest.Pišu tento odkaz v dobrem ale ruku na srdce kdo znas by to dělal pokud je problem tak by se měl řešit ale ne po straně každy rok jsem tam tyden a když jedu domu tak jedu bez ryby ale ty krasné večery nebo rana kolikrat rano ani nenahazuji a pozoruji okolni přirodu a mužu vam řict že závidim tomu kdo tam žije něco užasného. Přeju všem hodně zážitku od vody

 2. To je jasný zkažte úplně všechno a všechny rybáře do jednoho pytle ale aby byla levnější povolenka nebo více ryb to nikdo neřeší no jo no Český národ.

 3. Může mi někdo vysvětlit proč na to že RS není schopna břehy uhlídat, doplácím já , myslím slušný rybář-kaprař??? . Děkuji.

  • Ono to není zas tak jednoduchý, jako člen RS vím, že když jdu na obdhůzku a vše je OK, tak se může stát, že jedna parta co chytala a při kontrole nebyl žádný bordel, tak po odjezdu tam je hromada a za to může RS, že to neuhlídala ??? To by tam musela bát po celou dobu rybolovu oněch lovících, takže, jak je napsáno výš dvě party ze sta udělají problém všem ostatním slušným rybářům …

  • No můj názor, jedině náš územní svaz( ÚS severní Morava a Slezsko) má 6 členů profi rybářské stráže, každý za 250000,- Kč ročně a k tomu spoustu členů dobrovolné RS. Tak asi málo, co říkáte.

  • To je právě to, že v této zemi každý spoléhá na to, že to někdo zařídí. Je to hlavně o tom, abychom se všichni chovali jak se sluší a patří. A také, abychom svým slušným chováním šli ostatním příkladem.

 4. Je to jednoduché RS má povolenky zdarma nechce se jim po nocích chodit po revírech rači by byli v posteli. A těch pár kontrol co udělají o víkendech je k smíchu. Vím že to nemají jednoduché. A také vím,že ten bordel okolo vody nedělají jenom rybáři,ale také to dělají cyklisté,kteří vypijí vodu z pet lahve a odhodí ji a je jim jedno kam. Jsem rybář z okresu Nymburk a chodím na ryby jenom na Labe,ale tím chci říct,že polabí je prošpikováno ciklosteskamy a hlavně podle Labe a ten bordel tam není jenom od rybářů. A to se vůbec nezmiňuji o koňácích jezdí si kde chtějí i když tam jsou zákazy a taky s tím nikdo nic nedělá. No závěr zní prostě za všechno můžou rybáři a ostatní jsou svatí.

 5. Ja bych udělal každé jaro brigádu pro rybáře co chtějí bivakovat, uklidili by nějaký revír a na základě toho by dostali od RS povolení k bivakovani.

  • ?? Jsou rybáři kterým upadne cenovka a seberou jí. Jsou rybáři po kterých zůstává neskutečnej bordel a to mu na to stačí 3 hodiny, který intenzivně prožere a bordel háže za sebe do křoví za cestu (vlastní zkušenost). Proč by měl ten rybář co sebere i malej kousek papíru chodit uklizet bordel jen kvuli tomu aby získal povolení k bivakování?! My platíme asi málo za členský príspěvky, brigády a povolenky (na to že ryb ve svazovkách je méně a méně) a ještě budeme chodit uklízet. Ha ha Tohle by měl pro jednou vyřešit ČRS a to klidne i desetitisícovejma pokutama. Nepatříme všichni na jednu hromadu…..

  • Výborně,klidně souhlasim,konečně jedno rozumne řešení místo zakazovaní. Já bych byl klidně i pro to si zaplatit za bivak na svazovce stovku za noc a ty penize by mohli být pro rybarskou stráz aby mohla chodit častej a myslim ze by zbylo i obcím. A vybírat by to mohli klidne i porybni.

 6. Kouknete jak to maji na Slovensku pripadne v zemich zap.Evropy.Nemusi se nic vymyslet kdyz uz to vymysleli hen to aplikovat zde.Ja osobne strasne rad u vody mam bivak.Ale nikdy po me nezbylo nic.Je snazsi prazdne odnest.Pytle musi mit sebou kazdy.Ty po navratu domu vyhodi.Tak fakt uz nevim.Lovu zdar!

 7. dobr den,
  tohle mě rozčiluje už od revoluce…demokracie..najde se par idiotu nebo vic,kteří delají bordel….nevim v tomto případě jaky vliv maji na to rybáři..ty stezky jsou jeste horší..projede par maminek s kočárkama a za nima to vypadá jak hra na stopovanou..všude samej kapesníček…ja bych jim zakázat rodit…co??..jediný co dovedete je zakazovat..tohle to tamto a ještě ono…odvezu od vody víc bordelu než nejakej porybnej…tak mě hodte taky do jednoho pytle..jak ubohý..nikdo nemá právo ti zakázat si to postavit stan na Naší zemi,kdekoliv….kuaaa .

 8. Je to bohužel dosti smutné!!já osobně mám rád bivak člověk se může do něj schovat případně si uložit věci..!!(na delší chytaní),ale na jednu str.chápu zákazi!Holt jsou rybáři a rybáři…a bordel u vody sám nesnesou..ale jak už bylo řečeno.Není to jen od rybářů…což je oto horší!!
  ,,sam to občas vydím u vody.přijde ,,fr.rybář,,rozbalí si náčiní za x tis.sedne si ,dělá bordel a atd.pak když poněm přijdu kouknout na mýsto(automaticky si beru pytel na odpadky)a jen zbíram.a to se nebavím o cigaretách!!!!!

  Je to smutné.ale pro přímý zákaz bych asi opravdu nebyl?!

 9. Zdravím rybáři. Nekupujte si povolenku na rok 2018 ať to naše vedení konečně přestane stavět baráky z našich peněz a pak se o nás možná začnou zajímat. Cena povolenky roste a ryby sou menší a menší. Co je rybaření bez bivaku?

  • Za úbytek ryb nemůže svaz, ale sami rybáři. Kdyby se u té vody všichni chovali jak se sluší a patří, tak jsou vody plné ryb. Ale zatím vidím lidi co pusinkují kapry, ale jak chytí štiku, okouna nebo potočáka. Bez rozmyšlení zabijí a mnohdy ani neřeší míru.

 10. To je opravdu pravda , kousek od nas je krásný rybník Bílka, je tam říká se tomu ostrov ale co je tam věčně po rybářích bordelu je neskutečné. Jsem taky rybářka a když je na tom ostrově prázdno tak si tam jdeme s manželem také sednout. Automaticky si beru pytel a napřed to tam musím uklidit protože by mě to v tom bordelu ani nebavilo chytat .Ten pytel je pokaždé plný jako by si to ty lidi nemohli vyhodit doma- flašky ,krabičky od kuliček ,papíry a i šnůra když se jim zamotá. A to tam jsou pár hodin .Nechtěla bych vidět jak by to tam vypadalo kdyby tam byli pár dní.

 11. Ale to je pořád problém jen a jen svazu! Nedokáže reagovat na nové situace a potřeby 21 století ! Kdo jiný může sepsat upravu zákona tak,aby to vyhovovalo všem a předložit jí na ministerstvo? Proč si svaz nevydupe např. 2000 profesionálních porybných s ochranou veřejného činitele? To co tam na ministerstvu sedí nemá o těchto věcech ani šajn.A proč? Protože ČRS nedokáže předkládat důkladně odůvodněné návrhy. Ono kdyby bylo jasně definováno zákonem ,že bordel můžete skladovat jen tak a tak, poviné přenosné záchody a k tomu pár tisíc porybných co by to kontrolovali jako své zaměstnání na tři směny .Byl by klid.
  Také je možné prostě dát povolenky k bivakování s tím že bude např. o 2000kč dražší .Vybrané peníze potom použít na uhradu uklidu břehů. Klidně bych dal o 2k víc, kdybych věděl že mě pak nikdo nebude buzerovat, neházím u vody na zem ani vajgly .Odvezu si vždy všechno domu a pokaždé ještě něco cizího . Přesto musím trpět za těch pár prasat . Opravdu je jich jen hrstka . 99% rybářů co jsem kdy potkal ,žádnej bordel nenechala. A co mě k tomu poví ČRS? Že s tím nedokáže nic dělat! Tak k čemu tam jsou? Co to je za organizaci? Zajímavé je,že když potřebují kempy na Nechranicích vydělat ,tak je tam povolená i 24ka .Ovšem krom kempů je všude zakázáno bivakovat 🙂 Tak komu ta organizace slouží? Rybářům? Nebo Kapitálu? A vo tom to celé je.

 12. Podle mého názoru je zákaz bivakování nesmysl. Tak jak autor uvádí, že bordel udělají třeba dvě osádky bivaků ze sta tak přece nemůžeme slušným rybářům to zakázat. Pořízení bivaků, lehátek a kvalitních spacáků nás stálo nemalé peníze. Ti co se chovají dle pravidel mají být vyhnáni od vody na úkor nějakých bordelářů. Vypadá to, že to hraje do karet členům RS, ale pokud lidé nebudou u vody v noci, opět toho využijí jen pytláci. Zřejmě se jedná o lokalitu Žermanické přehrady – můj názor, je však zajímavé, že vyhnali rybáře od vody a velice se začalo podnikat s pronájmem karavanů v této oblasti. Nezdá se Vám, že to zavání lobismem. A co naše ,, 24,, Slezská Harta, tam chcete také zakázat bivakování, jste směšní – pánové od RS a to tu máme i profiRS, každý za 250000,- ročně, tedy myslím u nás na severní Moravě, šéf dobrovolné RS vyhání staré harcovníky z řad RS pro jejich slabou činnost a nahrazuje je mladými , ale pro buzerování rybářů oddanými svými koňmi. To co se děje kolem rybaření na severní Moravě zavání šikanou slušných rybářů u vody i v jejich kolektivech místních skupin. Jsem pro trestejme všechny co podvádějí, kradou ryby, umazávají ryby, ale pořád věřím, že slušných rybářů je většina.

 13. Osobně mám názor, že je to jen další šikana daňových poplatníků. Bordel u vody by měl kontrolovat porybný a brát za něj i povolenky. Obce by mohli požadovat úhradu za úklid, pokud by bylo znečištění značné. Nechápu proč obce píší , že je to stojí xy peněz, když to mohou uklízet nezaměstnaní občané i ze sousední obce. Týdenní i delší pobyt u vody je pro rodiny a skupiny rybářů bráno kolikrát jako dovolená, souhlasil bych s rekreačním poplatkem. Ale pokud mne bude porybný vyhánět z bivaku, tak mne dostane jen 5 metrů od vody. Příští rok si povolenku nekoupím, když tak pojedu na soukromou vodu. A co budou dělat potom rybáři se svým nádobíčkem? Budou chodit pytlačit, jsem si jist že jich bude spousta.

 14. Řešení je profesionální rybářská stráž, která bude makat v dostatečném počtu lidí dnem i nocí! Peníze na svazu na to jsou… A kdo tvrdí že ne,tak lže! Klidně si za povolenku ještě připlatím, když bude povoleno bivakovani, celoroční čtyřiadvacitka a na dodržování pravidel bude dohlížet parta profesionálů…

 15. Otom bordelu po rybářích vím své, dám konkrétní případ: na revíru Žinkovy krásný rybník, a rybáři co plné petky piva unesou prázdné už od vody ne. A také výmluvy to sem hází důchodci z těch důchodáčků, vzal jsem ty kecaly ke křoví a říkám, chudáci penzisti hele co musí jíst,rybí zob,rohlíkové boilís,medovky atd.atd. Vrcholem pro mne jako rybáře bylo když se pod šetřílkem zbortila židle z „akce“ márketu a on jí bez mrknutí oka hodil obloukem do rákosí,Prorokoval jsem že nám to tu jednou zakážou no a stalo se po celém břehu se chytat už nesmí a mohou si za to ti mezi námi bordeláři, takže ruku na srdce a začněte každý u sebe(když se ptám tak každý rybář mě odpověděl já to nedělám kdo tedy????hází obaly či židle???!!!!!!!)

 16. Jižní morava katastr Přítluky Mahenovo jezero, dva domorodci na babetách v zákazu vjezdu až u vody. Po jejich celodení návštěvě jsem po nich odnášel pul pytle asi 1,5 km k autu které jsem musel nechat před zákazem.Tak asi tak.

  • Zdravim a potvrzuji to same. A ne jednou jsem na reviru mahenovo jezero a stary splav v bulharech videl prijet místniho rybare na motorce az k vode, chytl 2 kapry,odjel a za par hodin byl zpet. Jsou to i jene nesmyslne připady druhu“polesny z hajenky v bulharech me buzeruje,přiznávám právem,za to ze jedu do zakazu si jen vylozit veci a pak mu reknu ze nechavam auto v obci. No a v zapeti projizdi mistni na motorce k vode a on nic a kdyz se zeptam ze nic nerekne tak mi odpovi“tož to sa toleruje. Uprime rikam ze takovi lidi by meli okamzite letet od fukce,a ja ho taky okamzite poslal do pr.ele. A dalsi priklad DEBILITI,mistni vyhlaska pritluky zakaz vjezdu zmenila a najednou povoluje vjezd motorkam a babetam na povoleni uradu. No a kdyz jsem zavolal a pozadal o povoleni tak prvni reakce byla ze ano a druha po dotazu odkud sem a odpovedi ze z brna,obuzel uz to nejde. Je smutny kdyz obce neco zakazuji druhym a moralizuji a pritom si nedokazou o h lidat svoje lidi kteri nejvic breci a nadavaj a nejvic to sami porusuji. To je asi tak jako kdyby se pred brnem obevila znacka zakaz vjezdu vsem z vesnic a povoleni u nejsou protoze pár blbcum vadite a mi za nima stojime. Meli by ze zacit resit problemy ktery jsou,ano,ale s rozumem a ne tak debilne jak se to deje!!!!!

 17. Co takhle povinnost mít při kontrole postavený koš a uklizene chytaci místo? Nejhorší je že za bordel u vody můžou lidi co chodí jen na jeden den nebo na večer a jelikož jsou ráno nebo už v podvečer pryč jsou nechytatelni….

 18. Primární náplní práce rybářské stráže by měla být kontrola dodržování ustanovení zákona č. 99/2004 Sb. a vyhlášky č. 197/2004 Sb. V podstatě by rybářskou stráž nemělo zajímat jak a v čem rybář u vody přebývá, to je v gesci policie, obecní policie na nákladě místních vyhlášek, případně majitele pozemku, pokud nezjistí porušení odd. VII. § 13 z.č. 99/2004 kde se způsob pobytu u vody neřeší .Tedy rybářská stráž, v případě že se zajímá o to, zda má rybář bivak ve kterém přespává řeší něco, co ji nepřísluší řešit a dle ustanovení § 16 zák. č. 99/2004 na to v podstatě nemá ani oprávnění. Tímto neomlouvám rybáře kteří u vody dělají nepořádek, jen poukazuji na to, že rybářská stráž v podstatě řeší něco, co by řešit neměla a často ji uniká porušování rybářských řádů na jejichž dodržování je primárně zřízena.

 19. Mě se líbí ten nápad s tím poplatkem za bivakování konkrítní obci, nebo ten s tím vydáním povolení k bivakování oproti úklidové brigádě…Ten s tím poplatkem obci je ale asi praktičtější a reálnější

 20. ..myslim ze neni problem aby bylo povinnosti pro rybare pytel na odpadky kdo bivakuje..jezdim na orlickou prehradu a kontrol je dost,muzou treba udelat zapis o neplneni radu..no nerikam ze nekteri rybari neporadek nedelaji ale kdo nekdy byl dele u vody tak bych vam pral videt co treba udelaji jachtari(taky ne vsichni ale prevazne)i-tomu rikam neporadek-prni co je tak na wc(bez lopatky)-hned ohen(rybar ho delat nemuze)-no a opadky?ty prece nebude davat do lode,pachnou kdyz jsou dele na vode…

 21. Tady u nás na Hradecku vidíme RS tak jednou do roka když máme štěstí a že jezdíme na celé víkendy nebo i na týden v létě.Problém vidím v nedostatečných kontrolách chytání přes pulnoc ted dokonce po 20 hodině není tady problém a s tím souvisí i nepořádek co si dovezu to si odvezu proč nechávat nepořádek vždyd tam zas pojedu a nebude se mi líbit že tam někdo nadělal bordel a s tím bivakováním je to nádhera když večer je jasná obloha krásné teplo a v zimě i na sněhu se dá bivakovat také krásné myslím že spíš by se měl svaz nebo organizace zaměřit na to kolik rybářu ve svazu mít a mít také dostatek RS na kontroly ale takové která tomu rozumí né aby jen peskovaly za věci které nemají s rybařinou nic společné, spoustu rybářu je slušných ale vždy se najdou tací co to kazí a tak ti slušní by měly také dohlídnout na to aby se ttakoví nepořádek nedělal.Přeji všem krásné ulovky v příštím roce Petruv zdar.

 22. me byvakovani nevadi kdyz si po sobe uklidi a vse si odvezou stejne jak to delam ja kolikrat naky rybar ktery jde k vode na par hodin udela veci bordel a upitlaci vic ryb nez ten co je tam treba 3 dny.vecinou duchodci jsou tam rano 1 rybu napisou a 2 hodi do tasky a sup s ni do auta a odpoledne tam sedi znova a zase to same a nebo nejdriv zabijou a pak zmeri take sem tomu byl svedkem

 23. Za nepořádek mohou rybáři ! NE BIVAK ! Že se to rozmohlo,tak za to nemohou rybáři.Může za to moderní doby.Je pryč doba,kdy se na ryby chodilo s dvěma laminátovými pruty,rohlíkem v kapse a těstíčkem.Kdo měl uvařený hrách byl u vody machr. Dnes dostanete v obchodech různé návnady,krmení,pruty s kterými se háže přes 100 metrů.Teplé oblečení,vyhrávané boty,bivaky,topení do nich a.t.d. Doba jde do předu.Velká část RS.není Veřejný činitel.CHYBA ! Mám 73 let.Vykonával jsem funkci rybářské stráže,Vím jak to chodí. Jak jsem šel kolem vody,tak jsem nechodil od jednoho rybáře ke druhém.Jen proto,bych na povolence měl svůj podpis,později razítko.Hodně rybářů na ravíru jsem znal.Stačila jedna kontrola a pokecání.Žádné buzerování ! Jak měl někdo kolem sebe nepořádek,tak jsem mu povolenku vzal bez zápisu a a sděělil mu,že mu ji vrátím až nepořádek uklidí a že třeba přijdu se na to podívat za dvě hodiny.To jste měli vidět jak rychle to bylo uklízeno.

 24. Petr 1.2.2018
  Aby bylo jasno,tímto nechci hájit bordeláře z řad rybářů. Ale nikde jsem nezaznamenal myšlenku,že se vlastně jedná o diskriminaci národa rybářského ! Všichni ostatní u vody mohou nechat nepořádek ,jen rybář ho musí uklidit.
  „Diskriminací se nerozumí jakékoli rozlišování, nýbrž jen taková situace, kdy „právní řád určitého státu vytváří nerovnost ve výkonu subjektivních práv nebo povinností, avšak neexistuje zde relevantní souvislost mezi touto nerovností založenou právním řádem a nerovností, která je z povahy věci vlastní subjektivnímu právu nebo povinnosti“
  „V Česku diskriminaci zakazuje již Listina základních práv a svobod, ale zákazy konkrétních forem diskriminace se objevují i v dalších zákonech (především zákon ze dne 23. dubna 2008 č. 198/2009 Sb., o rovném zacházení a o právních prostředcích ochrany před diskriminací a o změně některých zákonů,“– z Wikipedie.
  Jak je možné,že něco takového může projít naší legislativou?
  A nejde jen o nepořádek u vody.Dalším takovým problémem je třeba zákaz vjezdu motorových vozidel .Jachtaři nebo zahrádkáři mohou k vodě přijíždět i parkovat .Jaký je rozdíl mezi autokempem u vody a rybářem,který k té vodě nesmí dojet a parkovat.Možná ,že i to má svůj vliv na nepořádek u vody.To si ten rybář pomyslí“ Je to nespravedlivé,já musím uklízet po sobě ,po rekreantech a bůh ví po kom ještě, a tedˇ to potáhnu ještě 2 km k autu ?“Samozřejmě,že to neznám všude!Ale uvedu reálný příklad.
  Když se budovala Slezská Harta tak tvrdili,že nebude jen zásobárnou vody,ale že bude sloužiti k rekreaci ,jachtařům a rybářskému sportu.
  Dnešní realita:voda tam je-zásobárna vody;jachtaři mají velký přístav na Nové Pláni,a jestli jsou spokojeni?-zeptejte se jich.A rybáři-ti nemají kde zaparkovat.Těch pár parkovacích míst prostě nestačí a běda,když zaparkujete špatně.Policie tam dělá dosti často výnosné přepadovky K vodě se dá přiblížit asi na 7-8 místech a jinde jsou samé zákazy vjezdu.Vyjimku mají pouze majitelé pozemku nebo lesa.Když je vhodné počasí tak se nahrnou rekreanti a obsadí těch pár míst u vody i parkovištˇ a kde chcete rybařit?,když se k vodě ani nedostanete.A co teprve,když jedete 50-80 km,to je radost,jeli všude obsazeno na přehradě,která je 12km dlouhá a po obvodu to odhaduji na nejméně 30-35 km.Přitom zřizovatel nebo obce mohli alesponˇ využít stávající sítě okresních asfaltových cest,které vedly do zatopených vesnic.Stačilo vytvořit na nich pár točen a přikázat parkování po jedné straně vozovky a mohli tam zavést kyvadlovou autobusovou dopravu z blízkého Bruntálu,což by určitě uvítali i jeho občané.
  A tak nějak podobně je to patrně na všech přehradách.Nikde se nesmělo stavět a všude jsou chaty až k vodě,ale parkovacích míst je zoufalý nedostatek.
  Zaujaly mě poznámky o úbytku ryb v revírech.Už jsem to vzdal,ale řadu let jsem usiloval o způsobu zarybňováni revíru,ale marně.Jedno vím jistě,že největší vliv má hospodář a vedení MO.Možná to zní divně,ale byl jsem v organizaci jejíž hospodář prý byl v Ostravě,naše vody měly 20 ha a členů bylo 2000.Ůdajně prý hospodáře může dělat jen osoba s Rybářskou školou.Zarybňování bylo a asi i je takové,že se 3-5x dovezlo 500- 800 kg ryb.Do týdne to bylo vychytáno ,takže to byla vlastně 47 týdnů mrtvá voda !Co to je 2-34tuny pro 2000 rybářů,přitom vybírali 1000 na brigády. To je 2 miliony Kč a když jsem navrhl aby se alespoň za 1 mil. nakoupily ryby,bylo mi řečeno,že to nesmí že to kraj zakazuje.přitom z různých náznaků vím ,že v okolí Ostravy nedostatkem zarybněných vod netrpí.Není to podivné? Kde se má dovědět řadový člen ČRS o způsobu zarybňování,co se má nebo může refundovat,na co se mohou používat peníze za brigády.? Ještě musím uvést,že na výročních schůzích vždy všechno v hospodaření souhlasilo.
  Malý výpočet:1kg živého kapra se tehdy prodával za 45Kč–50cm kapr má 2kg a je za 100 Kč. 1 000 000 :100= 10 000 dvoukilových kaprů=20 tun.
  Jakékoliv Rybářství by takový každoroční odbyt jistě uvítalo.Kdyby se to ujalo i u dalších MO.
  Stížnosti RS docela chápu,ale ne vždy s nimi souhlasím.Proč musí za skoro za každý přestupek brát povolenku.Pro rybáře to představuje 2-4 tisíce Kč a většinou si v tom roce už nezachytá a nikde žádná tolerance . A někdy jsou to sporné přestupky,ale RS má vždy pravdu.Nikdo, ani ti starší nemají nárok něco zapomenou nebo nevědět.A jako všechny,ani Rybářský zákon není dokonalý.Je rybařina ještě rekreační sport ???

 25. Zdravím. Reagují opět. Nevím co jsou to pořád za léčí. Zákaz bivakovani. Rybáři nechávají bordel. Rád by jsem jednou šel s tím panem porybny ať mi ten bordel ukáže. A to myslím u bivakujicich rybáři. Jezdím na ryby mnoho let. A nikdy upozorňuji nikdy a nikde jsem se nesetkal s tím že bivakujivi rybář nechá po sobě bordel. Každý bivakujivi rybář okamžitě jak přijede k vodě co je mezi první věci co udělá je ro že si dá někam pytel na odpadky. Nikdy jsem neviděl bivakovaciho rybáře bez pytle na odpadky. Ale dělají ti cizinci kterej za hubičku prodají povolenku a ty dělají bordel. Berou přiměřené ryby a naše rybářská stráž je nechá být. Jednou jsem zažil že cizincoby vzali ráno papíry za přiměřenou rybu a odpoledne měl nove. Když se porybny ptal jak je to možné bylo mu uděleno ať se nestará že jsou to peníze pro organizaci. Tak co chceme. Po rybarich pořád jdete nic jim zadarmo nedáte. Včela když přijde o členství hned mu dají náhradu myslivci to samé. To já by jsem musel dostávat náhradu pořád. Jelikož rybu si vezmu tak 3x do roka. Nikdy nic nechytil třeba celý týdny. Proč? Protože ryby nejsou nikdo nic nezasahuje jen jsou proti rybářům. A to i vedeni. Místo aby se nas zastalo je proti nám. Jdete fakt už do P….e.

 26. jestli někdo z těch, co chtějí zakázat bivaky, sám bivak nikdy nevlastnil a nepoužil, byť jednou, ať káže a zakazuje, jinak ať drží klapačku. ČRS už nectím a vystoupil jsem. ČRS jde do kopru, pomalu ale jistě

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -