DomůRybářské radyRybářské tipy a trikyTIPY A TRIKY: Rychlá a jednoduchá výroba těsta na kapry

TIPY A TRIKY: Rychlá a jednoduchá výroba těsta na kapry

- Reklama -

Těsto na kapry. Geniální věc, se kterou můžete obalovat celou řadu nástrah. Těsto na kapry je díky několika přednostem perfektním atraktorem pro vylepšení vašich nástrah. Stačí málo a rázem můžete nachytat o mnoho více kaprů. Ale k tomu se ještě dostaneme. Těsto na kapry patří ke skutečně perfektním „vychytávkám“! A nejlepší na tom je, že si můžete takové účinné těsto na kapry vyrobit i doma. Je to velice rychlé a naprosto jednoduché! Tak pojďme na to…

Proč je těsto na kapry tak účinné? Správných odpovědí je hned několik. Zaprvé. V momentě, kdy obalíte vaši nástrahu těstem na kapry, tak nástraha dostane jedinečně lákavý obal, který je příjemně měkký a pro kapry velice atraktivní. Těsto na kapry navíc do okolního prostředí vypouští atraktivní vůni. A to také zvyšuje šanci na pěkný úlovek. Dále. Těsto na kapry má povětšinou i výraznou barvu, tudíž nástraha jde velice dobře vidět i na zarostlém dně. Těsto na kapry prostě a jednoduše neoddiskutovatelně vylepšuje nástrahy, a šance na úlovek pěkného kapra je tak rázem mnohem větší!

kapr-detail

 

Domácí výroba těsta na kapry: Krok za krokem

Pravda, těsto na kapry si můžete v dnešní době zakoupit i v nějakém rybářském obchodě. Ale! Kvalitní těsto na kapry si můžete vyrobit i doma. A to velice rychle a jednoduše. Stačí k tomu jen několik málo surovin, které nejsou nijak finančně náročné. Velkou předností pak je, že si můžete za pár korun vyrobit velké množství těsta, které bude při lovu kaprů fungovat. Rozhodně se této výroby nebojte a vyzkoušejte to!

testo_na_kapry_vyrobaCo budeme potřebovat? K výrobě těsta na kapry musíme mít k dispozici vejce, krupici, cukr, potravinářské barvivo a esenci. Ano, těchto 5 položek nám bohatě postačí k tomu, abychom si vyrobili dobré těsto na kapry. Pro výrobu základu tohoto těsta používejte krupici. Právě krupice má ty nejlepší vlastnosti, je mnohem lepší než například mouka. Tohle už mám za ta léta vyzkoušené a ověřené…

Pojďme se nyní přesunout k výrobě těsta na kapry. Do misky si rozbijeme 1 vejce. Následně přidáme 2 lžíce cukru (můžeme i více), a testo_na_ryby_vyrobapoté přidáme trochu potravinářského barviva. Tyto složky následně důkladně promícháme. Poté ještě nesmíme zapomenout přidat esenci požadované vůně. A zase všechno pořádně promícháme. Je dobré, když po promíchání necháme vyroba_testo_na_kapryvšechno na 15 minut odležet. Mnohem lépe se tak promísí všechny složky a základ těsta tak bude kvalitnější. Po odležení začneme přisypávat krupici. Krupici přidáváme do té doby, než bude těsto krásně „gumové“. Těsto na kapry se nesmí lepit na prsty a nesmí se ani rozpadat! Nakonec dáme těsto do sáčku a vložíme jej do lednice, kde krásně ztuhne.

Tipy pro výrobu: Pokud bude těsto pořád řídké, nebojte se přidat více krupice. Ale opatrně! Pokud ji přidáte mnoho, pak se může stát, že se bude těsto rozpadat. A to je špatně! Jestli se vám stane, že bude těsto suché, tak rozhodně nepřidávejte vodu! Na zvlhčení suchého těsta používejte klasický olej na smažení.

testo_na_kapry

 

Rybářské experimentování: Výroba trochu jinak

Teď jsme si řekli, jak můžeme rychle a jednoduše vyrobit kvalitní těsto na kapry. Ale! Tohoto návodu se nemusíte pevně držet. Zkuste experimentovat! Nemusíte přece vyrobit těsto na kapry se sladkou příchutí. Co takhle maso? Ano, pokud máte v oblibě masové nástrahy, pak přidejte do těsta nějakou rybí moučku a „masovou“ esenci. Nezní to špatně, co říkáte? Možností, jak vyrobit kvalitní těsto na kapry je celá řada, takže se nebojte zkoušet!

plavana-kapr

A není to jenom o příchutích! Do těsta můžete přidat i další složky, které celé těsto ještě více vylepší. Do těsta můžete přidat například řepku, anebo rozdrcené oříšky. Mezi rybáři se moc dobře ví, že právě tyto suroviny se používají do krmení na kapry. Tak proč to nepřidat přímo do těsta? Akorát pozor na jednu věc! Pokud se rozhodnete přidat „pevné“ částice do těsta, pak je přidávejte v rozumném množství. V případě, že dáte do těsta příliš řepky, bude se rozpadat. A to je špatně!

Nakonec vám dám ještě jeden tip, ale ten je „jen“ pro skutečné fajnšmekry. Mnohokrát se mi vyplatilo přidat do těsta rozmačkané kukly červů. Proč? Kukly červy obsahují pro kapry velice atraktivní látky, které je doslova nutí k záběru. Ale pozor! Tato výroba obnáší silný žaludek, asi každý rybář moc dobře ví, jak ona „cenná tekutina“ z kukel červů zapáchá. Pokud se ale rozhodnete tento tip vyzkoušet, neprohloupíte. Akorát to prosím nevyrábějte doma na lince u své milé. Mohlo by to pro vás znamenat značné komplikace v domácnosti.

 

Praxe u vody: Jak chytat kapry na těsto?

Těsto na kapry, které jsme si nyní představili, je perfektní především pro obalovaní nástrah na háčku. Takže, pokud na háček napíchnete foukačku, extrudu nebo kukuřici, pak je perfektní, když tyto nástrahy ještě obalíte doma vyrobeným těstem. Nástraha na háčku totiž vytvoří tvrdý střed a vy s pomocí těsta uděláte nádherně měkký obal. A to je to nejlepší, co při lovu kaprů můžete udělat! Takové použití těsta zaručeně funguje…

kapr-supinac

Těsto ale nemusíte dávat pouze na háček. Někteří rybáři s velkou oblibou používají těsto i do krmení. Stačí udělat pár kuliček z těsta, které přidáte do krmné směsi. Náhle tak do návnady přidáte další složku, která přiláká kapry k nástraze. A pokud jim zachutná těsto v krmení, tak proč by jim následně nechutnalo těsto ani na háčku?

Těsto na kapry je vskutku perfektním zlepšovákem, s jehož pomocí můžete mít více záběrů od mlsných kaprů. Na této nástraze (popř. návnadě) je perfektní to, že si ji můžete velice jednoduše a rychle zhotovit doma. Množství kombinací a možných surovin, které do těsta můžete přidat, je také obrovským plusem. Takže pokud hledáte účinnou nástrahu na kapry, pak tohle těsto určitě vyzkoušejte. Opravdu to funguje!

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -