Domů Rybářské rady Rybářské tipy a triky VIDEO: Jak jednoduše a rychle vyrobit letní krmení na kapry do teplé...

VIDEO: Jak jednoduše a rychle vyrobit letní krmení na kapry do teplé vody? Úspěšný lov kaprů ve vedru!

- Reklama -

Lov kaprů v létě častokrát komplikuje teplá voda. Právě vysoké teploty vody kolikrát stojí za tím, že ryby jsou pasivní, a nepřijímají potravu. V tuto chvíli je nutné to rybám výrazně usnadnit. Jak? Je nutné předkládat jemné krmení, které kapři rychle stráví, a které nemusejí pracně „zpracovávat“. Ideální je naše krmení rozdrtit, anebo alespoň nakrájet. Nadrobno připravené krmení dokáže přilákat i pasivního kapra. Navíc, takto upravená návnada dokáže ze sebe vydávat mnohem intenzivnější pachy…

Základem našeho levného krmení na kapry do teplé vody je levné boilies KAPRPRO Esencial, které v nejlevnější variantě vychází na 59 korun za kilo! Tohle je jako základní surovina pro naše levné krmení naprosto dostačující! Navíc, i když se jedná o levné kuličky, neznamená to, že jsou nekvalitní! Naopak, jejich výrazná vůně a zajímavá směs překvapí leckterého rybáře (recenze levného boilies ZDE). A hlavně! Ušetří jeho peněženku od „finančního masakru“.

Levné boilies do letního krmení je vhodné najemno nadrtit. Nejlépe s pomocí krushi. Pro ty co neví: Jedná se o jednoduchý nástroj s ostrými hroty, díky kterému jsme schopni velice rychle a snadno nadrtit spoustu kuliček boilies (viz video). V momentě, kdy máme dostatečné množství nadrceného boilies, pak použijeme vařící vodu. Fígl je jednoduchý: Takto spařené krmení je okamžitě „nastartované“ a velice rychle vypouští koncentrovanou pachovou stopu.

No, a po spaření je čas na tekutý atraktor. Znova: Používáme to nejlevnější na trhu – tedy CSL od KAPRPRO, které má ale nádhernou vůni a konzistenci. Do letního krmení je vhodné použít ovcnou příchuť, na kterou kapři spolehlivě reagují. Přidejte do krmení trochu CSL a vše pořádně promíchejte. A pak nechte odležet! Ideálně 30 minut! Díky tomu se všechno krásně promísí, takže krmení bude ve vodě dělat skutečné „divy“.

A nakonec přidáme do krmení kusy pečiva. Ti, kteří nechtějí, nemusí. My osobně ale pečivo přidáváme rozhodně v tu chvíli, kdy chytáme na Zig Rig. Kusy nacucaného pečiva, které se vznášejí k hladině, totiž dokážou přilákat i kapry, kteří odpočívají kdesi pod převislými větvemi. Tohle funguje! Je dobré do krmení přidávat i předem namočené pečivo, které klesne ke dnu, a kde vytvoří velmi atraktivní „cucky“. Tohle mají kapři moc rádi! Doporučujeme! Podívejte se na kompletní návod výroby levného krmení na kapry do teplé vody. Vše je v našem videu!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies a CLS KAPRPRO za směšně nízké ceny!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -
Přidejte i vy své hodnocení