DomůNovinkyRybářský závod o 500 000 korun ovládli Poláci. Vyhráli o 1,65 kilogramu

Rybářský závod o 500 000 korun ovládli Poláci. Vyhráli o 1,65 kilogramu

Famózní podívaná! Jinak nelze vyvrcholení 7. ročníku rybářského závodu Stairs2Hell popsat. Vítězem celého závodu se stal polský tým BOOKINGFISH POLAND, jehož 3 nejtěžší ryby vážily 66,38 kilogramů.

Jak už jsme několikrát zmiňovali: pořadí v závodu Stairs2Hell se může měnit do poslední chvíle. A letos tomu nebylo jinak! V nejvyšších patrech pořadí se situace oproti včerejšku citelně proměnila – třeba tak, že třetí místo nakonec urval český tým REBELBAITS. Ale všechno pěkně popořadě…

Cenná trofej putuje do Polska

Závod na Novomlýnské nádrži Stairs2Hell nakonec ovládl polský tým BOOKINGFISH POLAND. Tento mančaft lovil na místě číslo 1 pod Dolními Věstonicemi, kde dokázal ulovit 3 nejtěžší kapry o váze 25,15 kilo, 21,25 kilo a 19,98 kilo. Součet těchto ryb byl 66,38 kilogramů, což bylo na letošním ročníku Stairs2Hell nejvyšší skóre!

Ukončení 7. ročníku Stairs2Hell…

Polští rybáři si tak zaslouženě odváží prestižní trofej pro vítěze celého závodu. A k tomu obdrží i tučný šek v hodnotě 20 000 EUR, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu 494 000 korun. K tomu pak polský tým dostane i další věcné ceny od sponzorů závodu.

Druhou příčku pak vybojoval český tým FREE FISH, který včera zdolal i nejtěžšího kapra letošního ročníku o váze 29,35 kilogramů. Tito závodníci chytali na místě číslo 99 pod Pavlovem. K vybojování nejcennějšího umístění na Stairs2Hell českému triu chyběla 1 slušnější ryba.

Polští vítězové oslavili triumf tradičním způsobem!

Rybáři totiž vytáhli kapry o váze 29,35 kilo, 20,48 kilo a 14,9 kilo. A právě ta poslední ryba „srazila“ konečné skóre tohoto týmu. Celková váha 3 nejtěžších kaprů týmu FREE FISH byla 64,73 kilogramů. Českým rybářům na první místo tak chybělo pouze 1,65 kilogramu.

Dominance malinkatého sektoru

Třetí místo pak vybojoval tým REBELBAITS z místa 60. Právě tento tým byl ještě včera na 4. místě. Ovšem čeští rybáři dokázali zabojovat, díky čemuž navýšili konečnou váhu 3 nejtěžších kaprů na 62,48 kilogramů. Takže na poslední chvíli přeskočili polský tým TEAM POLSKA, který nakonec propadl na 4. místo.

Tým STAŇKOV MIKBAITS se dostal do konečného TOP5 pořadí!

Pořadí se pak měnilo i na 5. pozici, na kterou se vyhoupl tým STAŇKOV MIKBAITS, který odsunul tým Moravský rybářský svaz. Závodníci z týmu STAŇKOV MIKBAITS také navýšili váhu 3 nejtěžších kaprů na 60,48 kilogramů. Takže zmíněný tým Moravský rybářský svaz na konečném 6. místě přeskočili o pouhých 0,09 kilogramů. Fascinující souboj! Tým STAŇKOV MIKBAITS lovil na místě číslo 3.

Ta dominance věstonického sektoru je opravdu obdivuhodná! V tomto sektoru byla pouze 4 lovná místa. A přesto jsou v TOP5 konečném pořadí hned 3 týmy z tohoto malinkatého sektoru. Tohle na Stairs2Hell milujeme!

Tak zase za rok!

Ještě k nejtěžším rybám letošního ročníku Stairs2Hell: nejtěžší rybou byl již zmíněný kapr o váze 29,35 kilogramů, kterého ulovil tým FREE FISH. Ovšem tento ročník nabídl i další nádherné ryby. Třeba kapra o váze 26,38 kilo od týmu CARP MILF HUNTERS. Nebo rybu o váze 25,15 kilogramů, kterou chytil vítězný tým BOOKINGFISH POLAND.

TOP5 konečné pořadí Stairs2Hell 2023

1. BOOKINGFISH POLAND (místo 1) – 25,15 kg, 21,25 kg, 19,98 kg – součet 66,38 kg