DomůNovinkyRybářům do člunu skočil 340kilogramový lachtan. Unikal před hejnem kosatek

Rybářům do člunu skočil 340kilogramový lachtan. Unikal před hejnem kosatek

- Reklama -

Šokující zážitek prožila rybářská dvojice u kanadského ostrova Vancouver. Do rybářského člunu této dvojice skočil mohutný lachtan, který prchal před hejnem kosatek. Dvojici se naštěstí nic nestalo. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O neuvěřitelném zážitku informoval web timescolonist.com. Určitě jste už taky někdy viděli nějaký přírodovědecký dokument o kosatkách. Právě tito obrovští predátoři s velkou oblibou loví lachtany. A jednoho takového lachtana chtěly ulovit i kosatky v Kanadě. Jenže to se jim i díky rybářskému člunu nepovedlo. Ale pěkně popořadě…

 

Do rybářského člunu skočil mohutný lachtan

Ernest a Viesia Godekovi se vydali rybařit ke kanadskému ostrovu Vancouver v Tichém oceánu užít si tamní přírody a rybího bohatství. Rozhodli se, že jejich rybářský pobyt v přírodě si užijí v rybářském člunu o délce okolo 4,2 metru, na kterém byl připevněný spalovací motor.

VIDEO: Obrovský lachtan skočí do rybářského člunu a málem ho převrhne

V jednu chvíli si dvojice všimla proplouvajících kosatek, vůdce plavidla tak vypnul motor. Rázem se ale z vodní hladiny zjevil mohutný lachtan, který podle svědka mohl mít až 340 kilogramů. A nastala pořádná panika!

 

Do člunu se začala valit voda

Pod obrovskou tíhou se člun nebezpečně nahnul, a skoro to vypadalo, že se převrhne. „Do člunu se začala valit voda. Jen jsem doufal, že se úplně nepřevrátíme,“ citoval Ernesta Godeka list Times Colonist.

Naštěstí ale rybář byl dost pohotový, takže okamžitě „nakopnul“ motor na člunu a dokázal se s ním dostat ke břehu. Velkým štěstím bylo také to, že poblíž byla výletní loď. Právě ta sledovala celou událost až do chvíle, než byl rybářský člun v bezpečí u břehu.

 

Kosatka dravá: Dokonalý predátor

Kosatky dravé patří k dokonalým predátorům v mořském světě, ne nadarmo se tito dravci přezdívají „velryby zabijáci“. Kosatky snad nejdou zaměnit s jinými živočichy. Mají totiž charakteristické bílo-černé zbarvení.

Tito dravci mohou mít až 9 metrů a hmotnost 10 000 kilogramů (samci). Impozantní je také délka života kosatek dravých. Samice se mohou dožívat až 90 let.

VIDEO: Děsivá nádhera z divoké přírody! Takto loví kosatky dravé lachtany

O kosatkách je dobře známo, že kořist loví ve skupinách. Na těchto predátorech je děsivě fascinující to, že si dokážou „lov užít“. Byly například zaznamenány případy, kdy si kosatky hází s tuleni, čímž je buďto omráčí, anebo rovnou zabijí.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -