DomůNovinkyPytláci „řádí“ na revírech: Porybní našli tenatovou síť s ulovenými rybami

Pytláci „řádí“ na revírech: Porybní našli tenatovou síť s ulovenými rybami

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko informoval o tom, že v jedné z tamních svazových vod rybářská stráž našla tenatovou síť. Byly v ní i ulovené ryby. Pachatele se zatím dopadnout nepodařilo. 

Foto: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

Letošní rok je ohledně pytláctví „opravdu výživný“. Na celé řadě míst rybářská stráž zadržuje pytláky, anebo jejich náčiní k lovu ryb. Poslední takový případ se odehrál na severu Moravy. Právě tady totiž rybářská stráž našla nataženou tenatovou síť s rybami.

 

V natažené síti byly

Moravskoslezští rybáři informovali o tom, že rybářská stráž na jednom z tamních revírů našla nataženou tenatovou síť, ve které byly ulovené i ryby. Rybáři zveřejnili i fotografie, na kterých je síť s rybami dobře vidět. „Pachatel nebyl přistižen,“ dodal Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Kde rybářská stráž nataženou síť nalezla? Rybáři uvedli, že to bylo na revíru číslo 471 028, což je revír, který se jmenuje Dukelské nádrže 1 A. Tento revír tvoří nádrž Bartošůvka, která má rozlohu 5 hektarů. Svazová voda se nachází nedaleko Havířova v Dolní Suché.

Rybářské stráži může pomoci každý rybář! Pokud u vody uvidíte jakoukoliv nekalost, nezůstávejte nečinní! Nejlepším řešením je situaci vyřešit tak, že kontaktujete buďto rybářskou stráž, zástupce svazu, anebo rovnou policisty na lince 158.

 

Problémy dělají také někteří rybáři

Rybářská stráž na severu Moravy neřeší pouze pytláky, ale také „nepoctivé rybáře“. Ani ne před měsíce tamní rybářská stráž narazila na rybáře, kteří si ponechali podměrečné ryby. První rybář si chtěl odnést candáta, který měřil jen 35 centimetrů.

O chvíli později pak rybářská stráž chytila dalšího rybáře, který si nechal podměrečného sumce, který měl jen 42 centimetrů. Jelikož šlo o hrubé porušení rybářských pravidel – ryby musely být vráceny do vody – tak oba rybáři už nemají povolenky k lovu.

 

Rybářská stráž „likviduje“ pytláky po celé republice

Letošní rok je pro rybářskou stráž opravdu náročný, protože ta likviduje „práci“ pytláků na vícero místech. Třeba porybní na Nových Mlýnech nedávno informovali o tom, že úspěšně zadržují skupiny pytláků z ciziny. Právě někteří z nich při lovu ryb na této významné svazové lokalitě také používají sítě. Více jsme psali v tomto článku.

Další skupinu pytláků pak „zlikvidovali“ porybní z Čech, konkrétně z Mělníka. Právě tady se na konci srpna podařilo zadržet skupinu pytláků, která v Labi natahovala nastražené šňůry. Pytláci pocházeli z Rumunska, Bulharska a Ukrajiny. Více jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Když tam kdysi bydlelo víc cigánů tak jen klasicky pytlačili.A najednou tu máme sítě jak na Bajkalu.Od koho když cigán neví co je to Bajkal?Pamatuji r.68 ale tolik ruštiny co teď jsem kdysi neslyšel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -