DomůRybolovné technikyDravciLov úhoře na položenou: Kde úspěšně chytat úhoře na žížalu? Tady jsou...

Lov úhoře na položenou: Kde úspěšně chytat úhoře na žížalu? Tady jsou nadějná místa

- Reklama -

Kde chytat úhoře? Tohle je jedna z nejčastějších otázek ze strany začínajících rybářů. A ta otázka je namístě! Je to jednoduché: Naše nástrahy na úhoře musíme prezentovat tam, kde se úhoři vyskytují. Jak ale tyto hadovité ryby vystopovat? Přece jenom, úhoři o sobě nedávají, tak jako jiné rybí druhy, vůbec vědět. Tak jak je najít? Připravili jsme pro vás několik tipů horkých míst, na kterých se úhoři vyskytují. Máte nějaké takové místo na vaší oblíbené vodě? Tak tam určitě vyzkoušejte chytat!

Prvním vodítkem, podle kterého je dobré se řídit, je potrava. Ať už jde o drobné rybičky, anebo o výskyt vodního hmyzu, je to jedno. Tohle všechno mají úhoři velmi rádi a za touto potravou se v noci rádi stahují. Proto je například hodně dobré chytat v okolí přítoků. Právě zde do revírů proudí čerstvá voda, která strhává potravu – hmyz. A za ním pak míří i drobné rybičky. Tahle „směsice“ hmyzu a drobných rybiček pak samozřejmě láká i úhoře. Naprosto dokonalé je v těchto místech chytat při zvednuté vodě (např. po bouřce), kdy do revíru proudí obrovské množství čerstvé vody.

Když už jsme u toho hmyzu – ten se velmi často vyskytuje i poblíž zatopené vodní vegetace. Pokud víte o rákosovém poli nebo zatopeném keři, rozhodně zde zkoušejte při černočerné noci své štěstí. Můžete být hodně úspěšní! A zejména pak, když vám přeje vítr. Právě vítr, který rozežene po hladině vlny, má velký vliv na chování ryb. Ale o tom více už v přiloženém videu…

No a samozřejmě, další osvědčená místa jsou ta, na kterých nalezneme padlé stromy nebo potopené pařezy. Tady také budou úhoři určitě hledat něco dobrého k snědku. Jen dávejte bacha! Poblíž těchto překážek je velké riziko utrhnutí úhoře. Věřte nám! Po zaseknutí úhoř okamžitě míří do potopené překážky, aby se osvobodil. To mu nesmíte dovolit!

Podívejte se na video, ve kterém si jednotlivá místa na úhoře ukazujeme. A také probíráme, jaké je nejlepší počasí na úhoře, anebo jaký vliv má na jejich chování Měsíc. Jaké jsou vaše zkušenosti? Podělte se o ně v komentářích…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné háčky na úhoře

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Parádní video,jen tak dál a ať se daří.Lov úhořů je pro mne srdcovka!Už se těším na další video,díky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -