Domů Rybolovné techniky Feeder Feeder: Podívejte se jak probíhalo Mistrovství Moravy!

Feeder: Podívejte se jak probíhalo Mistrovství Moravy!

- Reklama -

V první třetině srpna proběhlo na Hradeckém rybníce u Tovačova Mistrovství Moravy v lovu ryb na feeder. Revír, na kterém se závodilo, je chovný rybník, kde žijí převážně menší kapři. Bohatá obsádka slibovala napínavý průběh závodu, jak se sluší a patří.

Závodu se zúčastnilo celkem 64 závodníků včetně těch nejlepších z celé republiky. Lovící chytali v pěti sektorech označených písmeny A až F, ve kterých následně probíhal tuhý boj o každý rozdílový ulovený gram. Organizátoři závod rozdělili do dvou kol, každé po čtyřech hodinách. Závod probíhal dva dny.

zavodOproti zažité zvyklosti, lovící volili silnější vybavení, než je na závodech odehrávajících se na stojaté vodě obvyklé. Rybáři nejčastěji lovili na Medium a Heavy feedery. Také do krmení přidávali větší kousky partiklu, než se obvykle na závodech používá, zejména pak peletky, sladkou kukuřici, řepku nebo obilí.

Jako nástrahu posloužili většinou barevné červy, ale také kukuřici, a někteří dokonce zkoušeli i velkou patentku. Nicméně protože byly ryby opravdu velmi aktivní, tak se osvědčili především červíci, kteří na háčku opravdu hodně vydrží, a navíc se snadno a rychle nastražují.

zavod

 

zavod

zavod

zavod

 

Po startu

zavodIhned po zahájení prvního kola se začali zdolávat první kapříci. Ryby zdolávali s přestávkami téměř všichni závodníci. Takže v tomto případě rozhodovala především šikovnost lovících a schopnost přizpůsobit se dané situaci, a ani ne tak kvalita krmení či použitého náčiní.

zavodDo puntíku stejná situace se opakovala také druhý den závodu, a tak měli rozhodčí při vážení skutečně o zábavu postaráno. Nastaly tak i chvíle, kdy po zvážení závodníci vyprazdňovali i dva čtyřmetrové vezírky plné ryb.

 

Ti nejlepší

zavodKvalitní startovní listina a zarybněnost revíru slibovaly výjimečný závod plný nádherných rybářských soubojů, které korunovaly hmotnostní rekordy.

Celkovým vítězem, a tím pádem i mistrem Moravy, se stal Rostislav Nerad se součtem umístění 2 a hmotností nalovených ryb neskutečných 100,540 kg za 4 hodiny lovu. Na druhém místě se Vladimír Hrabal se součtem umístění 2 a celkovou hmotností 87,510 kg. Třetí skončil Milan Štěpnička součet umístění opět 2 a hmotnost nalovených ryb 72,810 kg.

zavod

 

Rekordní úlovky

zavodVýjimečnost těchto závodů podtrhly také české rekordy, které v něm padly. Byla by škoda je zde nezmínit. Český rekord v úlovku za 4 hodiny stanovil Hrabal Vladimír na hodnotu 56.530 gramů. Rekordní úlovek v celkovém úlovku zaznamenal vítěz celého závodu Nerad Rostislav 100.540 kg. Váhový průměr na jednoho závodníka na kolo přesahoval 25 kg, což je neuvěřitelné!

 

Poděkování

Velký dík patří majiteli Hradeckého rybníka, sponzorům, kteří věnovali ceny vítězům, a také organizátorům. Prostě všem, díky kterým se tento ojedinělý závod mohl uskutečnit.

Nutno zdůraznit, že rybáři se chovali k rybám s maximální možnou šetrností, některá preventivní opatření byla zakotvena již přímo v pravidlech pro tento závod. Takže věřím, že škody na rybách nebyly větší, než bývá během závodů obvyklé.

Autor: Petr Vrtěl

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -