DomůRybolovné technikyFeederLov ryb na feeder: Jaké krmítko použít při chytání ryb na feeder?

Lov ryb na feeder: Jaké krmítko použít při chytání ryb na feeder?

- Reklama -

Popularita feederu v našich končinách obrovsky roste. Rybáři na této metodě milují především ono spojení jemnosti, akčního chytání a možnosti ulovit i na jemné vybavení nádhernou rybu. Ano, feeder je velice akční metodou. Navíc při zaseknutí větší ryby na jemné vybavení rybář zažívá opravdové rybářské eldorádo. Feeder je parádní rybářskou disciplínou, která slibuje neobvyklá rybářská dobrodružství. Jenže pokud chceme být s touto metodou úspěšní, pak musíme volit to správné vybavení.

Úspěch chytání ryb na feeder tkví i v poměrně nenápadné, ale obrovsky důležité, pomůcce – v krmítku. Je totiž zapotřebí si uvědomit jednu věc. S pomocí feederu můžeme prezentovat naše nástrahy nejrůznějšími způsoby. A při různých rybolovných taktikách používáme i různou návnadu. Jenže každá takováto strategie vyžaduje drobné úpravy našeho vybavení. A tyto strategické úpravy neminou ani krmítka. Jaká vlastně krmítka na feeder máme používat? To si teď řekneme…

FISHING-MATRIX

Než se pustíme do podrobného popisu, tak si ještě řekneme, o čem si to dneska vlastně budeme povídat. Při chytání ryb na feeder se nejčastěji používají 3 typy krmítek. Prvním typem jsou krmítka na feeder, která se nazývají METHOD krmítka. Druhým typem jsou klasická drátěná krmítka na feeder. No, a jelikož u feederu v současnosti masivně roste obliba drobných peletek, tak si něco povíme i o krmítkách na pelety. Tyto 3 typy krmítek určitě použijete, a proto se jimi teď budeme zabývat.

Odkoukejte správné používání krmítek od těch nejlepších borců z firmy MATRIX. Více v přiloženém videu…

 

METHOD krmítka na feeder

matrix-method-krmitkoJe to zvláštní. METHOD krmítka na feeder patří k asi nejlepším typům krmítek pro tento jemný způsob lovu. Přesto tuzemští rybáři mají více v oblibě klasická drátěná krmítka. To, proč tomu tak je, není jasné. Pravděpodobně rozhoduje cena. Jenže! Na METHOD krmítka bychom neměli zanevřít. Naopak! Tato krmítka na feeder slibují celou řadu perfektních výhod, které při lovu ryb na feeder jednoznačně oceníme.

method-krmitko-na-feederJak vlastně METHOD krmítka na feeder fungují? Není to složité! Pro chytání s METHOD krmítky budeme potřebovat jak krmítka, tak speciální formičku pro plnění. Postup používání METHOD krmítek není nijak složité. Nejprve do formičky vložíme nástrahu. Pak stačí, když do speciální formičky dáme naši návnadu. A následně pak do formičky vložíme METHOD krmítko lícem dolů a zatlačíme. Poté otočíme formičku „vzhůru nohama“ a ještě jednou zatlačíme. Díky tomu bude návnada na krmítku ještě lépe držet. Formičky vyrábějí nejrůznější výrobci, inovátorů je už ale méně.

method-krmitko-matrixS revolučním nápadem ale přišla anglická firma MATRIX. Ta totiž vyrobila formičky, které jsou nádherně hluboké, takže rybář má možnost dát na METHOD krmítko více návnady. Tyto formičky na feeder nesou název MATRIX Squeeze and Feed Method Moulds. Jedná se o drobný detail, který je ale velice přínosný!

K popisu METHOD krmítek jsme si vybrali produkty od anglické firmy MATRIX. Jedná se o řadu METHOD krmítek, která nese název EVOLUTION. Tato krmítka jsme si vybrali proto, že perfektně charakterizují onen bleskurychlý vývoj rybářského vybavení. Jak je u anglické firmy MATRIX zvykem, tak i u METHOD krmítek EVOLUTION vymysleli celou řadu exkluzivních detailů. A právě na nich si teď popíšeme funkci těchto oblíbených krmítek na feeder…

karasAbychom výhody METHOD krmítka na feeder ještě lépe pochopili, tak si je přehledně rozdělíme. Jeden typ METHOD krmítek má speciální detail, který zaručuje lepší držení návnady na krmítku. Jde o jakási plastová očka, která díky svému tvaru slibují lepší držení návnady. Proto jsou tato krmítka vhodná pro lov ryb na feeder ve větších vzdálenostech, proudnějších vodách nebo větších hloubkách.

Druhý typ METHOD krmítek zmíněná plastová očka nemá. Krmení tedy z krmítka rychleji odpadává, takže dělá mnohem hustší krmný mrak. To je velice účinnou zbraní do mělkých vod nebo pro chytání na feeder v kratších vzdálenostech. Tato klasická METHOD krmítka jsou velice účinnou zbraní!

Lov ryb na feeder s METHOD krmítky patří k nejúčinnějším metodám. METHOD krmítka totiž zaručují perfektní uvolňování návnady. A ještě něco! Jak bylo z výše uvedeného popisu zřejmě, tak v krmení se nachází i samotná nástraha! Tento fígl je tak mazanou strategií i na opatrné ryby. METHOD krmítka na feeder jsou skvělými pomůckami. Proto je někdy u vody vyzkoušejte…

 

Drátěná krmítka na feeder

dratene-krmitko-na-feederDrátěná krmítka jsou v běžných řadách tuzemských milovníků feederu asi nejčastěji používaná. Tato masovost používání je dána především díky jejich nízké ceně. Drátěná krmítka totiž můžeme zakoupit už za pár korun. Navíc s drátěnými krmítky je lov na feeder velice jednoduchý, takže jej zvládne i začátečník. Drátěná krmítka mají ale další řadu výhod, které při lovu ryb na feeder určitě oceníme.

Drátěných krmítek je na našem trhu obrovské množství. Můžeme si vybírat drátěná krmítka se závažím nebo bez závaží. Krmítka se závažím jsou vhodnější do větších vzdáleností a hloubek nebo do prudších proudů. Krmítka bez závaží na feeder jsou zase vhodnější do mělčích vod nebo menších hloubek.

Drátěná krmítka si můžeme vybírat i v nejrůznějších tvarech – nejčastěji v kulovitých nebo hranatých. Kulovitá krmítka jsou vhodnější na stojaté vody, hranatá pak do proudů, neboť proud s hranatým krmítkem hůře pohybuje po dně.

DOPORUČUJEME: Kompletní nabídku produktů MATRIX si prohlédněte ZDE

Drátěná krmítka na feeder můžeme vybírat i v nejrůznějších průměrech, co se velikosti jejich ok týče. Krmítka s většími oky jsou vhodnější v tom případě, kdy potřebujeme, aby se návnada z krmítka uvolňovala rychleji. Naopak drátěná krmítka na feeder s menšími oky jsou vhodnější v těch případech, kdy potřebujeme, aby se návnada uvolňovala postupně a v menším množství.

 

Krmítka na feeder na pelety

krmitka-na-pelety-matrixLov na feeder s peletami se v poslední době obdivuhodně rozrůstá. A není se čemu divit. Výrobci totiž postupně zaplavují regály v rybářských obchodech peletami drobnějších průměrů. Některé drobné pelety jsou dokonce měkčené, a proto pro chytání ryb na feeder naprosto ideální. Pelety jsou navíc léty osvědčenými nástrahami, které na ryby prostě fungují.

I pro stále zvyšující se oblibu lovu na feeder s peletami výrobci přišli se zajímavým krmítkem. Jde o speciální krmítko na pelety. Zajímavým detailem je, že otvor v krmítku je pouze jeden. Tento tvar je ale cílený! U otvoru se totiž nachází i háček s nástrahou, takže šance na nádherný úlovek rapidně roste. Tak jako u jiných montáží, i u této můžeme dávat naši nástrahu přímo do krmítka. Riziko uváznutí tak výrazně klesá.

DOPORUČUJEME: Kompletní nabídku produktů MATRIX si prohlédněte ZDE

matrix-krmitko-na-peletyIdeálním příkladem tohoto krmítka na pelety je produkt od anglických specialistů z firmy MATRIX. Krmítka na pelety pro lov na feeder se jmenují EVOLUTION PELLET FEEDER a jedná se o perfektní inovaci! Použití těchto krmítek není nijak složitě. Stačí ze dvou třetin naplnit toto krmítko, potom k návnadě přiložíme naši nástrahu s háčkem, a nakonec do krmítka doplníme další krmení. Díky tomuto fíglu budeme mít naši nástrahu skrytou uvnitř návnady! Ještě než nahodíme, je lepší, když krmení v krmítku stlačíme. Měkčené peletky se tak „přisají“ k sobě, takže riziko jejich vypadávání z krmítka při náhozu odpadá.

Jak krmítko EVOLUTION PELLET FEEDER od firmy MATRIX funguje pod vodou? Nádherně! Po dopadu krmítka na pelety na dno se začnou pelety pozvolna uvolňovat. Vytvoří se tak perfektní krmné místečko, které přiláká i opatrnou rybu. Tuto novinku od firmy MATRIX rozhodně nepřehlédněte!

Autor: Viktor Krus

FOTO: MATRIX

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  • Dobrý den,

   děkujeme za dotaz. Zklameme Vás – obchodníci z Česka i Slovenska zatím produkty značky MATRIX moc nenabízejí. Nechápeme proč, protože se jedná o opravdu luxusní věci, které stojí za to mít…

   Sami jsme se po těchto produktech ptali, ale bohužel, jejich výskyt v našich končinách je takřka nulový.

   Bohužel Vám tedy nemůžeme říct, kde daná krmítka koupit, protože to sami nevíme. A trochu už naštvaně jenom čekáme, až se někdo „odváží“ tyto produkty u nás prodávat.

   Zatím takový asi nikdo není. Bohužel. Snad ale rostoucí poptávka rybářů tento nešvar na našem trhu napraví…

   InRybar.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -