DomůRybolovné technikyKaprařinaKamera na krmném místě: Chutná kaprům více nadipované nebo klasické boilies? Co...

Kamera na krmném místě: Chutná kaprům více nadipované nebo klasické boilies? Co je lepší?

- Reklama -

Jak se chovají ryby na krmném místě? Tuhle otázku si pokládá nejeden rybář! A díky novému podvodnímu videu z dílny KAPRPRO si můžeme na nějaké otázky odpovědět. Tak například: Spořádají kapři první měkké a nadipované boilies, anebo se budou spíše zajímat o tvrdé kuličky? A vyhraje bílá barva, anebo červená? Pojďme se na tohle chování ryb podívat zblízka…

Dvě lovná místa. Na jednom se nachází bílé masové boilies losos/patentka v průměru 20 mm, které prošly dipovací lázní. Na druhém fleku pak leží kuličky stejné příchutě, ale jsou přesušené, takže mají tvrdší strukturu, a také nemají tak ostrou vůni. Otázka je nasnadě: Jaké kuličky kapry zaujmou rychleji?

Z videa je patrné, že ryby rychleji spořádají nadipované kuličky, které mají bílé zbarvení. A teď se ptáme: Myslíte, že je to dipem? Anebo je to tím, že nejsou tolik tvrdé? Anebo je to tím, že jsou kuličky bílé, a tedy jdou lépe vidět? Možná jde ale jen o náhodu! Teď babo raď!

My osobně si myslíme, že každý zmíněný faktor (měkká kulička, nadipovaná kulička, bílá kulička) hraje svou podstatnou roli. Ano! Nezapomínejte například na to, že kapři velice dobře vidí kontrastní věci. To znamená, že bílé kuličky na tmavém podkladu kapr velice dobře vidí. Samozřejmě, pokud je koule dipovaná, pak má silnější vůni, a proto kapra rychleji zaujme. A to, že je boilies měkké, je pro kapra taky atraktivní, protože jej rychleji zpracuje.

Jenže! Všechny zmíněné faktory jsou atraktivní pro VŠECHNY kapry, tedy i ty menší. Proto se může stát, že i při použití většího průměru koulí můžete přilákat i tzv. „násaďáky“. V tu ránu je po šancích na velkého kapra! Proto v takovém případě je dobré použít druhou variantu – tedy vysušené boilies. Ano! Právě tvrdé koule se velice často používají při chytání velkých ryb, a to proto, že jsou selektivní. Velcí kapři tvrdé boilies milují!

Suma sumárum: Z videa je patrné, že jako první zmizí nadipované koule, které mají silnější vůni a kontrastní zbarvení. Co z toho plyne? Je dobré na tyhle všechny faktory myslet! Přesto, ne vždy takové krmení je tou nejlepší volbou. Na to pamatujte! Někdy je lepší „nenápadnější“ boilies, protože může přinést skutečně nádherný úlovek…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -