Domů Rybolovné techniky Kaprařina Květnové kapraření: 48 hodin na kaprech! I krátké výpravy k vodě mají...

Květnové kapraření: 48 hodin na kaprech! I krátké výpravy k vodě mají smysl

- Reklama -

Zkraje května jsem se vydal na krátkou výpravu v podobě dvou nocí u vody. Na revír, který jsem si vybral pro tuto krátkou výpravu, je vyvíjen velký tlak ze strany rybářů. Proto jsem zvolil všední den, kdy počty rybářů a vlasců nejsou tak velké. Jak už je to mým letošním zvykem, kdykoliv se rozhodnu jet k vodě, rapidně se teplota vzduchu ochladí, což na aktivitě ryb mnohdy nepřidá.

Tím se lov pro mě stává větší výzvou, proto vždy volím osvědčené, ale hlavně takové vybavení, kterému na sto procent důvěřuji a mohu se na něj spolehnout. Rád bych Vám zkráceně představil, z čeho se skládá má úspěšná koncová montáž.

Začal bych tou nejdůležitější součástí koncové montáže, což je pro mě HÁČEK! Pro každou výpravu zvolím mnou osvědčený háček Medium Curve Shank o velikosti 6 od firmy Giants Fishing, který je navržen z vysoce odolného drátu Hi Carbon a má velmi ostrý hrot, proto projde i tím nejtvrdším místem v kapří tlamce. Na háček vždy nasazuji rovnátko. Dále volím návazcovou šňůrku Carp Braid Sinking v maskáčově zelené barvě o nosnosti 25lb, též od firmy Giants Fishing, na kterou následně nasadím převlek proti zamotání Anti Tangle Sleeves Green.

A teď už zpět k výpravě: Před započetím výpravy jsem si doma přichystal krmení v podobě pelet a boilies Oceán Food Line – Wizard od firmy Carp Inferno Baits, které jsem si zatraktivnil tekutou potravou. Mojí nástrahou byla výše zmíněné boilies Wizard a boilies řady Aromatic line (malina-broskev).

Po zákrmu míst se po třech hodinách lovu rozezněl zvuk signalizátoru, kdy po zdárném zdolání se v podběrákové síti nacházel kapr o hmotnosti 16,5 kilogramů a posléze mé nástraze neodolal ani kapr o váze 8,15 kilogramů. Nadcházející noc byla chladná. Teplota vzduchu klesla pod -3 °C, přičemž bez kvalitního oblečení a vybavení není zrovna žádný med přečkat noc. O mě bylo ale náležitě postaráno a to brolly Umbrella Exclusive 60 a spacákem Sleeping Bag 5 Seasson Extreme, kdy chladné počasí jsem přečkal v pohodlí a hlavně v teple, což jsem mile rád uvítal.

V průběhu noci se opět rozezněl signalizátor, přičemž jsem úspěšně zdolal třetího kapra výpravy o hmotnosti 7 kilo. Tohoto kapra jsem z důvodu nepřízně počasí na břehu nechtěl trápit, proto byl vyháčkován rovnou po podebrání a vrácen zpět vodě. Druhý den výpravy se ve 12 hodin opět rozezněl signalizátor, kdy se mi podařilo zdolat krásně stavěného kapra o váze 12,7 kilogramů.

Po dobu následujícího lovu se mi už nepodařilo udělat další záběr. Aktivita ryb, i z úst ostatních rybářů, byla na bodě mrazu. Po celou dobu výpravy jsem se potýkal i s bílou rybou, která mi atakovala nástrahu, a několikrát zmařila i několikahodinové vyčkávání cílené směrem za kapry.

Tímto bych chtěl poděkovat nejen firmě Giants Fishing, za veškeré vybavení a komfort, který jsem u vody mohl mít, ale také firmě Carp Inferno Baits za podporu v podobě boilies, které mi přináší krásné zážitky strávené u vody.

Hobby-G

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -