skingbranding-banner

Květnové kapraření: 48 hodin na kaprech! I krátké výpravy k vodě mají smysl


Zkraje května jsem se vydal na krátkou výpravu v podobě dvou nocí u vody. Na revír, který jsem si vybral pro tuto krátkou výpravu, je vyvíjen velký tlak ze strany rybářů. Proto jsem zvolil všední den, kdy počty rybářů a vlasců nejsou tak velké. Jak už je to mým letošním zvykem, kdykoliv se rozhodnu jet k vodě, rapidně se teplota vzduchu ochladí, což na aktivitě ryb mnohdy nepřidá.

Tím se lov pro mě stává větší výzvou, proto vždy volím osvědčené, ale hlavně takové vybavení, kterému na sto procent důvěřuji a mohu se na něj spolehnout. Rád bych Vám zkráceně představil, z čeho se skládá má úspěšná koncová montáž.

Začal bych tou nejdůležitější součástí koncové montáže, což je pro mě HÁČEK! Pro každou výpravu zvolím mnou osvědčený háček Medium Curve Shank o velikosti 6 od firmy Giants Fishing, který je navržen z vysoce odolného drátu Hi Carbon a má velmi ostrý hrot, proto projde i tím nejtvrdším místem v kapří tlamce. Na háček vždy nasazuji rovnátko. Dále volím návazcovou šňůrku Carp Braid Sinking v maskáčově zelené barvě o nosnosti 25lb, též od firmy Giants Fishing, na kterou následně nasadím převlek proti zamotání Anti Tangle Sleeves Green.

A teď už zpět k výpravě: Před započetím výpravy jsem si doma přichystal krmení v podobě pelet a boilies Oceán Food Line – Wizard od firmy Carp Inferno Baits, které jsem si zatraktivnil tekutou potravou. Mojí nástrahou byla výše zmíněné boilies Wizard a boilies řady Aromatic line (malina-broskev).

Po zákrmu míst se po třech hodinách lovu rozezněl zvuk signalizátoru, kdy po zdárném zdolání se v podběrákové síti nacházel kapr o hmotnosti 16,5 kilogramů a posléze mé nástraze neodolal ani kapr o váze 8,15 kilogramů. Nadcházející noc byla chladná. Teplota vzduchu klesla pod -3 °C, přičemž bez kvalitního oblečení a vybavení není zrovna žádný med přečkat noc. O mě bylo ale náležitě postaráno a to brolly Umbrella Exclusive 60 a spacákem Sleeping Bag 5 Seasson Extreme, kdy chladné počasí jsem přečkal v pohodlí a hlavně v teple, což jsem mile rád uvítal.

V průběhu noci se opět rozezněl signalizátor, přičemž jsem úspěšně zdolal třetího kapra výpravy o hmotnosti 7 kilo. Tohoto kapra jsem z důvodu nepřízně počasí na břehu nechtěl trápit, proto byl vyháčkován rovnou po podebrání a vrácen zpět vodě. Druhý den výpravy se ve 12 hodin opět rozezněl signalizátor, kdy se mi podařilo zdolat krásně stavěného kapra o váze 12,7 kilogramů.

Po dobu následujícího lovu se mi už nepodařilo udělat další záběr. Aktivita ryb, i z úst ostatních rybářů, byla na bodě mrazu. Po celou dobu výpravy jsem se potýkal i s bílou rybou, která mi atakovala nástrahu, a několikrát zmařila i několikahodinové vyčkávání cílené směrem za kapry.

Tímto bych chtěl poděkovat nejen firmě Giants Fishing, za veškeré vybavení a komfort, který jsem u vody mohl mít, ale také firmě Carp Inferno Baits za podporu v podobě boilies, které mi přináší krásné zážitky strávené u vody.

Hobby-G

Nové články v rubrice

Kaprařina na jaře: Jak připravit krmení na velké jarní kapry? Tady je jednoduchý návod!

admin | přečteno: 3673x | 12.05.2020 | Žádné komentáře

Lov kaprů nejenom na jaře je úzce spjatý s taktikou krmení. …

Jarní lov velkých kaprů: Největší chyba, kterou rybáři při krmení dělají! Proto vám to nebere

admin | přečteno: 19908x | 6.05.2020 | Žádné komentáře

Lov kaprů na jaře patří k nejkrásnějším okamžikům v rybářském koloběhu života. …

Úspěšný lov velkých amurů na mlaskačku na jaře: Zaručené tipy a triky jak na to!

admin | přečteno: 9529x | 22.04.2020 | 2 komentáře

Lov amurů na mlaskačku bývá častokrát spojován především s letním obdobím. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.