skingbranding-banner

Levná kaprařina: Z čeho vyrábět kvalitní krmení na kapry za pár korun?


Lov kaprů nepatří zrovna k levným záležitostem. Takhle, někteří rybáři investují do kaprů desetitisíce korun. Nic nenamítáme, je to jejich věc! Kolikrát to ale pak vypadá, že velké kapry není možné přilákat s levnou návnadou. Chyba lávky! Na rybářském trhu je hned několik zajímavých „surovin“, které jsou cenově dostupné, přitom ale nabízí opravdu hodně zajímavé vlastnosti. A hlavně! Skvěle fungují při lovu velkých kaprů. Pojďme se na jednu takovou levnou dobrotu na kapry podívat blíže – připravili jsme pro vás video…

Krmné boilies na kapry. V posledních letech jedna z nejoblíbenějších návnad na kapry. A to především proto, že se jedná o cenově dostupnou „surovinu“. Takhle: V současnosti je krmné boilies cenově srovnatelné s peletami. Přitom krmné boilies je v řadě ohledů lepší – třeba už jen v době rozpadu. Krmné boilies na kapry vydrží na lovném místě podstatně delší dobu a neláká tolik menší kapry nebo bílou rybu. A pokud chcete skutečně selektivní krmné boilies jen na velké kapry, pak ho stačí nechat ztvrdnout. Jak? O tom se budeme ještě bavit…

Krmení pro rychlé chytání: Chodíte k vodě jen na pár hodin nebo přes noc? Pak si vyrobte krmení z levného krmného boilies, které chytá okamžitě. Jak? Vezměte krushu, mlýnek nebo jen nůž a kuličky boilies rozdrťte/nakrájejte na menší kousky. Vytvořte tak drobný mix, který následně zalijte nějakým koncentrovaným CSL. Díky tomu tak vznikne hutná hmota, která ale bude vypouštět koncentrovanou pachovou stopu. Výsledek je fantastický! Ale bacha! Tohle krmení chutná i menším kaprům a bílé rybě.

Klasické krmení „na víkend“: Pokud se nechcete s ničím nijak výrazněji „pachtit“, pak stačí vzít kuličky boilies, nasypat je do kbelíku, potom je na chvíli polít vařící vodou a celý kbelík zadělat na 10 minut víčkem. Vody nedávejte příliš, aby se z kuliček nevyplavily atraktivní látky! Jde o to je spařit! Potom už jenom kuličky zalijte nějakým tekutým atraktorem a posypte klasickou krmítkovou směsí. Hotovo! A máte perfektní krmení na kapry na víkendovou rybačku.

Krmení na „velkého kapra“: Mnoho rybářů má spadeno na ty největší kapry. Tak to prostě je! Jak je ale přilákat na naše lovné místo? Existuje jeden zaručený způsob! Použijte tvrdé boilies. Jak tvrdé? Jako kámen! Právě takto tvrdé kuličky jsou silně selektivní a neseberou je malí kapři nebo bílá ryba. Ne! Tohle je nachystáno na velkou „mámu“. Postup je jednoduchý: Do pytle na boilies nasypte kuličky a pověste je na půdu (na suché a teplé místo). Kuličky po čase výrazně ztvrdnou. Chcete proces urychlit? Pak boilies posypte solí – ta z kuliček vytáhne přebytečnou vlhkost. Výsledek je perfektní! Tohle mají velcí kapři rádi…

Znova: Abyste si dobře zachytali třeba i velké ryby, není nutné za krmení utrácet tisíce korun. Pokud chcete, nebráníme vám v tom. Ale jen říkáme, že existuje i podstatně levnější cesta, která je neméně zajímavá. Více ale už v přiloženém videu…

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné krmné boilies na kapry za 59 korun/kilo!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Česká pískovna s 30 kilogramovými kapry láká rybáře! Padne tady nový český rekord?

admin | přečteno: 6814x | 27.01.2021 | 2 komentářů

O gigantických kaprech, kteří by přesahovali magickou hranici 30 kilogramů, …

5 tipů, jak na zimní kaprařinu v ledové vodě! Tohle funguje i na „zmrzlé“ kapry!

admin | přečteno: 3508x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Není tomu ani pořádně měsíc, kdy se mi podařilo znovu …

Splněný sen: Jak jsme se z „krmítkářů“ stali kapraři! Konečně chytáme velké kapry

admin | přečteno: 2078x | 11.12.2020 | Žádné komentáře

Před několika lety jsme jako 3 bratři založili rybářský tým …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.