DomůNovinkyKrálovna z české svazovky: Rybář měl políčeno na sumce, chytil gigantickou štiku!

Královna z české svazovky: Rybář měl políčeno na sumce, chytil gigantickou štiku!

- Reklama -

Obrovský zážitek prožil na jihočeském Lipně rybář Jiří Eibl. Ten se vydal na „jihočeské moře“ na sumce. Nastražil nástražní rybu a nahodil ji do Lipna. Nakonec skutečně přišel záběr! Původně si rybář myslel, že na háčku má slušného sumce. Jaké pak bylo ale pro něj překvapení, když na prutu neměl vousatého predátora, ale obrovskou štiku! Nádherná ryba! Lipno zase ukázalo, že je TOP revírem v České republice, který pořád nabízí nádherné dravce.

„Myslel jsem si, že táhnu sumce,“ řekl Českokrumlovskému Deníku šťastný rybář Jiří Eibl. A není se čemu divit! Takto velká štika je prostě pořádně urputný protivník! „Když jsem rybu dostal ke břehu, čekal jsem, že se objeví sumčí hlava, místo toho jsem ale spatřil válcovité tělo. To bylo překvapení!“ dodal pro českokrumlovské noviny rybář.

Obrovská štika měřila 130 čísel a vážila přes 17 kilo! Úctyhodné rozměry! Navíc, z fotografie je patrné, že štika byla skutečně ve výborné kondici. Krásná ryba! Obrovský respekt budí například obrovská štičí hlava plná ostrých zubů. Tohle je sen každého rybáře!

Na co že štika vlastně zabrala? Na 30 centimetrového cejna, kterého rybář Jiří Eibl nastražil na sumce. Na Lipně má vousatých predátorů nachytaných dost, třeba před 3 lety na této přehradě ulovil sumce o délce 184 čísel! Štika na cejna zabrala ve 20:30 hodin.

 

Obrovská štika pod vodou

Obrovské štiky odpradávna budí mezi rybáři velký respekt! Rybářské báje o tom, jak gigantické štiky zlámaly rybářské vybavení napadrť, jsou dnes již neodmyslitelným folklórem rybářského světa. Hodně rybářů zajímá, jak takto velké štiky žijí pod vodní hladinou. My vás vezmeme na návštěvu ke královně revíru, kterou natočili potápěči. Podle nich obrovská štika měřila 130 čísel!

Zdroj: Českokrumlovský Deník 

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. No klasika už podle vzhleduí pana je jasné kde takhle krásná Královna asi zkoncila …jako trofej na zdi,je hrůza že ČRS takhle krásně a velké ryby neustanovi ať se vrátí do vody…..no ještě pár návštěv pana u vody a žádné Královny a Králové vod již nebudou….

  2. Jezisi , to jsou zase keci chyt a pust . Stika jak ma miru tak ven z vody , je to lahudka . Na co tam pak ty ryby jsou ? Na okrasu ? Uz si laskave Vy uvedomte ze ryba neni kamos na omatlavani , ale zradlo .

    • Jedinej jsi maximálně ty taky si vezmu rybu a sním ji,ale ne něco tak úžasného jako byl tento kus ale myslím,že jako ty to nikdy nepochopí.tak lovu zdar a udává se kosti 😂

  3. Cim vetsi ryba , tim vic masa . A vyborneho ! A palice na zdi je pamatka . Co z takovou prestarlou stikou . Pustit ji aby za rok chcipla starim a treba se i trapila ? Neni lepsi ji krapnout ? Zadne utrpeni a jeste je z ni uzitek . To by byla nadhera kdyby v reviru plavaly takovy obludy co zerou vse co se pohne . Chyt a pust je nebezpecna nakaza , stejne jako pousteni takovych prerostlych smradochu . Ja mam motto : chyt a tluc . Tohle monstrum proste zpatky nepatri . Zabit , sezrat a hlavu na zed .

    • Ty seš opravdu blb😂😂 Nejsem žádný chyť a pusť,ale takovéhle ryby se vrací 😬A to co kecáš za nesmysly,jako že ryba byla stará a chcípla by,tak to je ultra kravina.Tomu věříš zřejmě jen ty

  4. Není tak smutný,když rybu občas zabije zdravý rybářův rozum….ale když lidský/chlapský ego,tak to už je vážně smutný….ten pán by měl mnohem větší obdiv,kdyby rybu pustil,ale tahle generace většinou nepouští,mají v sobě zakořeněné,že to je přeci ŠKODA….jednou bude rybám dobře

  5. Sam jsi blb a poradnej . Ty si myslis ze ta stika je nesmrtelna ? Jak dlouho by jeste zila ? Rok , dva ? Chcipla by starim bez uzitku . Pochopte uz konecne ze je to ryba , zvire . A clovek je lovec , ulovil zvire a to je urcene k sezrani . Nekdo by ji pustil , nekdo sezral . Pokud rybar neporusil rad , je jen jeho vec co s ni udelal .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -