skingbranding-banner

VIDEO: Dokonalý návazec na kapry na začátek sezóny! Jak úspěšně vyzrát na zkušené kapry?


Lov kaprů na začátku sezóny častokrát komplikují silné nánosy na dně. Ty se skládají především z odumřelé vegetace, takže na dně vytváří hustý koberec hrubých nečistot. V takovém terénu se následně může stát to, že se naše nástraha ztratí. A rybě prostě trvá delší dobu, než ji nalezne. Proto je dobré v takovýchto podmínkách používat takový návazec, který bude prezentovat nástrahu nad těmito nánosy. Co použít? Máme pro vás tip na jeden hodně zajímavý návazec, který je dokonalý pro lov kaprů na začátku sezóny…

Aby byl náš návazec perfektně maskovaný ve zmíněných nánosech, je dobré používat potahovou šňůrku. Potahovaná šňůrka na kapry totiž leží nehybně na dně, takže ani zkušený a opatrný kapr nerozpozná zradu. Navíc! Potahované šňůrky se velice často dělají v přírodních (nenápadných) barvách – třeba v zelené a hnědě. Díky tomu je tak maskování našeho návazce ještě lepší.

Na potahované šňůrce na kapry je zásadní to, že z ní jde sundat onen materiál na povrchu. Díky tomu tak můžete dát návazci zcela unikátní vlastnosti, kdy část návazce bude ležet nehybně na dně (ta potahovaná) a část návazce se bude chovat zcela „přirozeně“ v podvodních proudech (ta bez potahu). Tohle je hodně zásadní pro to, aby byla naše nástraha prezentována zcela „přirozeně“.

Jednou z nejlepších potahovaných šňůrek na rybářském trhu je splétaná šňůrka Ultra Skin od anglické společnosti GARDNER. Tato šňůrka je vyrobena z nejmodernějších materiálů, díky čemuž má zcela unikátní vlastnosti při lovu kaprů. Tak například: Šňůrka je vyrobena tak, aby se na ní nevytvářely žádné obloučky, které by mohly zkušenému kaprovi vyzradit rybářovu lest. Ne! Tenhle návazcový materiál leží nehybně na dně. Dále, tato potahovaná šňůrka je dokonalá i při nahazování, kdy se díky tuhosti materiálu prostě nezamotá.

 

Jak navázat špičkový návazec na zanesené dno?

Při lovu na zaneseném dně je velice dobré používat návazec, který někteří z vás znají pod názvem Multi Rig. Tento návazec je geniální v jeho jednoduchosti a jen minimu použité bižuterie, přitom je ale neuvěřitelně efektivní. Proč? Celý návazec je tvořen z potahované šňůrky, která leží nehybně na dně. Přitom jen malá část je potahu zbavena, takže plovoucí nástraha se krásně nadzvedne, a navíc se naprosto „přirozeně“ chová v podvodních proudech. Tohle je fakt boží návazec na kapry!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková bižuterie na kapry od anglické firmy GARDNER

Jak ho navázat? Na to se podívejte v přiloženém videu, které jsme pro vás připravili. Najdete v něm krátký, ale zcela podrobný návod na navázání tohoto skvělého návazce na kapry.

 

Jak chytat s návazcem Multi Rig

Když se podíváte na to, jak Multi Rig vypadá, tak s námi musíte souhlasit v tom, že je to skutečně dokonalý návazec na zanesená dna. Aby ale návazec splnil svou funkci, je dobré používat plovoucí nástrahy. Proč? Protože právě plovoucí nástraha se dostane nad zmíněné nánosy, takže půjde mnohem lépe vidět.

Přitom ale celý návazec na kapry bude nehybně ležet na dně, díky zmíněné potahované šňůrce. Takže ani zkušený kapr nebude tušit, že na něj číhá nebezpečí. Aby celý návazec skutečně ležel na dně, je dobré použít plastické olovo GARDNER Critical Mass Putty, díky kterému bude celý návazec ležet jako přikovaný. Plastické olovo umisťujte poblíže té části návazce, ze které jste sundali onen potah z šňůrky.

Bacha! Na sundání části potahu na šňůrce (u háčku) rozhodně nezapomínejte! Právě tohle totiž přispěje k naprosto dokonalé prezentaci nástrahy. Jen si to představte: Nahodíte nástrahu na návazci Multi Rig do vody, návazec krásně „sedne“ na dno, kde bude nehybně ležet. Následně se zvedne plovoucí nástraha s háčkem, a díky tomu, že na kusu návazce chybí potah, bude se nástraha nádherně vznášet v podvodních proudech u dna. Dokonalost!

To, že část návazce zbavíte potahu, napomáhá i tomu, že kapr při nasávání nástrahy necítí žádný odpor. Ani nemůže! Část návazce bez potahu je krásně jemná, takže nástraha bude jen tak vlát před kaprovou tlamou. Pak to ale přijde! V momentě, kdy kapr nástrahu nasaje, a bude se ji snažit vyplivnout, tak to nepůjde. Proč? Protože rázem zafunguje potahovaná (tuhá) část návazce, která kaprovi znemožní vyplivnutí nástrahy s háčkem. Hotovo! Je tam!

 

Nepodceňuj háček!

Hodně rybářů dělá jednu zásadní chybu – kolikrát se stane, že navážou háček, který nemá dostatečné vlastnosti pro lov velkých kaprů. Někteří rybáři používají takové háčky, které se buďto pod náporem velké ryby ohnou, anebo rovnou zlomí. Není to škoda? Ztratit životní rybu kvůli tomu, že chceme ušetřit 50 až 70 korun?

Při lovu velkých kaprů není radno kvalitu háčků podceňovat. Proto doporučujeme například háčky na kapry GARDNER Chod, které se vyznačují obrovskou pevností. Však taky, tyhle háčky na kapry jsou vyrobeny z nejmodernějších materiálů. Takže maximální kvalita zaručena! Jak je možné, že jsou tyto háčky od firmy GARDNER tolik ostré?

To je dáno supermoderním výrobním procesem, kdy výrobce elektrolyticky upraví hrot háčku. Díky tomuto procesu je docíleno obrovské ostrosti. Takže tyto háčky neskutečně „lepí“, tudíž kapr nemá nejmenší šanci po nasátí nástrahy háček vyplivnout. Navíc, háček je neuvěřitelně pevný, takže je prakticky nemožné ho ohnout nebo dokonce zlomit. Je neuvěřitelné, jaký pokrok výroba háčků zažila.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičková bižuterie na kapry od anglické firmy GARDNER

Doufáme, že jste se v tomhle článku (a videu) naučili něco nového. Multi Rig je opravdu hodně jednoduchý návazec, který ale skutečně skvěle funguje. Proto ho určitě vyzkoušejte! Ať vám to u vody pořádně jezdí!

Tým GARDNER

Nové články v rubrice

VIDEO: Česká pískovna s 30 kilogramovými kapry láká rybáře! Padne tady nový český rekord?

admin | přečteno: 6604x | 27.01.2021 | 2 komentářů

O gigantických kaprech, kteří by přesahovali magickou hranici 30 kilogramů, …

5 tipů, jak na zimní kaprařinu v ledové vodě! Tohle funguje i na „zmrzlé“ kapry!

admin | přečteno: 3317x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Není tomu ani pořádně měsíc, kdy se mi podařilo znovu …

Splněný sen: Jak jsme se z „krmítkářů“ stali kapraři! Konečně chytáme velké kapry

admin | přečteno: 1983x | 11.12.2020 | Žádné komentáře

Před několika lety jsme jako 3 bratři založili rybářský tým …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.