Domů Rybolovné techniky Kaprařina VIDEO: Zdolávání metrového kapra z prochytávané svazovky! Úžasný zážitek!

VIDEO: Zdolávání metrového kapra z prochytávané svazovky! Úžasný zážitek!

- Reklama -

Na některé zážitky se prostě nezapomíná! Tak jako například na tento! Po zakrmení lovného místa raketou, na kterou jsem naházel boilies s tygřím ořechem, přišel nejprve první kapr. Nádherná osmdesátka! Pak to ale přišlo. Záběr! Ihned po záseku jsem tušil, že tohle bude další pěkná ryba. Ale to, že bude až tak velká, to jsem netušil ani v tom nejsladším snu…

Hlásič se pomalu rozezvučil. Záběr! Sekám! Ihned po záseku cítím, jak kapr mohutně zatřepe hlavou. Buc! Buc! Jako když beran tluče hlavou do tvrdého dřeva. Tohle bude slušná ryba! Prut je ohnutý jako namožená záda, a já ještě netuším, co mě čeká. Rybu se snažím dostat co nejrychleji z lovného místa, na kterém leží potopené překážky, kvůli kterým bych mohl o rybu přijít. To nechci! A proto pumpuji zodpovědně s udicí a snažím se rybu přitáhnout.

Už vidím první kola! Voda se pod silou mohutných ploutví víří jako za motorovým člunem. Bzzzz! Ryba si bere několik poctivých metrů vlasce. Brzda jen bezmocně kvílí! Nebudu riskovat, trochu více povolím brzdu navijáku. Nechci, aby se ryba vyřízla. Dělička je ohnutá jako luk a ještě větší „záhul“ dostává, když se kapr rozhodne odjet dále od břehu. Pořád není rozhodnuto…

Už to ale nebude trvat dlouho! Cítím, že tah pomalu polevuje. Šplouch! První cákanec vody blízko mě. Už to bude! Náhle spatřím obrys ryby. Tohle je větší kapr, než ta osmdesátka, kterou jsem chytil před několika hodinami. Kamarád bere podběrák a opatrně jej položí pod velkého kapra. Je konec! Vyhrál jsem!

Je neuvěřitelné, že jsem na této vodě – na této prochytávané svazovce – takovou rybu vytáhl. Má metr na délku a váží něco okolo 19 kilo. Tohle je SEN! Díky, vodo!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -