DomůRybolovné technikyPlavanáChytání ryb na splávek: Jednoduchá průběžná montáž na splávek

Chytání ryb na splávek: Jednoduchá průběžná montáž na splávek

- Reklama -

Lov ryb na plavanou je nádherný zážitek! Barevná špička se tyčí nad klidnou hladinou, když tu nejednou! Ťuk! Ťuk! Špička splávku začne divoce poskakovat, až náhle zmizí pod hladinou. Je tam! Tohle je rybařina, kterou vám jiná rybolovná technika nenabídne. Je to prostě zážitek! A proto není divu, že si plavaná získala tolik rybářských srdcí. Začátečníci, kteří si chtějí tuhle rybařinu vyzkoušet, se nás často ptají, jakou montáž na plavanou navázat. Naše odpověď zní: Nejlepší je jednoduchá průběžná montáž na splávek! Proč?

My to děláme nejčastěji tak, že na plavanou chytáme na zarostlých vodách. To znamená, že používáme kratší pruty, aby se nám s nimi pod převislými větvemi a mezi křovím dobře manipulovalo. Jenže! Kdybychom v takovém případě zvolili klasickou montáž na splávek, pak bychom nemohli chytat hluboko – prostě klasická montáž to nedovolí. Kdežto průběžná ano! Stačí prostě nastavit silikonovou zarážku na danou hloubku, a právě onu zarážku můžete navinout třeba i na cívku navijáku.

Průběžná montáž je výborná i v tom ohledu, že se s ní velice dobře nahazuje. Zase! Pokud byste chtěli chytat v několika metrové hloubce s klasickou montáží, pak byste museli splávek nastavit do dané výšky. Takže byste nahazovali se strašně dlouhým „návazcem“. Jenže při chytání na průběžnou montáž prostě stačí posunout silikonovou zarážku, ale přitom nahazujete jen s několika centimetrovým „návazcem“ (splávek po nahození sjede k zarážce).

Průběžná montáž na splávek nabízí mnohem lepší vlastnosti. Přitom, jedná se o velice jednoduchou montáž, kterou naváže i úplný začátečník. Stačí použít jen několik drobností a je hotovo! Celou průběžnou montáž si můžete prohlédnout v přiloženém videu, které jsme pro vás natočili…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -