DomůRybolovné technikyPlavanáSe splávkem na zapomenutém potoce #2

Se splávkem na zapomenutém potoce #2

- Reklama -

Našel jsem rybářský ráj. Ráj, který je přímo před očima, ale nikdo si jej nevšímá. Na tomhle potoce naleznete klid a nádherné ryby. Tohle je ideální kombinace! Po čase se opět konečně dostávám na tuto krásnou vodu. Jenže! Klesající teplota výrazným způsobem tlumí žravost ryb. Přesto neskládám zbraně. Připravuji potřebné vybavení a vyrážím za dalším dobrodružstvím na tento zapomenutý potok. Pojďte, vezmu vás s sebou…

NEPŘEJÍCÍ PODMÍNKY: Když dorazím k vodě, ihned si všímám, že aktuální podmínky nejsou moc přívětivé. Nízká teplota a studený vítr prostě dělá své. Po klidné hladině potoka se prohání vlny, které budou lov na plavanou znepříjemňovat. Navíc neustále se kymácející větve stromů a keřů taky nejsou nijak příjemné při manipulaci s prutem. Ale! Když už jsem tady, pokusím se přelstít nějakou rybu. Snad se poštěstí!

krajina_potok

BEZ NICH TO NEJDE: Při lovu na plavanou používám hned několik nástrah. Ale nikdy nejedu k vodě bez červů. Tahle nástraha je prostě TOP! A teď se hodí dvojnásob. Bude zapotřebí pasivní ryby přinutit k záběru a k tomu mi tito „nutričně bohatí“ červíci pomůžou. Červy stačí přidat do krmení. Ti následně začnou z krmení na dně vylézat, takže utvoří krásný „koberec“. A ten donutí ryby se zastavit na místě a sbírat je pěkně po jednom. Až narazí na mou nástrahu.

cervi

JEDNODUCHÉ KRMENÍ: Na revírech, které nejsou navštěvované, ryby nepohrdnou ani tím nejjednodušším krmením. Dnes jsem „krmnou směs“ vyrobil ze strouhanky a kousků rohlíků. Tohle je ideální! Díky těmto surovinám vznikne těsto, ze kterého jdou vyrobit krásné kuličky. A právě do jejich vnitřků přidávám červy. Když se koule ve vodě rozpadne, na dně se rázem objeví velké množství chutných červů. Tohle je ideální!

krmeni_ryby

OBLÍBENÝ SPLÁVEK: Při lovu na plavanou s velkou oblibou používám splávky s výraznou špičkou, na které je ideálně ještě kulička. Tyto splávky jdou moc dobře vidět i za horší viditelnosti. Ono se to nezdá, ale ne všechny splávky jdou na hladině dobře vidět. Proto si oblíbené modely vybírejte s velkou pečlivostí!

splavek

LOVNÉ MÍSTO: Krmení házím na druhou stranu k zatopené trávě. Právě tady leží husté bahýnko, ve kterém určitě budou hledat potravu mlsní karasi. Zkusím je „rozežrat“ několika koulemi ze strouhanky a rohlíků, ve kterých jsou zabalení červi. Uvidíme, co tato taktika udělá.

krajina_breh

PRVNÍ ÚLOVEK: Teplota je sice nízko, hladinu bičuje ostrý vítr a voda je studená. Přesto se mi po chvíli daří ulovit prvního karase. Je to krásně zdravá ryba. Karasy mám rád. Jsou to odolné ryby, které vydrží i v extrémních podmínkách. Tomuhle krasavci zachutnali dva červíci. Tak plav už zpátky!

karas

PŘIJELO HEJNO: Prvního karase pouštím zpátky do vody. Sáhnu do „míchačky“ a vyrobím několik koulí ze strouhanky, do kterých přisypu několik červů. Krmení házím na lovné místo přede mnou. Nahazuji splávek do krmného místa a čekám. Ťuk! Ťuk! Splávek se rozkmitá a zase mizí pod hladinou. Sekám! Po chvíli mám v rukou dalšího karase. Super! Přijelo hejno…

karas_detail

NIC SE NEDĚJE: Čekal jsem, že i v těchto „nehostinných“ podmínkách si parádně zachytám. Ale chyba lávky! Chytil jsem dva karasy a rázem jako když utne. Ani záběr! Hm, musím sáhnout ke krizovému řešení. Sáhám do vaničky s červy a na krmné místo házím tři hrsti červů. Jen tak samotné červy. Chvíli se nic neděje. Ale pak přijde další záběr!

splavek_rybareni

BOJOVNÍK: Špička jemného prutu je ohnutá jako namožená záda. A brzda malého navijáku občas proklouzne. Tenhle karas mi nedává nic zadarmo. Bojuje jako lev! Přesto, po chvíli se vyvalí na hladinu. Beru podběrák. Mám ho!

karas_zdolavani

POSLEDNÍ ÚLOVEK: I tenhle karas je nádherný! Krásně zdravý a luxusně zbarvený. Parádní úlovek! Ještě to ani netuším, ale tenhle karas je pro mě dneska poslední. Hejno odjede neznámo kam a já zůstávám na tomhle potoce sám. Už mi nezabere nic. Ani malá plotička. Navíc, počasí se začíná zhoršovat. Vítr sílí a teplota padá. Půjdu brzo domů.

karas_ryba

DNESKA KONEC: Za chvíli začne „poprchávat“. Malé kapky vody se tříští o hladinu potoka. Počasí na další hodiny nevypadá vůbec dobře. A nakonec se předpovědi naplňují. Z nebe padají provazce vody, které rozvodňují všechny toky okolo. I tenhle zapomenutý potok. Hladina se zkalí a zvedne. Teď mám na čas po rybařině. Ale nebojte, brzy se zase uvidíme…

krajina_voda

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -