DomůRybolovné technikyPlavanáVideo: Jemná plavaná s průběžným splávkem

Video: Jemná plavaná s průběžným splávkem

- Reklama -

Montáž s průběžným splávkem patří k osvědčeným metodám lovu na plavanou. Pokud zvolíme jemnější vybavení, můžeme s pomocí průběžného splávku nachytat řadu druhů kaprovitých ryb, ale například i pěkné okouny. Abychom byli při lovu úspěšní, je zapotřebí nastražit kvalitní nástrahu a chytat na atraktivním místě.

V teplejších měsících, kdy je voda dostatečně prohřátá, hledáme ryby především na zarostlých mělčinách. Zatopené keře a traviny poskytují rybám úkryt, ale i potravu. A právě tady je musíme hledat i my. Pokud se na místě, kde se chystáme lovit, vyskytuje dostatek přirozené potravy, tak se naše práce citelně zjednoduší. Díky tomu totiž nemusíme používat tolik vnadících směsí.

V těchto mělkých místech lovíme především na červy nebo žížaly. Pokud máme spadeno pouze na kaprovité ryby, můžeme používat i rostlinné nástrahy, zejména pak pečivo. Na rozkrmení lovného místa lze použít nejrůznější vnadící směsi, které zaručeně přilákají do krmné oblasti další ryby. A náš lov bude tak úspěšnější.

Pro lov menších ryb na montáž s průběžným splávkem můžeme používat jemnější vybavení. Stačí menší průběžné splávky, tenčí silon a menší háčky. Zároveň ale dbáme na kvalitu vybavení, aby náš lov byl skutečně úspěšný! Při jemnější plavané na průběžný splávek povětšinou nachytáme plotice, perlíny, oukleje, okouny nebo tlouště. Tato různorodost úlovků patří k největším přednostem této jednoduché montáže na plavanou.

Podrobné popsání průběžné montáže se splávkem naleznete ZDE.

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -