skingbranding-banner

Rybaření s krmítkem: Jednoduchá montáž na kapry s krmítkem! Jak na to?


Lov kaprů na krmítko patří k nejúspěšnějším rybolovným disciplínám. Krmítko je geniální v tom, že naše nástraha se nachází jen kousek od chutné návnady. Ano, na krmítku uděláme kouli z krmení, u kterého bude ve vodě ležet naše nástraha na háčku. Princip je naprosto jednoduchý, ale funguje skvěle. Připravili jsme si pro vás instruktážní video, ve kterém si ukážeme, jak takovou účinnou montáž navázat. Vše jednoduše a velice rychle! Tak pojďme na to…

Co budeme k zhotovení montáže na krmítko potřebovat? Jak už jsme řekli, náš postup je velice snadný, takže jednotlivých komponentů není mnoho – potřebujeme jen krmítko, korálek pro ochranu uzlíku, obratlík, návazcovou šňůrku a samozřejmě háček. Kompletní postup vázání celé montáže na krmítko si prohlédněte níže ve videu s podrobným komentářem.

Pro začínající rybáře: Chceme vás poprosit o dvě důležité věci! Zaprvé: Prosím, nad krmítko nedávejte žádnou zarážku. Žádný silikon nebo náplast. Proč? V momentě, kdy se celá montáž utrhne, a nad krmítkem bude nějaká zarážka, tak krmítko nesjede z utrhnutého vlasce. To znamená, že kapr tak táhne celou zátěž neustále za sebou. A to může znamenat pro rybu smrt, protože krmítko se může zachytit o jakoukoliv potopenou překážku. Buďte zodpovědní a na tohle prosím myslete!

A zadruhé: Ano, rybářská pravidla to dovolují, ale žádáme vás, abyste nepoužívali dva návazce. Proč? Příklad z praxe: Zdoláváte kapra, který se chytil na spodní háček. Jenže! Volný vrchní háček při zdolávání je pochopitelně volný, takže se nebezpečně pohybuje okolo kaprovy hlavy. A častokrát to končí tak, že volný háček se zapíchne do kaprova oka nebo žáber. A to je nezodpovědné!

V momentě, kdy se tohle stane, tak rybě naprosto zbytečně způsobíme vážné zranění. V místě vpichu do tak citlivých míst (oko, žábra) může dojít k velmi vážnému poškození, které častokrát končí smrtelnou infekcí. A ryba tak naprosto zbytečně hyne. Uvědomte si prosím, že dva háčky neznamenají větší úspěch montáže. Proto prosím používejte jen jeden návazec, takový lov je mnohem šetrnější!

Kde s krmítkem chytat? Tahle montáž (s kulatějším krmítkem) je vhodnější na stojaté vody, protože kulatější krmítko se může v proudu pohybovat. Jestli tedy chytáte v proudu, používejte raději hranaté krmítko. Tahle montáž je ale ve výsledku výborná pro chytání kaprů na všech vodách – na přehradách, rybnících, ale i řekách. Možností je nespočet! Více ale už v přiloženém videu…

Autor: Viktor Krus

Nové články v rubrice

Podzimní chytání kaprů na krmítko: Jak mít hodně záběrů i ve studené vodě? Zkuste tohle!

admin | přečteno: 9190x | 5.11.2020 | Žádné komentáře

Podzimní chytání kaprů na krmítko má jedinečnou atmosféru! Člověk často …

Lov kaprů na krmítko na podzim: 3 zásadní věci, které rozhodují o úspěchu! Na co si dávat pozor?

admin | přečteno: 14493x | 16.09.2020 | 2 komentáře

Lov kaprů na krmítko na podzim bývá ve znamení spousty …

VIDEO: Jak úspěšně chytat parmy? Zaručené tipy a triky na královnu našich proudů!

admin | přečteno: 2517x | 26.08.2020 | Žádné komentáře

Parma obecná. Jedna z nejzajímavějších a nejbojovnějších ryb, které obývají naše …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.