skingbranding-banner

TOP 3 nástrahy na amury, které znali už naši dědové


Velcí amuři jsou častým „cílem“ mnoha rybářů. A ono se není čemu divit! Právě ulovení velkého amura je životním snem mnoha z nás. Souboj se stříbrným „torpédem“ je nasáklý vzrušením, adrenalinem a neuvěřitelným napětím. Je to prostě životní zážitek! V současnosti rybářský trh nabízí celou řadu moderních nástrah na amury. Těmi se ale dneska zabývat nebudeme. Ne! Dneska si budeme povídat o nástrahách, které jsou (skoro) zadarmo, a které znali už naši dědové. O jaké nástrahy jde?

Výběr nástrahy často volíme podle typu vody a „chování“ amurů. Takhle: Pokud víme o místě, kde se amuři drží blízko hladiny, a kde odpočívají, tak zde budeme amury chytat na mlaskačku. Pokud ale jedeme na velkou vodu, kde se nemáme čeho „chytit“, pak je nutné amury zaujmout a přilákat. A to rozhodně není jednouché! Už jen proto, že amuři jsou schopni spořádat tolik potravy, kolik sami váží. Co amurům vlastně chutná? Na co je máme chytat?

Mirabelky na amury: Z našeho pohledu jsou mirabelky TOP nástrahou, která se při lovu těchto ryb používá už dlouhá léta. A zejména tam, kde rostou mirabelky na březích vod. Často se můžete setkat, že u řeky, rybníku nebo slepého ramena stojí strom s mirabelkami. V takovém případě nic nevymýšlejte a chytejte na tyto sladké plody. Určitě zabodujete! Jak mirabelky nastražit? Mrkněte na to ve videu níže…

Amuři na mlaskačku (rohlík, housku): Jak už jsme se zmínili – jsou místa, kde amuři odpočívají, a kde se často drží u hladiny. Taková místa často najdete u rákosových hájů nebo pod převislými větvemi. Stačí být potichu a mlčky pozorovat hladinu. Následně pak můžete vidět metrová „torpéda“, jak stojí u hladiny. V takovém případě zase není nutné vymýšlet nic složitého. Prostě vezměte kus rohlíku a nahoďte jej na hladinu. Výsledek je pak často nádherný!

Kukuřice na amury: Z našeho pohled je kukuřice na amury nejlepší klasickou nástrahou a návnadou. Proč? Kukuřice je dostupná po celý rok, není sezónní nástrahou, která je k dostání jen někdy. Navíc, kukuřice je cenově dostupná, což dovoluje její pořízení v mnohem větším množství. Rybáři často kupují nevařenou kukuřici, a poté ji vaří. Ano, cenově to vychází nejlépe, ale je třeba připočítat čas, který vařením velkého množství kukuřice strávíme, a také to, že prostě uděláme „nepořádek“.

Proto je nejvhodnější kupovat nakládanou kukuřici, která je bez práce. Většina výrobců takovou kukuřici prodává za 50 a více korun. My ale kupujeme nakládanou kukuřici u české firmy KAPRPRO, kde kilo kukuřice vychází na nějakých 33 korun. Ten rozdíl se pak pochopitelně násobí při koupi většího množství kukuřice. Tohle je super cena! Navíc je to bez práce! A kukuřice od KAPRPRO je kvalitní, krásně velká a lze vybrat i ochucené varianty (dražší).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nejlevnější nakládaná kukuřice KAPRPRO za pár korun!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Podzimní chytání kaprů na krmítko: Jak mít hodně záběrů i ve studené vodě? Zkuste tohle!

admin | přečteno: 9185x | 5.11.2020 | Žádné komentáře

Podzimní chytání kaprů na krmítko má jedinečnou atmosféru! Člověk často …

Lov kaprů na krmítko na podzim: 3 zásadní věci, které rozhodují o úspěchu! Na co si dávat pozor?

admin | přečteno: 14483x | 16.09.2020 | 2 komentáře

Lov kaprů na krmítko na podzim bývá ve znamení spousty …

VIDEO: Jak úspěšně chytat parmy? Zaručené tipy a triky na královnu našich proudů!

admin | přečteno: 2509x | 26.08.2020 | Žádné komentáře

Parma obecná. Jedna z nejzajímavějších a nejbojovnějších ryb, které obývají naše …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.