DomůRybolovné technikyPřívlačPodzimní tipy a triky pro úspěšnější přívlač: Vyzkoušejte vylepšené nástrahy!

Podzimní tipy a triky pro úspěšnější přívlač: Vyzkoušejte vylepšené nástrahy!

- Reklama -

Svět přívlače je plný zkoušení a hledání. Rybáři se při lovu dravých ryb snaží najít ten nejoptimálnější model nástrahy, který bude u vody fungovat. Jenže! Byť se to nezdá, tak umělé nástrahy na dravé ryby jsou si v lecčems podobné. A to může být problém! Naštěstí ale svět umělých nástrah nabízí obrovsky široký sortiment nejrůznějších variací. Pokud by i tenhle výběr byl pro někoho málo, pak může sáhnout ještě po dalších vylepšeních. Pojďme si je představit…

gumova-nastraTu situaci zná každý rybář. Stojíte takhle u vody, koukáte na klidnou hladinu a kdesi před vámi se mihotá umělá nástraha. Jeden nához střídá druhý, ale záběr ne a ne přijít! V čem je chyba? Už jste přeci vyzkoušeli nejrůznější typy nástrah, které mají rozdílnou velikost, barvu i chod. Pak ale sáhnete po nástraze, která je nositelem na první pohled drobného detailu. Nához! Umělá nástraha se líně vlní ve vodním sloupci. A najednou rána! Prut se ohne do ostrého oblouku a brzda zakvičí jako roztomilé selátko. Dravec se nechal přelstít!

 

Vedení nástrahy na podzim: Nepatrné detaily, které rozhodují!

candat-obecnyTěch detailů, které mohou rozhodnout o úspěchu, je celá řada! Ještě než se vrhneme na samotné nástrahy, musíme si něco povědět o nejzákladnějším stavebním kameni – vedení nástrahy. Právě vedení nástrahy je největším tajemstvím úspěchu každého rybáře. Jak vlastně vést umělou nástrahu, abychom byli úspěšní? Neexistuje obecná poučka. Je totiž zapotřebí vysledovat veškeré známky u vody. A podle nich se až poté rozhodnout, na co chytat a jak to ve vodě vést. Mezi rybáři se obecně říká, že dravé ryby se na podzim drží v těch největších hloubkách. To ale není pravda. Kolikrát zažijeme na podzim u vody chvíle, kdy dravci candat-privlacnahánějí odrostlejší potěr i ve velice mělkých místech nebo dokonce u hladiny.

Proč bychom tedy měli hledat ryby jinde? Drží se ryby skutečně u hladiny? Vidíme je tam lovit? Tak na nic nečekejme a pošleme tam i svou nástrahu! Že hladinových nástrah je málo? Ale kdepak! Nemusíme zrovna ihned začít chytat na poppera. U hladiny můžeme chytat například i s těžkou gumou. Stačí zrychlit vedení nástrahy a zdvihnout špičku prutu.

candatJeště chvíli u toho vedení nástrahy zůstaneme. Možná se to někomu nebude líbit, ale největším pochybením začínajících vláčkařů je to, že své nástrahy tahají pravidelně. Zkusme změnu! Vyzkoušejme někdy přestat na vteřinku navíjet. Díky tomu se totiž potápivá nástraha propadne směrem ke dnu, přibrzdí a jednoduše se změní rytmus jejího chodu. Tento jednoduchý a nenápadný fígl ale funguje! A hlavně na podzim! Propadávající nástrahy například zbožňují okouni. Ti na gumovou nástrahu nejčastěji zaútočí právě v tom momentě, kdy začne strmě klesat. Schválně, až vám to někdy nebude brát, tak si na tenhle fígl vzpomeňte. Třeba vás příjemně překvapí.

Podzimní přívlač

Podzimní letargie: Zkuste provokovat!

privlac-candatCo na podzim nejvíce funguje na protřelé dravce? Každý to má jinak. Ale já osobně nejvíce v tomto období vkládám své naděje do gumových nástrah a rotačních třpytek. Proč? S gumovými nástrahami můžu totiž prochytávat celý vodní sloupec – od hladiny až po úplné dno. Navíc, gumové nástrahy svou širokou nabídkou zbarvení a tvarů jsou tou nejlepší zbraní na to, abych se přesně trefil do chutí dravců. Rotační třpytky pak nejraději používám v tom momentě, kdy natrefím na hejna dravých ryb, která agresivně loví v mělčích místech. Pokud na takovou situaci narazím, pak je rotačka tou nejlepší volbou! Svým agresivním chodem totiž zaujme každého dravce poblíž! A úspěch je tak na dosah ruky! Jaké gumy a rotačky ale použít? Vždyť přeci nejde o žádné revoluční nástrahy, a navíc se používají ve vysokém měřítku. Omyl, vývoj těchto nástrah jde stále dopředu!

fox-rage-spikey„Chlupaté“ gumy FOX RAGE Spikey: Protřelí milovníci přívlače, kteří sledují ty nejnovější hity na rybářském trhu, o těchto gumových nástrah z dílny FOX RAGE už určitě slyšeli. Jedná se o novinku, na jejímž gumovém tělíčku se nacházejí speciální drobné výrůstku. Tyto výrůstky připomínají již zmíněné chlupy. V čem je tato inovace revoluční? To je jednoduché! Díky tomuto vylepšení jsou gumové nástrahy FOX RAGE Spikey mnohem přirozenější! Jak to? Při vedení nástrahy FOX RAGE Spikey ve vodním prostředí vydávají drobné výrůstky velice atraktivní vibrace, které jsou mnohem lépe lokalizovatelné. Žádnému dravci tak výskyt této kořisti v jeho blízkosti neunikne!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prvotřídní nástrahy na dravce FOX RAGE si prohlédněte ZDE

gumova-nastraha-foxTyto výrůstky ale mají i další kladné vlastnosti. Kromě již zmíněných vibrací jde i o „pocitové vnímání“. Pokud totiž dravec sezobne nástrahu FOX RAGE Spikey, pak si bude skutečně myslet, že lapil přirozenou rybičku. Spojením kvalitního gumového materiálu a speciálních výrůstků výrobce docílil toho, že nástraha je mnohem přirozenější a připomíná přirozenou potravu dravců. Tento detail se může zdá jako zcela zanedbatelný, ovšem rozhodně tomu tak není! A další věc! Drobné gumové výrůstky velice dobře drží v nástraze pachové stopy. Proto se vyplatí gumové nástrahy FOX RAGE Spikey polévat živočišným olejem. Chloupky tento pach na tělíčku spolehlivě udrží, čímž tak docílíme toho, že budeme mít ještě věrohodnější nástrahu. Prostě paráda!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prvotřídní nástrahy na dravce FOX RAGE si prohlédněte ZDE

trpytka-fox-rageChlupaté třpytky FOX RAGE Pike Spinners: Gumové nástrahy jsou vhodně především pro lov candátů nebo okounů. Ale s čím vyrukovat na podzimní štiky? Odpověď je jednoduchá! S rotačními třpytkami! Tyto nástrahy mají totiž velice agresivní a výrazný chod, který štiky milují. Jenže zase je tady ta otravná otázka! Jakou použít? Trh je těmito nástrahami skutečně přesycený, a proto jejich výběr není nijak jednoduchý. Proto vám přinášíme zajímavý tip na jeden perfektní model rotaček z dílny FOX RAGE. Do nich se skutečně zamilujete!

Jedná se o rotační třpytky FOX RAGE řady Pike Spinners. A nutno říci, že tyto modely se anglickému výrobci naprosto skvěle povedly. Tyto rotační třpytky mají totiž skvělou štikovou velikost. Ale co hlavně? Rotační třpytky FOX RAGE Pike Spinners jsou zatraktivněny hustým chomáčem výrazně zbarvených chlupů. A právě toto zvýraznění je trefou do černého! Štiky totiž ve vodním prostředí moc dobře reagují na výrazně zbarvené nástrahy. A to chomáč rudě zbarvených chlupů splňuje mnohem lépe, než samotné výrazné zvýraznění rotačního listu. Pravda, toto zatraktivnění patří k těm známějším, jenže třpytky FOX RAGE mají chomáč mnohem hutnější a výraznější. Tohle bude na podzimní štiky určitě fungovat!

Autor: Viktor Krus

Foto: FOX RAGE

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -